Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek magas vérnyomása volt...

Akinek magas vérnyomása volt a terhessége végén annak nem lett baja a babájának?

Figyelt kérdés
Kb a 32. hettol vannak gondok a vernyomassal. Szedek ra gyogyszert, megfigyelnek, de sajnos akkor is 140-155kozott van altalaban es volt mar kiugras is 160-180. 36hetes vagyok, de nagyon felek, hogy baja lesz a babamnak. A vernyomas miatt lehet lemaradasa is. Bar atlagos magassaguak vagyunk, de kisebb mint kellene. Ez kb 3 hete kezdodott, mert elotte olyan utembe nott, ahogy kellett. Felek, hogy ezekkel az ingadozasokkal nem jut eleg oxigenhez es beteg lesz. Ki volt meg hasonlo helyzetben es mi tortent?
2017. dec. 15. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem magas volt, de a dopegyt beallitotta. A babanak semmi baja nem lett. Egy lany akivel szultem, (egy nap es utana egy szobaba kerultunk) szinten ezzel küzdött, neki be kellett fekudni a 36.hettol es császáros let, mert a dopegyttel sem lett 140alatti a vérnyomása. A babajanak szinten nem lett baja, viszont kisebb volt, mint az en babám. (semmit nem jelent, mert en nagy vagyok 80kg, a csaj meg 60kb. Nekem az elso babám neki a 4., nekem 3500g-os fiam, neki 3000alatti lánya lett.)

Beszéltél az orvosoddal erről mostanában? Ha nem, jelezd minél elobb es emelni fogja a gyogyszeradagod vagy beutal a kórházba. Nekem is emelni kellett 36.heten duplara.

2017. dec. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valoszinu itt is kicsi lesz, de en is 2450gmal szulettem megsincs semmi bajom. Csak feltem. Igen folyamat emelve van, valoszinu itt is befekves lesz, bar nem nagyon akarok, de ha kell hat kell. Es neled vegig bent kellett maradni?
2017. dec. 15. 10:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, en szülés napján mentem be. A szobatárs lany volt benn. Neki program csaszar is volt. Nekem az se szerencsére. Hja.. Nekem feherjet kellett nezni pisiteszttel otthon. Dokit hívni azonnal ha pozitív. (1* volt az de utana rendes laboros vizsgálatnál mar negatív volt) gondolom toxemia miatt nezette
2017. dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj, ha folyamatosan nézed a vérnyomásod, (a fehérjét is jó lenne látni) de toxémiánál baromi magas a vérnyomás, mutatni fogja az is, ha magas akkor max. megcsászároznak, 36 hetes baba már teljesen fejlett.
2017. dec. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem magasvérnyomással kezdődött majd 33. héten hellp szindróma miatt sürgősségi császár kellett.A babám nagyon kicsi volt korához képest 1470 gramm.Szedtem a 28. héttől a dopegytet (egy hetet kórházban is voltam, majd hazaengedtek) A doki utána mindig mondta,hogy kisebb mint lennie kellene de mégsem csinált semmi, szóval nagyon mérges voltam rá.1 hónapot voltunk a koraszülött osztályon, volt a kicsinek köldök és lágyéksérve is de egyébként jól van másfél éves nagyfiú már.
2017. dec. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Kicsit nyugodtabb vagyok.

Kedves utolsó! Sajnálom. Engem most heti 3x ctg-n néznek. A hellp szindromad hogyan nezett ki? Volt gorcs rohamod is? Oszinten en is ettol felek, mert feherje volt (van?) a vizeletbe, a vernyomas sem jo, dagadnak a labaim is. Konkretan a doki nem mondott semmi kifejezest erre az allapotra.

2017. dec. 15. 15:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem volt görcsrohamom, a vizeletben is minimális fehérje volt.Csütörtökön vettek vért minden rendben volt, szombaton rosszul lettem, ülni, állni nem tudtam fájt a gyomrom, vagyis azt hittem,hogy a gyomrom, közben a májam kezdeett leállni, a vérkeringés összeesni, percek alatt történt az egész.Ne hagyd magad, kérjen a dokid tox panel vizsgálatot is ha még nem volt.Nekem is a vérnyomásom volt gáz akár 160/120 ra is felment, illetve olyan szinten vizesedtem, hogy az hihetetlen.
2017. dec. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!