Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt kialakult...

Terhesség alatt kialakult visszereket, csunya kidudorodó ereket hogyan műtik meg? Volt itt valakinek itt ilyen műtéte?

Figyelt kérdés

30 vagyok, 2 gyereket szultem, a masodik terhesseg alatt nagyon csunyan kidudorodtak az erek a labamon, szinte végig kovetheto az er a labamon, göcsörtös, vastag, zöld.

Nem fáj, de ugy erzem tul fiatal vagyokahhoz, hogy ugy nezzen ki a labam, mint a nagymamame.


Hogyan mutik? Van valamilyen lezeres megoldas?


2018. jan. 6. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én ezt találtam, egyébként nem tudok róla semmit.


Sok sikert, biztos nem olcsó muri :S

2018. jan. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt, nagyon csúnya 21 évesen, akkor még nem voltam terhes, csak jóval később lettem az. Nekem genetikailag volt, 22 évesn műtöttek meg.


Utána teljesen véletlen dolgoztam ilyen területen. Lézerrel azt tudjak kezelni ami még nem dudorodik ki, tehát a kis hajszálereket.

Amikor már egy kicsit kidudorodik akkor csinálnak úgynevezett scleroticusabbit, ilyenkor kicsit tűvel ír összehúzó anyagot fecskendezunk az érbe, ezt többször kell ismételni, és sokszor nem is tartós. Mivel a kicsi hajszálerek és a kissé kidudorodók csak esztétikai probléma ezért ezeket magánban csinálják.


Amikor már ki is tudodorodik teljesen az már nem csak esztétikai probléma hanem fájdalmas is lehet, és trombózisra hajlamosíthat, ezt műtik TB keretein belül.

Na ez volt nekem is. A műtét egyáltalán nem vészes persze altatásban csinálják konkrétan a combhajlatban, és a bokán lesz egy kb. 5 cm-es vágás, itt kihúzzák az ereket. A teljes műtétet jobb ha nem részletezem, mert megrémiszthet :)

Ezenkívül a lábszáron nagyon kicsi megszeseket ejtenek.

Egyáltalán nem nagy műtét kb. 30 perces, én aznap reggel bementem, másnap mentem haza reggel, harmadnap pedig mentem a saját diplomaosztómra. Ez is kiújulhat, viszont nekem nagy szerencsém van, mert 15 év elteltével, azóta terhességgel, álló munkával, nem újult ki.


Első körben amit tehetsz , hogy elmész a háziorvoshoz hogy adjon beutalót érsebészetre. Ott meglátjátok a továbbiakat. Nekem Szegeden csinálták, elvileg sokat kell várni ( Én egészségügyi dolgozóként kaptam egy kis protekciót anno )

2018. jan. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
* sclerotherapy - bocsi atirta a telefon. Ez az injekcios megoldas.
2018. jan. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahogy a 2. Kifejtette...

Anyunak volt ilyen 30 évesen...

De amugy a műzéti hegeket is pátni halványan..

Moat 54 évesen a fő vénák hiánya miatt foltosodik a bokája körül

Úgynevezett vénás pangása van... Nem olyan csúnya, mint a neten található képeken... Csak azon a lábszárán, amit műtöttek

[link]


Kb ilyen a lila erek nélkül, sokkal fiataolsabb izmosabb lábon


[link]

2018. jan. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Elsokorben valamilyen “kimeletesebb” megoldast lenne jo keresni ezek szerinty, mert oszinten engem mar a 2 db 5 cm-es vagas is megijesztett...

de nem ertem akkor miert reklamozzak annyira a lezeres mutetet, ha az csak nagyon kis elvaltozas eseten celravezeto.

Es ahogy irja az utolso lehetnek kesobb mas jellegű problemak is abbol, ha eltavolitanak egy eret, nem is gomdoltam volna. Szoval jol at kell ezt gondolni, annyi a szerencsem, hogy nem fáj (még), viszont csunya nagyon.

Mindenkepp el fogok menni az ersebeszetre, ha nem is teljesen, de jo lenne, ha legalabb “halvanyitananak” rajta valahogy.

2018. jan. 7. 12:21
 6/9 A kérdező kommentje:

Es ha jol ertem, csak a nagymutet (amikor kihuzzak az eret) mehet tb alapon?

Az injekciozas es lezeres mind fizetos?

Es akkor maganrendelest kell keresni, ahol ersebesz kulon ezzel foglalkozik?

2018. jan. 7. 12:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt régebben még gyerekek előtt a sebészeti megoldás, amit fentebb írtak. Az semmit nem használ gyakorlatilag hosszútávon, mert máshol ugyanúgy előjönnek.

2 gyerek után megcsináltattam magánba mindkét lábam rádiófrekvenciás visszérműtéttel. Ez fájdalommentes, kb 20 perc a műtét és az okot szünteti meg, zehát végleges megoldást nyújt. Csak ez nem tb támogatott, 350 ezer volt lábanként.

2018. jan. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Az szép kis összeg... de legalabb akkor celravezeto.

Megkerdezhetem, hogy ezt milyen maganorvos csinalja? Ugyanugy ersebesz? Budapesten csinaltak?

2018. jan. 7. 20:06
 9/9 anonim ***** válasza:
VP MED klinika, Újpesten van. Keress rá a neten, minden le van írva részletesen. Nagyon profi hely és kedvesek a dolgozók.
2018. jan. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!