Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19mm embrió 8+2naposan (doki...

19mm embrió 8+2naposan (doki szerint befejezett 9. hét a méret alapján. Nem túl kicsi?

Figyelt kérdés
pontosan 15nappal ezelőtt 7mm embriót mért 6+2 naposan, ma 8+2 (menses szerint) 19mm, de az orvos szerint már betöltött 9.hét (nemtudom, hogy a méret alapján állapította ezt meg, vagy abból, hogy mozog a baba. mind1 is ) Szóval a 15nap alatt nemkevés ez a növekedés? Illetve mások 9hetesen már 23mm körüli babát hordozgatnak a szívük alatt.

2018. jan. 4. 14:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát a méret pont megfelelő 8 hetesnek!! :) Nem tudom miért mondta a doki, mivel a táblázatokban a 19 mm pont 8+2 hetesnek felel meg!! Nekem 9 hetesen 30 mm volt pont!
2018. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Lehet, hogy előbb fogant így majdnem 9hetes lehetek de azis lehet, hogy később szóval én már nemtudom. remélem minden rendben van.
2018. jan. 4. 16:25
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, biztosan minden rendben! Szépen nőtt ne idegesedj! :)
2018. jan. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Komolyan nem értem ezeket a kérdéseket.


"doki szerint befejezett 9. hét a méret alapján"

Értelmezzük ezt a mondatot. Az UH gép a MÉRET alapján kiír egy terhességi kort, ami az esetedben betöltött 9 hét.


Ha 8 hetes és 2 napos vagy a menzesz szerint, a magzat MÉRET alapján pedig 9 hetes, akkor hogy lenne KICSI?


Bocsánat, nem akartam bunkó lenni, de úgy érzem, muszáj volt ennyire szájbarágósan elmagyarázni.

2018. jan. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves utolsó! Nem érted az ilyen kérdéseket, mégis válaszolsz, köszi ;) Az uh gép semmilyen kort nem becsült meg, a doki szerint vagyok befejezett 9hetes (nemtudom mi alapján mondta, tippeltem, hogy a méretek alapján esetleg, tehát elírtam a kérdést az én hibám) Nemtudom, te túl vagy e már vetélésen, vagy elhalt magzatod volt e már (ha igen sajnálom), ha nem akkor pedig légy megértőbb az ilyen kérdésekkel kapcsolatban, köszönöm. További szép estét! a második válaszolónak pedig köszönöm a kedves,megnyugtató szavakat.
2018. jan. 4. 18:09
 6/14 A kérdező kommentje:
ja arra nem válaszoltam, hogy azért érdeklődöm, hogy nem e picike, mert a legtöbb kismamának ilyenkor már 23mm - felfelé a magzat nagysága.
2018. jan. 4. 18:11
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

"Az uh gép semmilyen kort nem becsült meg, a doki szerint vagyok befejezett 9hetes"


Az ultrahanggép a CRL-ből alapból kiírja a terhességi kort.

2018. jan. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem értetted inkább félre és úgy mondta, hogy kilencedik hét? Mert a méret egyértelműen 8 hetes, de ha betöltött 8 hetes vagy ugye az már a kilencedik hét. :)
2018. jan. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ez a gép nem írja ki a crl alapján a kort, legalábbis az én UH képemen nagyon nincs rajta, jártam már olyan rendelőbe ahol igen kiírta automatikusan, de ez nem! És nem, nem értettem félre, azt mondta ez egy befejezett 9.hetes terhesség ( ergo 9.hét vége) Ezért is tettem fel a kérdést, hiszen a 8hetesnek bőven megfelelne. Köszönöm szépen a válaszokat :)
2018. jan. 4. 18:30
 10/14 A kérdező kommentje:
lehetséges, hogy a mozgásából ítélte neki ezt a kort? mikor kérdeztem, hogy akkor minden rendben van e, azt mondta igen ver a szíve (már 6+2 hetesen is megállapította), illetve hozzá tette, hogy mozog is.
2018. jan. 4. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!