Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vállalkozó vagyok, decembertől...

Vállalkozó vagyok, decembertől táppénzen leszek. Mennyi táppénzt fogok kapni, ha minimumra vagyok bejelentve?

Figyelt kérdés
2007. nov. 27. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mivel a terhesség címszó alatt írtad a kérdést, így feltételezem, hogy terhes vagy! Ebben az esteben pedig azt tudom javasolni, h jelentsd be magad rendes jövedelemel, így a GYED is rendes összeg lesz majd 2 évig. A táppénzről pedig itt olvashatsz többet:

[link]

2007. nov. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szóló válaszához: sajnos azzal már nem sokat érsz, hogy most novemberben bejelented magad rendes jövedelemre amikor decembertől vagy táppénzen, hiszen a táppénz összege már így sem lesz sok, a GYED-nél meg nem tudom pontosan, de az elmúlt egy év átlagkeresetét nézik azt hiszem... ami mivel minimálbérre voltál bejelentve sajna nem lesz túl sok... Akkor sem, ha erre az egy hónapra új bérrel vagy bejelentve.. :(

Amúgy a táppénaz az egyébként bér 70 %-a, azt sajnos nem tudom, hogy a minimálbér esetére van e külön szabályozás az összegre.

2007. nov. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Keresd meg Horváthné Mónikát itt:

[link]

Kérdezd meg tőle, hogy tudod a legjobbat kihozni a helyzetből, nekem sokat segített.

2007. nov. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A GYÁS-t, GYES-t a szülésed évét /te esetedben 2008-as év/ megelőző év /azaz 2007-es év/ átlagkeresetéből állapítják meg. Sokat már nem tehetsz, ha csak nem jelented be magad 900ezer forintra novemberre.
2007. nov. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
valaki segitsen ha terhes lesz a nő,de közben két fiúval volt,honnan lehet tudni melyik az apa terheség alatt kilehet deriteni és ha igen hogyan??
2009. jan. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!