Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomás kérdése?...

Agleh kérdése:

Magas vérnyomás kérdése? Kinek magas a vérnyomása-szedtek rá gyógyszert?

Figyelt kérdés

A dokim azt mondta ha 140 felett lesz a vérnyomásom hívjam, mert akkor gyógyszert kell íratnom az ügyeleten és haladéktalanul be kell vennem. Eddig jók az értékeim, egyszer volt 140 felett de akkor előtte sokat mozogtam, pakolásztam. A kérdésem, hogy nyilván akkor lenne "baj" ha nyugalmi állapotban lenne több mint 140, vagy rosszul gondolom?

24 hetes kismama



2015. dec. 26. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:

"40 felett de akkor előtte sokat mozogtam, pakolásztam. A kérdésem, hogy nyilván akkor lenne "baj" ha nyugalmi állapotban lenne több mint 140, vagy rosszul gondolom? "

Rosszul gondolod.

A fizikai aktivitásra normális esetben éppen csökkennie kellene a vérnyomásnak és nőnie a pulzusnak. ( A kettő fordított arányban áll.)

De a kiugró 140-es felső érték egyszer- egyszer nem kóros. Stressz, étel/ital, stb... okozhatja.

A gond az, ha az alsó érték van folyamatosan 85-90 felett.

2015. dec. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Lina63 ***** válasza:

Átlag 135/73-al vittem végig a terhességem. Könyvemben 140felett volt kb 8.hónapig, mert megláttam védőnőt. Utolsó találkozásunknál már 152 volt. Szerencsére elköltöztünk és új vnőnél a 130-at sem érte el.

Amúgy az első vnővel nem voltunk egy hullámhosszon, és miután megmagyarázta a hülyeségeit utána mért vérnyomást és csodálkozott, hogy magas. Hiába adtam a tudtára, hogy már attól felmegy a vérnyomásom, ha meglátod.

Amúgy mindig dopegittel akart tömni....

2015. dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!