Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha zárt a méhszáj, feljutnak...

Ha zárt a méhszáj, feljutnak a baktériumok?

Figyelt kérdés
Voltam az orvosomnál, mert a magnézium szedése ellenére nagyon feszül a hasam,így antibiotikumot írt fel! A méhszáj zárt viszont félek,hogy megreped a burok...vagy ez nem ilyen egyszerű? Első baba nagyon aggódom...
2017. dec. 6. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Nem bántasbol, távol álljon tőlem, de amikor ilyen kérdést olvasok, akkor mindig arra gondolok, hogy ezeket az orvostól kellett volna megkerdezni, ő mindenre biztos és kielégítő választ tud adni.
2017. dec. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

A méhbe elvileg nem, mert ott a nyákdugó, aminek pont az a szerepe, hogy megakadályozza. Zárt méhszájnál meg még odáig sem jut el a fertőzés.

De: fertőzés hatására viszonylag rövid idő alatt ki tud nyílni a méhszáj, el tud menni a nyákdugó és akkor szabad az út...

Én így vetéltem el 20 hetesen. Semmilyen fertőzésre utaló panaszom sem volt. Az utolsó vizsgálaton még teljesen zárt voltam, 1,5 hétre rá zselészerű folyással mentem ügyeletre. Ott már csak azt tudták megállapítani, hogy kinyílt a méhszáj, és rajta keresztül előreesett a magzatburok is. Próbálkoztak mindennel, de pár nap múlva megrepedt a burok. A leoltásból streptococcus tenyészett ki.

2017. dec. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, van ami képes feljutni. Pl a gombás fertőzések. Nem kell nyitva legyél 1 milire sem.

Rengeteg koraszules van/volt mar fertozesek miatt

2017. dec. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!