Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orgazmus okozta méhösszehúz...

Az orgazmus okozta méhösszehúzódás tényleg káros a pici pocaklakóra? 29 hetes terhes vagyok és tegnap ezt mondta a védőnő.

Figyelt kérdés
Na már most én nehezen mondanék le a szexről.... persze ha tényleg káros, akkor rendben, de ezt eddig nem hallottam.
2010. jún. 2. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Hülyeség. Csak ha veszélyeztett vagy, nyitva van a méhszájad, akkor lehet gond. Végigszeretkeztem 3 terhességet szinte utolsó napig, mindhárman kicsit időn túl, 3 kilón felül, egészségesen születtek.
2010. jún. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha minden rendben van a terhességeddel, akkor semmiféle problémát nem okoznak a kisebb méh összehúzódások. A doki mondja, ha nem szabad. Nyugodtan szeretkezzetek, semmi baj nem lesz. :)
2010. jún. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Komolyan mondom, ha valaki mutat nekem egy normális, hozzáértő védőnőt, az biztosan kihúzta a lottó ötöst... Mi az, hogy káros a babára? Igen, káros, amennyiben nyitva a méhszáj, vagy valami komoly probléma van, de az ilyet az orvos jelzi, szól, hogy mellőzzék a szexuális együttlétet. Egébként semmi gondja nincs belőle a picurnak, sőt, neki is jó az, ami az anyukájának jó! A termelődő endorfin hormonokból ő éppúgy részesül, hiszen egy a keringése az édesanyjáéval, szóval ha az anyunak jó, akkor bizony a babának is. :-)

Nem kell hallgatni egy védőnőre sem. Lehet, hogy van olyan, aki nem teljesen sötét, de az annyira ritka, hogy jobb, ha az ember az összeset elkerüli. Szerintem védőnőnek csak 80-as iq alatti embereket vesznek fel, ez az alap felételi követelmény. Ha ennél több esze van, már nem alkalmas. :-(

2010. jún. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előttem szóló :)) Én tudok neked mutatni egy ilyen védőnőt, mert az enyém ilyen :)))
2010. jún. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, kicsit most kisimultak a ráncaim :)
2010. jún. 2. 14:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Hali!



Először is, gratulálok, remélem egészségesen megszületik majd, és rengeteg örömet fog szerezni nekte a "kis jövevény"! :-)

Én a világhírű szexuálpszichológus, Sue Johanson műsorát elég gyakran megnézem (még az ismétléseket is) a Zone Club-TV-adón "Talk Sex" azaz "Szexbeszéd" címmel. Ez egy betelefonálós műsor volt az Egyesült Államokban (korábban Kanadában is), amely a világ számos országában fut azóta is, és ide átlagemberek telefonálhattak be, olyanok, akik nem mertek megnyílni egymásnak, vagy vmi dilemmájuk volt a szexszel kapcsolatban. Személy szerint rengeteget tanultam belőlük, -- igaz azóta már szereztem egészségügyi végzettséget is -- és a műsort csak ajánlani tudom neked is, és mindenkinek.


Több adásban is esett szó a terhesség alatti szexről, hogy ...

_ Káros-e a magzatra!?

_ Mennyire okoz esetleg később kimutat6ó fejlődési ill. mentális rendellenességet a kicsinél!?

_ Nem okoz-e nála lelki traumát az orgazmus?

Az ő válasza az volt erre: "Semmi baj, nyugodtan szexeljetek, azonban elővigyázatossági szabályok betartásával. Tehát...

1.) Amint kellemetlenné válik, azonnal abba kell hagyni!

2.) Legkésőbb a 8. hónap elejéig(-közepéig <<<:[> ) szexelhettek, utána ugyanis félő, hogy a mehösszehúzódások hatására beindulhat a szülés.

3.) Amikor már látszik a baba a pocakban, kímélni kell, tehát érdemesebb a szexhez olyan pozíciókat választani, amelyben a magzat (pocak) nyugodtan lebeg7, tehermentesed7.

___Ilyen pl. a kutyapóz, amikor négykézlábra ereszkedsz, és a párod/férjed hátulról hatol a hüvelyedbe álló vagy térdeplő testhelyzetben. Ebben a pozícióban a hasad ugye lefelé lóg, ha úgy tetszik "lötyög", tehát a babát semmiféle teher nem éri.

4.) Ha kiderülne, hogy VESZÉLYEZTETETT TERHES lennél, esetleg korábban neadjisten elvetéltél, akkor max. a 3. hónapig csinál6játok, akkor is az átlagosnál jóval finomabban (inkább pettingeljetek).



TÉVHITEK és CÁFOLATOK:

=======-=======-=======

**?**

Egyes párok úgy érzik, hogy a baba láthatja őket a szex közben, tudja, hogy mit "csinálnak" és ez az érzés frusztrálja őket, főleg a férfit.

