Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon most fordult rossz...

Vajon most fordult rossz irányba a babám?

Figyelt kérdés

Előre szeretném leszögezni, hogy nagyon jól tudom, hogy senki sem lát belém és, hogy nem orvosok válaszolnak ide. Nem várom, hogy bárki pontosan meg tudja mondani, hogy mi történik, én is csak találgatok, csak kíváncsi lennék, hogy mások mit gondolnak, úgyhogy nem szeretnék bántó és lenéző kommenteket.


A 34. héten vagyok. Eddig nagyon lent volt a hasam, a mozgást is lent éreztem, rendesen kaptam levegőt, nem volt nehézkes az alvás sem. Viszont pár napja nagyon furcsán érzem magam, a babám is sokkal fentebb van, a mellkasomhoz közelít, eléggé fáj a szegcsontom, folyton jön fel a savam, csak ülve tudok aludni és nagyon nehezen kapok levegőt is. Beírtam ezeket a tüneteket a keresőbe és több kérdést is kihozott erről az oldalról ezzel kapcsolatban, hogy ez teljesen természetes, csakhogy a megnyugtatáshoz mindenki azt írta, hogy a 30-32. hét körül jó eséllyel el fognak ezek múlni, érzi majd a kismama, ahogy leszáll a hasa, mert a baba befordul a szülétéshez (és szüléshez) megfelelő pozícióba. De nekem pont, hogy most kezdődött ez az egész. Akkor most fordult a rossz irányba és eddig jól állt? Keresgéltem a leleteim között, de sajnos a 16. hét után egyiken sem szerepel, hogy milyen fekvésű volt az adott hetekben. :(


2018. jan. 11. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Még van időd, nekem az utolsó 4 héten hetente ultrahangoztak. Addig szinte végig faros volt a kislányom, 36. héten irányba fordult, nagyon örültem. Egy hét múlva iszonyatos fájásokra ébredtem, azt hittem, hogy jósló volt. Másnap a doki látta, hogy 180 fokot fordult éjjel a pici. Egy hét múlva megint, aztán megint. Akkor a császár mellett döntött, mert nem volt már vicces a dolog. Befektetett, pénteken megnézte, akkor faros volt. Szombat reggelre már irányba fordult megint. Itt már nem várta meg a következő kört és 2 órán belül megvolt a lányom.

Azóta aincs nyugta és nekem sem. :)


Szóval bármi lehet még, ne aggódj és nem számít, hogyan, de amikor már az egészséges pici babád a kezedben lesz, ezek az aggodalmak elfelejtődnek. :)


Kitartás, drukkolok!

2018. jan. 12. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Foroghat még... De simán lehet, hogy pont annyit nőtt, ami kényelmetlenné vált, mert nem szállt még le a hasad
2018. jan. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, én nem tudom, hol olvastad ezeket, de az tény, hogy a 36. héten még mindig feljebb van a méh, és csak azután kezdhet el lejjebb szállni. De már nem sok van hátra addig, kitartás. Én most 32 hetes vagyok,de nekem eleve lentebb van a hasam, mert már többedik baba. Mondjuk savam sosem volt, talán első babával, de nem volt vészes! Viszont farosnak most nekem is faros, és jó olvasni, hogy még a 36. hét után is képesek forogni... bár remélem, enyém csak egyszer teszi ezt meg és utána úgy marad... :DDD
2018. jan. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fejvégűnèk fent érzed a rugdosást. Ha eddig lent érezted lehet addig volt faros.

Rövidítést keress a leleten, nekem "kpf" volt a koponyavégű.

2018. jan. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ikreim születtek év végén, 38+4-nél volt a császármetszés. Már 5 hete voltam bent akkor, minden nap volt vizsgálat, a B baba az utolsó napig forgott, majdnem minden nap máshogy feküdt, fölváltva volt koponya-, medencevégű és hatánt. Hihetetlen, de képes volt forogni. Szóval az, hogy egy korábbi (akár tegnapi...) UH alkalmával hogy feküdt, SEMMIT nem jelent az adott pillanatra nézve.


Az is lehet, hogy most épp úgy fekszik, hogy neked kényelmetlen, de az lehet, hogy jól fekszik, csak már nagy.

2018. jan. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem utolsó nap délelőtt fordult a megfelelő irányba a lányom. Azt hittem bele pusztulok annyira fájt. Még bőven foroghat a te babád is.
2018. jan. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!