Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Penészes kenyértől lehet baja...

Penészes kenyértől lehet baja a babának?

Figyelt kérdés

12 hetes vagyok. És ma megettem egy szelet penészes kenyeret... Előre csomagolt volt, még bőven jó hivatalosan, 2 napja vettük, mégis bepenészesedett... Azért ettem belőle, mert nem volt látványos. Csak egészen közelről nézve láttam meg az apró pöttyöket rajta...

Lehet ettől baja a babának?

Mert azt tudom, hogy penészes sajtokat nem lehet terhesen, de ha jól tudom, az a pasztörizálatlan tej miatt van, nem a penész a kórokozó...


2018. jan. 5. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Ha tudtál róla és még is ettél belőle jó igénytelen lehetsz már bocs! Esetleg háború alatt ennék penészes kenyeret!

Egyébként tudtommal abból van előállítva a penicilin is, ill abból volt a kezdetekbe, és nem nem lesz semmi baja!

2018. jan. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak azután vettem észre, hogy ettem belőle. 3 szeletet készítettem oda kefírrel. Amikor a másodikért nyúltam, akkor vettem észre. Lehet, én voltam félreérthető, de még nem terhesen sem ettem volna belőle, nem ám így...
2018. jan. 5. 09:26
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
A babának semmi,max neked lehet egy kis panaszod,de egy kis penészes kenyértől nem jellemző az se.
2018. jan. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lesz :)

A terhességben ami veszélyes, az a liszterózis, azt pedig felvágottaktól, májkrémtől, sonkától, kolbászol lehet kapni.

2018. jan. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam így terhesen, tartós kocka szeletes kenyér volt, nem éreztem rajta különösebben sennit, megettem egy szeletet később vettem észre hogy bizony a másik szelet már penészes.... nem lett gond. Nem kell mindentől parázni. Az a sok mű cucc amivel mindent telenyomnak az sem biztos hogy annyira egészséges, lehet rosszabb mint a penész....
2018. jan. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!