Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha betegség, vagy valamilyen...

Ha betegség, vagy valamilyen rendellenesség miatt "el kell"vetetni a babát, mit csinálnak vele?

Figyelt kérdés
ha már ugye megkell szülni,20.,vagy nemtudom hanyadik héttől,mert pl olyan fejlődési rendellenessége van amiért nem szeretnék megtartani a szülők,akkor utána mit csinálnak a babával?Mert ugye attól hogy megszüli még él,vagy nem?Vagy már az anya hasába"megölik"?Csak kíváncsi vagyok hogy van ilyenkor.Szerencsére nincs semmi ilyen baj(legalábbis ermélem)és ne is legyen senkivel,meg másnál se,de ha valaki tudja elmondaná?(29h)
2010. jún. 2. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A nagyobb babát 20 hét után meg kell szülni. A beteg babák általában életképtelenek. Nem ölik meg őket, de nem is tesznek semmit sem az életbemaradása érdekében ( nem teszik gépekre, nem élesztik újra...stb ) Egyszerűen hagyják csendben elmenni. Anyakönyvezik, majd meghal, és el kell temettetni a szülőknek.
2010. jún. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
ezek a babák nem életképesek. kaparást alkalmaznak,ha a baba nem volna életképes. alapvetően halva születne. azért választják a "szülést", mert ez az anyának kevésbé megterhelő. sok boldogságot a babádhoz:)
2010. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
te jóég...ez durva..:( De nem m inden rendellenességgel születő baba életképtelen,hiszen hány olyan ember van aki "betegen"is vállalja a gyermekét(pedig tudta előtte hogy beteg lesz)..pl ha downos,akkor is el "lehet"vetetni,mert nem mindenki tartaná meg ha az lenne,de ettől ha megszüli még él,ezért kérdeztem hogy olyankor mi van,de ez nagyon durva hogy hagyják csak úgy meghalni..stb..:(
2010. jún. 2. 20:58
 4/13 anonim ***** válasza:

Életképtelen a baba, szóval meghal amint megszületik.

Amikor kórházba voltunk, akkor egy kismamának a 26ik (+-1hét) héten elfolyt a magzatvíze, és a babát már nem tudták megmenteni. Vagyis 1-2 napot még élt, de utána meghalt.

Persze csodák vannak, hogy egy 26 hetes baba életben marad.

De egyébként a 24ik hétig "lehet" megszülni a babát ha beteg.

2010. jún. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy milyen fejl. rend. van a babának, ha ilyen korán születik meg, akkor életképtelen.

Egy teljesen egészséges baba sem maradna életben, ha ennyire piciként megszületne, mert a tüdeje nem elég érett hozzá, hogy lélegezzen. A 25-26. héttől van esélye a babának, de ezek a fejl rend. már korábban kiderülnek és a szülők korábban döntenek.

Tehát nincs olyan, hogy megszületik egy életképes baba és beteszik egy üres szobába, ahol órákig haldoklik, ha erre gondolsz.

2010. jún. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nem minden rendellenesség=életképtelenség, de minden (egészséges és beteg) baba is életképtelen a 24ik hét előtt. Amúgy asszem azért pont a 24ik hét a határ, mert utána már az orvosoknak kötelező mindent megtenni, hogy életben tartsák.
2010. jún. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
másik válaszoló vagyok. ha a babának mondjuk down gyanúja van, akkor meg lehet tartani. nem is biztos, hogy beteg lesz. viszont nyitott gerinccel nem él az ember. illetve bizonyos szervek nem fejlődnek ki. és ezek hiányában nem érdemes életben tartani. vannak olyan esetek, ahol a logika felülírja az érzelmeket:( nem lesz elégséges az életminőség. több szempontból retardált lesz a baba...:S
2010. jún. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm nektek.A 20.hetet azért írtam hogy úgytudom onnantól "kell"megszülni,(ha beteg)mert művi úton nemtudják már elvetetni,de később is születhet esetleg beteg babó.De így már értem,és remélem senki nemfogja átélni ezt,se én,se más...mindenkinek boldog babavárást/babázást:)
2010. jún. 2. 21:12
 9/13 anonim ***** válasza:
Írok még durvábbat. Azokat a babákat akiket "megszül" az anyjuk és aztán hagynak meghalni, utána -beleegyezéssel természetesen- kipreparálják és az orvostanhallgatók számára mutogatják....:((
2010. jún. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

vagy egyszerűen vesetálba rakják...undorítóak amit művelnek és ők esküdtek fel az hipora:@

Miért nem lehet egy ilyen babát(20. hét után vagy kicsivel előtte), szépen egy kis kibélelt tisztességes kosárkába tenni és csendben siratni.


Azthiszem az angyalokszülein olvastam olyat,hogy a nő babája meghalt,visszamentek boncolásra, majd egyszerűen közölte vele a nővér,hogy :"ja azt már feldolgoztuk"...gecc azt csodálkoztak,hogy a nő elájult aztán dührohamot kapott...normálisak sztetek?én karóba húznám az összeset

2010. jún. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!