Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácsot szeretnék kérni...

Tanácsot szeretnék kérni védőnőhöz januárba megyek 30 hetes vagyok és vizesedik a lábam . Mit tegyek? Étrendváltozás?

Figyelt kérdés
2017. dec. 26. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Van más panaszod is?Pl magasvérnyomás, fejfájás,rossz közérzet?Ha a vizesedésen kívül más is van jelezni kell orvosnak.Egyébként vizesedésre sótlan étrendet, minimális szénhidrátbevitelt, mozgást, estére lábfelpolcolást szoktak javasolni.
2017. dec. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs más panasz és köszönöm a gyors választ! :)
2017. dec. 26. 21:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A vérnyomásodra figyelj nagyon. Ha az rendben van, akkor önmagában a vizesedés elvileg nem gond. :)
2017. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Nincs választott orvosod? Én is vizesedtem, nem volt más gondom, mégis úgy éreztem magam biztonságban, ha felhívtam az orvosom, aki megnyugtatott. Ha nincs dokid, menj el akár már holnap egy nőgyógyászati szakrendelésre, lásson doki! Holnap már nincs ünnep, van ambulásnns rendelés.
2017. dec. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne egyél kenyeret, teljes kiorlesu kenyér is okoz vizesrdest. Én összesen így hat kilót gyarapodtam, nem vizesedtem. Sok saláta.
2017. dec. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valóban van összefüggés az elfogyasztott szénhidrátok és visszatartott víz között, de azért terhesség alatt nem lehetsz egy kecske diétáján... Ehetsz kenyeret, de mértékkel. Sajnos az ünnepi sok süteményt is csak kóstolni szabad, mivel most könnyen felszaladhat pár extra és terhesség végéig nem ajánlott a fogyókúra... Minden gramm szénhidrát majdnem 3 gramm vizet köt meg a testben, de szénhidrátokra is szükséged van, csak az nem mindegy, elsokallsz-e. Az is lehet, hogy a sok cukros süti miatt átmeneti vízvisszatartást tapasztalsz.

Nem kell egyből kínozni magad, ha ez a helyzet.

Amúgy némi vizesedés mindenkinél előfordul, terhesség alatt egy bizonyos fokig normális.

Honnan látod, hogy vizesedsz?

2017. dec. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem látszik ki a bokacsontom, köszönöm a válaszokat.
2017. dec. 27. 09:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Én írtam a sok salátát. Ez nem kecskekaja, már elnézést. Igenis nagyon jó volt az egész terhességem során, mert nem híztam el és nem vizesedtem. Mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó, csak utána nem kell sírni, ha még szülés után egy évvel sem tudja a cuccait hordani. Igenis van élet a baba után. Nyugodtan meg lehetne kérdezni a védőnőt arról is, hogy úgy egyáltalán a terhességen kívül is túlzásba vitt szénhidrát még a hüvelyflórát is taccsra vágja, csak ezt nem igazán reklámozzák. Saját tapasztalatból mondom sajnos. A kecskekajából sem kellett sokat ennem, hogy ne legyek éhes és a gyerek is mindent megkapjon. Só helyett ajánlott a tengeri só és a zöldségekből is főleg a cukkini, kígyóuborka, padlizsán, paradicsom.
2017. dec. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!