Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Streptococcus fertőzés az...

Streptococcus fertőzés az első trimeszterben? Volt valakinél ilyen? Feljuthat a babához?

Figyelt kérdés

9 hetes vagyok. A teherbeesésem előtt 2-3 héttel streptococcus agalactiae (B- csoportú Streptococcus, GBS) mutatattak ki, ezért csináltunk egy 21 db-os antibiotikum kúrát.

Most 9 hetes vagyok. Az előzmények miatt az orvosom újra csinált leoltást, és megint Sterptococcus Agalactae tenyészett ki.

Panaszom nincs. Illetve bő, nagy mennyiségű teljesen vízszerű és víztiszta folyásom van, de nagyon sok hüvelyi progeszteront használok, így én ennek tudtam ezt eddig be. Égő érzés, viszketés nincs.

Méhszájam egy hete teljesen zárt volt. A kezelőorvosom pénteken tud fogadni.

Addig itt kérdeznék, hátha van valakinek ezzel tapasztalata:

Okozhat ez most a babának problémát?

Feljuthat hozzá a fertőzés?

Lehet így egészséges gyermekünk?

Érdekes számomra, hogy másokat csak a 36. héten szűrnek erre... Addig nincs jelentősége?

Neten sem találtam semmit ilyen korai időszakban, mert egyszerűen nem nézik. Pedig nem hiszem, hogy én vagyok az egyetlen kismama akinél ez előfordul...


2017. dec. 18. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos mit mondott ?

Vagy neki nem hiszel?

Gondolom antibiotikumot kell szedned.

Egyebkent kulfoldon nem szurnek egyaltalan Streptococcusra. ( kulfoldi nogyogyaszaton dolgozom ).

2017. dec. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még csak a leletet láttam, az orvossal csak pénteken fogok találkozni -ahogy írtam is-; és de, hiszek neki; csak péntekig még nagyon hosszú(nak tűnik) ez az idő, ezért írtam ki a kérdést, hátha van itt valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, vagy volt esetleg hasonló helyzetben...
2017. dec. 18. 13:42
 3/7 anonim válasza:
100%
Szia! Nyugodj meg, semmi baja nem lesz a babátoknak! Nekem is kimutatta a 36. Heti szűrés, szedtem én is antibiotikumot, illetve a szülésnél (csaszar) kaptam 3 adagot infuzioban, az a lenyeg, hogy tudjanak rola szulesnel!
2017. dec. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi baj nem lesz! Velem is így volt. Csak a szülésnél kaptam antibiotikumot, az orvosom azt mondta előbb felesleges mert bármikor visszajöhet.
2017. dec. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ki kell kezelni, és nagyon komolyan venni..

Nem ijesztésből, de pont itt az egyik kismamának nem kezelték ki, a azüléskor elkapta a baba és 5 naposan elment...

Tehát fokozottan konzultálj az orvosoddal.

Mert egyszerűen megelőzhető

2017. dec. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már felhívtam. Holnap reggel be kell szaladnom hozzá, és ír fel antibiotikumot.
2017. dec. 18. 18:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Én külföldön êlek és a 35.hêten mondta a doki h ez a szűrês nem kötelező de ajánlott..megcsinálták és negativ lett.
2017. dec. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!