Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 5 szelet penészes toast...

5 szelet penészes toast kenyértől lesz bajom?

Figyelt kérdés
2013. febr. 5. 23:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. febr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most komolyan? :D
2013. febr. 5. 23:05
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem vettem észre, hogy penészes, csak miután már az 5. szeletet is megettem. Mondjuk az íze elég furcsa volt. :P
2013. febr. 5. 23:06
 4/12 aspikami ***** válasza:
Te megettél 5 szelet penészes kenyeret?! Hát tuti lesz vmi bajod belőle. Legjobb esetben kihányod.
2013. febr. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, de nem egyszerre. Reggel 2 szeletet, aztán délben 2-t, meg estefelé még egyet.

Mondjuk itthon hülyének lettem nézve, hogy nem vettem észre, tényleg nem tűnt fel, csak, hogy kicsit fura az íze, mondjuk siettem is, nem volt időm nézegetni. :S

De aztán láttam, hogy tényleg tiszta penész az egész zacskó kenyér.


Mondjuk eddig még nem érzek semmit, csak anno bioszórán azt tanultuk, hogy penészes kaját akkor sem lehet megenni, ha leszedjük a penészt, mert hogy az egész kajában szétterjednek a toxinok..vagy vmi ilyesmi. :D Nem tudom, hogy ez mennyire igaz.

2013. febr. 5. 23:11
 6/12 anonim ***** válasza:
Hogy lesz-e bajod az majd kiderül. Bizonyos penészgombák mérget termelnek, ami akár halálos is lehet (és 5 szelet azért elég nagy mennyiség). De szerencsére a nem méregtermelő törzsek fogyasztása abszolút veszélytelen. (Sőt bizonyos esetekben, pl. kéksajtok, még külön gasztronómiai élmény is lehet (bár a penészes kenyér fogyasztása nem tartozik ide, és el sem tudom képzelni, hogy-hogy nem zavart az íze).
2013. febr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ilyen mennyiségnél már fenn áll az esélye, hogy lesz valami, de ez majd kiderül.
2013. febr. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Max. kifogsz egy hasmenéses időszakot. Nem hiszem, hogy több bajod lesz belőle.

Én meg a romlott tejet nem tudom belőni, hogy akkor az most jó-e még vagy sem. Persze ha már mozdulatlan és darabos, akkor egyértelmű, vagy ha színesfoltos, akkor sem iszom meg, de simán ittam már meg savanyú, romlott tejeket. És hasmenésen kívül nem lett bajom tőle.

Szerintem ne aggódj.

2013. febr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Majd jelentkezek holnap, ha felébredtem. :P :D

2013. febr. 5. 23:21
 10/12 anonim ***** válasza:
Várjuk jelentkezésed! :D
2013. febr. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!