___ Egyáltalán nem, a baba nem lát semmit.


**?**

Egyes férfiak a terhesség alatt másképp néznek a párjukra. Ambivalens érzések gyötör7ik őket és félnek, hogy ártanak a párjuknak és a babának, emiatt a szex alatt is teljesen másként viselkednek. Félnek, aggódnak, nem mernek lazítani, feloldódni... stb. Rettegnek attól, hogy aktus közben a baba úgy érzi, bántani akarják őt a "búvóhelyén", és ha emiatt bármi baja lesz, ha netán mégis megszületik a gyerek (egészségesen vagy vmilyen fogyatékossággal, rendellenességgel), akkor azért ő (a férfi) a felelős, ésharagudni fog rá, ill. a párjára is.

Az anya ilyenkor érint(het)etlennek tűnik a számukra: Mégiscsak Ő lesz az anyja az SAJÁT GYERMEKÉNEK, ami majdnem olyanná teszi őt, mint egy Madonna ("Szűzanya"), és ugye egy Madonnával NEM LEHET szexuális kapcsolata az embernek, MERT akkor SÚLYOS BŰNT KÖVETNE EL, ÉS AZ ISTEN MEG FOGJA EZÉRT BŰNTETNI!!!

___ Ha a szex alapja a szeretet, és a kölcsönös bizalom, ha megvan a szex előtt és alatt a kismama és a kispapa között a megfelelő kommunikáció, akkor nincs mitől félni. Egy normális terhességnél, a szex nem károsítja a babát. A baba pedig nyugodtad úszkál a magzatvízben, nem érez semmit!



A FÉRFI ÉS A NŐ FÉLELMEI:

======-======-======-======


**!**

_ Sok férfi találja párját, partnerét terhesen naggggyon vonzónak, szexinek. Másokat azonban éppen a megváltozott test látványa elborzasztja.


**!**

_ A terhes nők közül sokan "kivirágzanak" a kismamaléttől, és nagyon +odáig vannak+ a testükért, szeretik a testüket. Sajnos azonban vannak olyan kismamák is, akik ezt szégyellik, és nem bírják azt látványt elviselni, hogy mi történik a testükkel. Úgy érzik, nagy és kényelmetlen a pocakjuk, sötétek a mellbimbók, megduzzadnak a melleik, terhességi csíkok jelennek meg, kidomborodik a köldökük, és visszeresek lesznek. Ezen anyák között akadnak olyan szélsőségek is, akik kerülik a találkozást a tükörrel, vagy minden tükröt letakarnak, eltávolítanak, annyira szégyellik a külsejüket.


**!**

_ Egyes nők jobban be vannak indulva a szexre terhesen, míg mások még azt is kerülik, hogy hozzájuk érjen a párjuk.



***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** *****

!!! NAGYON FONTOS A KOMMUNIKÁCIÓ !!!

!!! BESZÉLJETEK, BESZÉLGESSETEK SOKAT EGYMÁSSAL A PÁROTOKKAL !!!


Nagyon fontos, hogy beszéljétek meg egymással az érzéseiteket, félelmeiteket, kit mi frusztrál, mi aggaszt!? Fel kell tudnotok dolgozni a változást és tisztába kell lennetek azzal, hogy ezek a változások csak átmenetiek, és ha a baba már megérkezett, akkor újra vissza lehet dolgozni a szép női testet. Ehhez azonban kérni kell az apa vagy vki családtag, hozzátartozó segítségét is, hogy időt tudj szakítani magadra! Úgy glom, az apáknak is ki kell venniük a részüket a szülővé válásból, és tehermentesíteniük kell az anyát.

***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** *****



FELHASZNÁLT FORRÁSANYAG:

====-====-=====-====-====


SUE JOHANSON műsora és honlapja

>> [link]

...és...

a környezetemben élő anyukák tapasztalatai...



*****

Remélem, tudtam segíteni hasznos infókkal. A leírottak egy része a feljebb említett honlap tartalmából saját nyersfordítás.

Szorítok, hogy egészséges babád legyen, és minden anyukának, aki áldott állapotban van! ;-)


Üdv: EE

2010. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kis gyűjteményt, aranyos vagy! :)
2010. jún. 2. 15:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs mit! Nagyon szívesen! :-)


Még vmi... hátha vkinek nem egyértelmű... (a biztonság kedvéért)

___ Terhesség alatt az ANÁLIS SZEX SZIGORÚAN TILOS!!! (Fertőzésveszély!)

___ ÓVSZERREL SEM SZABAD ANÁLSZEXELNI!!!


Üdv: EE

2010. jún. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ez mondjuk alapesetben sem jutott soha eszembe, nemhogy terhesen... de azért köszi :)
2010. jún. 2. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!