Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11+6 hetesen 2,7 a tarkóredő....

11+6 hetesen 2,7 a tarkóredő. Mennyire normális?

Figyelt kérdés

11+6 hetesen (szerdán) voltam genetikai uh-n és vérvételen. Adatok:

Orrcsont: látható

Tarkóredő: 2,7

CRL: 48 mm

A vérvétel eredményét postán kapom ami még nincs meg. Remélem holnap megérkezik.

Már volt 14 hetesen egy vetélésem, ott Edwards-szindrómás volt a baba :((

Öcsémnél Down: 1:8 volt, Edwards: 1:6, Patau 1:7. Anya 40 éves volt akkor, öcsém végül középsúlyos szellemifogyatékkal élő lett.

19 vagyok :/ szoval fiatal.

Ugye van esélye az egészséges babára? Eddig mindig 2 héttel kisebb volt mint kellene lennie (most csak 3 nappal és tudom pontosan mikor fogant). Most a doki nem mondott semmit, 10 hetes uh-n meg azt hogy sok esély van a beteg babára :/

SZTK-ba járok nincs saját dokim. Lehet magánba elkéne menni? Megéri?


2017. nov. 26. 18:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
3mm-ig normális :) Megéri magánba menni, én találtam egy nagyon jó dokit, áldom is érte az eget.
2017. nov. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Igen, menj magánhoz és keress olyat, aki ilyesmivel foglalkozik. Szerintem az nem számít, hogy öcséddel hogyan volt.
2017. nov. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Nekem rossz volt a tarkoredo, de a baba egészséges lett szerencsére. Voltam magamban is több helyen, végül egy tb-s kórházban hoztak helyre amit a magamban elrontottak. Ha budapesti vagy környéki vagy szívesen ajánlok egy profi genetikus csapatot, tb alapon. Rengetegen vannak náluk, órákat kell várni, de megéri.


Én a következő terhessegnel rögtön oda fogok menni, pedig simán ki tudjuk fizetni a magant, de ok tényleg szuperek és mellette emberségesek is.

2017. nov. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Jó olvasni ellenpéldát is, 3-as. Nekem sajnos fordítva volt, sztk-ban beijesztettek, hogy downos, meg hogy hiányzik a keze! Elmentem egy másik orvoshoz(magánba) megnuygtatott hogy semmi baj. És tényleg nincs :)
2017. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon messze lakunk Pesttől :((

Gondoltam megvárom az eredményt, és ha rossz lesz megyek genetikushoz.

Párom azt mondja neki mindegy az eredmény, akkor is megszülöm és a mienk lesz..

2017. nov. 26. 18:20
 6/21 anonim ***** válasza:
53%

Már hogyne számítana, ha van a családban genetikai hajlam az ilyen típusú rendellenességekre?


Kérdező, nagyon drukkolok, hogy ne legyen semmi probléma.

A vérvételi eredmény után többet tudsz majd.


Én is azt tanácsolnám, hogy mindenképp menj el magánorvoshoz, aki alaposan megnézi a babát. Esetleg próbálj informálódni, hogy nincs-e a környező városok valamelyikében olyan orvos, aki a szülész-nőgyógyászat mellett rendelkezik genetikus szakvizsgával is.

2017. nov. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%

Ha van genetikai hajlam a családban akkor én aggódnék. Amúgy talán nyugodtabban várakoznék

Oké, h 3ig jó az érték, de 2,5 felett már eleg gyanus

2017. nov. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

En ilyen esetben elmennek magzatviz vetelre. Ha nincs oka, csak te szeretned kb 50ezer ft. En ilyen elozmenyekkel h a testvered is beteg, megcsinaltatnam. a kombinalt teszt az csak egy aranyazamot mond h mennyi esely a beteg babara, nem tenyeket. Vetelesi esely kb 1% a magzatviz vetelnel.

(kovetkezo gyereknel en meg fogom csinaltatni mindenkeppen, onnan tudom az arat)

2017. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen elozmenyekkel a hatam mogott prena tesztet csinaltatnek...

Minden jot!

2017. nov. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A magzatvizvételen én is gondolkoztam :/ de ugye ott is 3 hét az eredmény mondjuk ha megéri..

A prena teszt mennyibe kerül?

2017. nov. 26. 19:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!