Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vizesedest hogy ismerem fel?

A vizesedest hogy ismerem fel?

Figyelt kérdés

Érződik vagy látszik csak??

Lehet tenni ellene?


30hkm


2018. jan. 2. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Látszik, bedagadnak a végtagok.


Sószegény étrenddel, sok folyadékkal és a lábak felpolcolásával lehet rajta segíteni fôleg.

2018. jan. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy duzzadt. Meg érzed, ha a cipő nem megy fel a lábadra. Ha megnyomod, megtartja az ujjbegyed. Tenni ellene nehéz, sok folyadékot ittam, feltettem sokat a lábam, de én sokat is mozogtam. Az ülés nem tesz jót. De én ugyanúgy vizesedtem csak mikor jobban, mikor kevésbé. Nálam ha keveset ittam, akkor volt nagyon látványos a vizesedés.
2018. jan. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet nem észevenni.

Nekem nagyon csunyák voltak a lábaim.a papucson kivül nem is tudtam mást felvenni.még szerencse hogy nyár volt..

2018. jan. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hu.:/ koszonom

Es ez mindenkinel elofordul?

2018. jan. 2. 21:54
 5/11 anonim ***** válasza:
Dehogy, nem mindenkinel, nekem egyaltalan nem volt.
2018. jan. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én sem vettem észre hogy elkezdődött. Hanem egyszer feltűnt, hogy bármit csinálok, feszül a kezemen a bőr ha markolok, fogok. Illetve hogy csizma vásárláskor a tökéletes 37es lábamra egyik csizma se volt jó. Nem hosszra hanem bokában. Nem tudtam betolni a talpam a cipőbe mert elakadtam a szár résznél.


Ha már 30 hetes vagy, akkor hamar vége lesz :) Van akinek huszon heteken előjön.

2018. jan. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszonom. Sztem még nem vizesedek. Csak az arcom mintha kerekebb lenne. Pedig 3kg jott csak fel és nem túlsúllyal indultam. Emiatt gondoltam h talán vizesedhetek.:/:)
2018. jan. 3. 08:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem a 37.héten kezdődött, hidd el felismered, a bokám dagad főleg, zoknit alig bírom elviselni, kályhacső lábaim lettek :) Felpolcolom,és sokat iszom,de estére mindig ilyen lesz sajnos.


39 hkm

2018. jan. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A vizesedés jellemzően a végtagokon jelentkezik. Ha erősen belenyomod az ujjadat, kifehéredik a bőröd és ottmarad a "horpadás" rövid ideig, az ujjad nyoma.

Az ujjaid (akár kézen, akár lábon) virsliszerűen meg tudnak dagadni, szinte eltűnnek a hajlatok. És igen, van az, amikor tud fájni, mert érzed, hogy feszül a bőr. És ez a semmiből tud jönni akár 1-2 óra alatt.

Tenni ellene lehet, sószegény étrenddel, mozgással. Viszont ha már vizesedsz, jobb ha lát legalább a védőnő, és mértek egy vérnyomást, illetve csináltok egy vizelet-vizsgálatot.

30 hetesen a vizesedés már előre jelezheti a toxémiát, még ha a vérnyomás rendben is van és nincs fehérjevizelés. Szorosabb odafigyelést igényel ilyenkor a kismama.

2018. jan. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akkor ez még biztos nem az. De jo.:) koszonom.

Remelem megúszom még pár hétig vagy végig

2018. jan. 3. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!