Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől tágulhat a méhszáj?...

Mitől tágulhat a méhszáj? Tevékenységtől is, vagy CSAK fájások? Lehet gyorsítani valamivel?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra hogy hirtelen guggolás, vagy akármi.. ilyesmi nem akarok butaságot írni, bár lehet ez is az. Aztán milyen jellegű fájásoktól, csak a jóslóktól, vagy akár a szurkálóstól, mensiszerütől. Derékfájástól?

A gyorsításnál arra gondolok, hogy még mielőtt beindult volna a szülés akkor is, illetve szűlésmegindulás után. Szülés meginduláskor testhelyzet???

Bocsi h ilyen összetett, de bármelyik részre válaszol örülni fogok!

38+6km


2010. jún. 2. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát elméletileg azért fáj, mert tágul illetve fordítva. Magának szülésindítónak (még fájások nélkül) a lépcsőzést meg a szexet szokták ajánlani, bár vkinek bejön, vkinek nem. Ha valaki nem tágul rendesen, de vannak (enyhe) fájásai, akkor a kórházban oxitocint kap, amitől nagy az esély, hogy a fájások erősödni fognak.

Nekem testhelyzetnek a háton fekvés volt a legjobb. A nagy gumilabdán nekem nagyon rossz volt vajúdni, és amikor az ágyon forognom kellett, hogy a baba jól beékelődjön, szinte leugortam volna. Egyedül a fekvés volt jó, bár hát szülésnél "jó" testhelyzet nemigen van....

2010. jún. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam a vasalástól tágult, de nagyon...:) Csak derékfájás jelezte. Biztosan nagyon sok alkati dolog játszik közre. Szokták még ajánlgatni a sétálást is, ha adottak a feltételek.
2010. jún. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
igen, tényleg! A járkálást is mondják. Meg érdemes beöntést kérni . Tudom elég macerásnak tűnik, de nekem jobb lett tőle. Legalábbis a baba picit lejjebb került....
2010. jún. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lépcsőzést szokták mondani, de mindig jön be. Meg a szex-et, mert a spermában is van valami ami beindíthatja a szülést.

Vajúdásnál segít tágulni elvileg ha függőlegesen vagy, vagyis állva, sétálva, ülve, mert a gravitásció is hat így, és az segít.

2010. jún. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha már beindúlt a szülés akkor a leggyorsabb tágulást a séta és a szülöágyon való négykézlábra állás segít.Az orvosom is említette és ki is próbáltam vajúdás közben és tényleg hamar ment,igaz négykézlábon nem volt valami jó.(nagyon fájt)
2010. jún. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!