Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnerot vagy Magnosolv?

Magnerot vagy Magnosolv?

Figyelt kérdés
Tudom, volt már ilyen kérdés, de jól jönne a segítség. 23 hetes terhes vagyok második babámmal, 2100 méhszáj értékkel. Két orvos is vizsgált, egy hét különbséggel. Az egyik azt mondta, h csak Magnosolvot szedjek, a másik meg, h az nem jó 3x1 Magnerot a jó. Mivel mindkettő nagyon jó orvos, nem tudom, kire hallgassak. Az előző baba 32 héten 1111 lett a méhszáj, de fekvéssel kihúztuk a végéig. Most nagyon nem szeretnék így járni. Keményedik néha a hasam, sokat fekszek. De melyik akkor a hatásosabb magnézium?

2017. okt. 25. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A Magnosolvban jóval több a hatóanyag.Én napi 2x azt szedtem (ikerterhes voltam), és nagyon jó volt keményedések ellen, a 36. hétig teljesen zárt volt a méhszájam.
2017. okt. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy, a magnesolv-ban sok a hatóanyag, a magnerotban pedig állítólag jobban felszívódik, amúgy nem csodaszer egyik sem.
2017. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
magnosolv. én is azt ittam, nekem is korán elkezdett nyílni a méhszáj. 30 hetesen 1110 volt, 34 hetesen már 2210, a végén 38+4re született.
2017. okt. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem csak a magnosolv-ra enyhültek a tüneteim, a magnerotra nem.
2017. okt. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Összehasonlíthatatlan a két dózis. A Magnosolv arra esküszik, hogy ugyan két rosszul felszívódó magnéziumvegyületet használ (karbonát és oxid) de mivel citromsav is van a készítményben, ezért a magnéziumvegyületek a felhasználáskor magnézium-citráttá alakulnak, ami egy jól felszívódó forma. Ha valóban átalakul minden citráttá, akkor ideális esetben akár 330 mg körüli magnézium is felszívódhat egy adagból. A Magnerotban található magnézium-orotát valamivel jobb felszívódású a citrátnál, de a különbség max. 10%. Viszont mivel a Magnerotban csak kb. 30 mg az elemi magnézium, tekintve, hogy a magnézium-orotát magnéziumtartalma nagyon kevés, csak 7% kb, ezért egy tablettából max. ennyi szívódhat fel. Tehát itt 11-szeres különbségről van szó a két készítmény hatóanyagtartalmát illetően egy adagra vetítve.

Ráadásul azt az orvos igazából nem tudja eldönteni, hogy melyik szervezetnek melyik vegyület lesz jó. A vegyületeknek nem csak a Mg-tartalmuk és a felszívódásuk más, de egyéb élettani hatásaik is, így az is, hogy ki hogy tolerálja őket. Neked kell kikísérletezni, csak tudd, hogy ahhoz hogy egyáltalán ezt a kettőt összehasonlíthasd, ugyanannyit be kellene venni. Egy adag Magnosolvot 11 tabletta Magnerottal lehetne csak összevetni.

2017. okt. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!