Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan zajlik a fogadott...

Hogyan zajlik a fogadott orvosnál egy vizsgálat nálatok? Mit csinál egy-egy alkalommal, és kb. mennyi időt "szán rátok"?

Figyelt kérdés

7-8 hetes terhes vagyok. 6 hetesen voltam dokinál a magánrendelésén, és kérte a 8. héten menjek be a kórházba egy UH-ra. Na ez az UH még egy perc sem volt, és a szívhangot sem hangosította ki, csupán rápillantott a monitorra, gyors mérés, és kész, cirka 30mp. Nekem ő a második babám, az elsőt másnál szültem, de valahogy úgy érzem, akkor alaposabb volt az orvos!

Ti mit kaptok a pénzetekért a fogadott orvosotoktól? Csak én vagyok kiakadva, és "túl sokat" várok?


2010. jún. 4. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Előszöris gratulálok a babához! :)


És a válaszom, nem egyáltalán nem vársz sokat, sőt még ha nem magánrendelésre járnál ez még úgy is karcsú lenne szerintem.


Nálam a minimum, amit bent vagyok az a fél óra, de inkább több. Minden alkalommal megnézi az aktuális vérvétel, vizelet eredményeimet, utána elmondom ha van panaszom, aha van akkor mindent elmagyaráz alaposan, ha nincs akkor is elmondja, hogy mi az amire számíthatok, miért nem kell aggódnom és miért kell ha jelentkezik. Ezután feltehetem a kérdéseimet, akármilyen hülyeség is legyen az. Ha végeztünk a beszélgetéssel akkor megvizsgál és ha ez is meg volt felöltözök és jöhet az ultrahang, na itt mindig elidőzünk, mert mindent megmutogat és elmagyaráz, szívét hallgathatom, amíg akarom. Szóval nálunk nagyon alapos a doki és ami szerintem még nagyon fontos és azt gondolom ezt fizetjük meg TÜRELMES ÉS NEM SAJNÁLJA AZ IDEJÉT! Hiszen az sztk-ban is az alaposság elvárható, csak ezt a hosszabb idő ráfordítását kell megfizetnünk. Ja, és ami még nagyon jól esik nekem, minden vizsgálat után kikisér és odajön a páromhoz és elmondja neki is, hogy minden rendben, stb, stb....


Szóval röviden ennyi!


Nagyon boldog babavárást!

2010. jún. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! :-) Neked is boldog babavárást! Hogy én miért nem találok ilyen orvost? A közelünkben általában a dokiknak bár van magánrendelése, de az UH ott elavult, vagy nincs. A kórházban pedig rohanni kell, de arról nem én tehetek, én elvileg azt már így is-úgy is ( a magándokinak is és tb alapon is kifizettem! ). Ha a következő vizsgálatnál sem leszek megelégedve, azt hiszem, keresek mást, mert ezért teljesen felesleges fizetni!!!
2010. jún. 4. 23:13
 3/12 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, ezért ne fizess! Én egyáltalán nem vagyok sztk párti, de lehet, hogy ott színvonalasabb ellátásban részesülnél!!!!!

Ha fizetsz akkor kapjál mindőségi ellátást, mert annál undorítóbb nincs ha az orvos él vissza a helyzetével!


Vigyázz magatokra! Remélem találsz megfelelő orvost! Sok sikert és egészséget!


JA, és nagyon szívesen!

2010. jún. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A baj, hogy itt egyik sem jobb, a kisfiamat is azért nem itt szültem ebben a városban, ebben a körházban, de gondoltam, most egyszerűbb lenne, és hátha, csak előítéleteim voltak, de úgy látom, marad megint a távolabbi nagyváros! :-)

További boldog babavárást!

2010. jún. 4. 23:43
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nagyon szerencsés az első babás...ilyenről még nem is hallottam..pedig a másodikat várom.

Mondjuk mi maradtunk az elsőnél,de én nem bánom,hogy nem vagyok bent egy fél órát,főleg így,hogym ár babával-családostúl(papával) megyünk vizsgálatra-22hós..ezt mondjuk szeretem.a kicsi is nagyon várja ,mert mindig mondjuk neki,hol a tesó és így próbáljuk felkészíteni..na de a kérdésre vissza térve.Kb 10-15percet vagyok bent,mindig utána számol ,hogy pontosan mikorra írt ki,hány hetes vagyok még ha sokadjára is,megnézi a leleteket,megkérdezi van e kérdésünk,ha igen elmondjuk válaszol,megvizsgál az elején hüvelyi van ,amikor már nagyobb a baba 12hét után hasi uh,most meg már megint hüvelyi és hasi-27hetesen..a végén szintén átbeszéljük ha van kérdés,össze írja milyen vizsgálatra kell menjek legközelebb -vérvétel vagy uh stb..és ennyi,kifizetjük és jövünk.

De eddig mindig rendelkezésre állt,az első babámnál mikor megszültem és előtte is mindig felhívott vagy bejött a khba,szval azt kell mondjam ott volt mellettem végig és nem hagyott cserben.és a varrat szedéskor fizettük ki.

szval mi meg voltunk vele elégedve,bár nem az a simulékony doki,néha úgy kell faggatni a dolgokról,de ahogy hallom lehetne rosszabb is és végül is már szültem egy egészséges ,csodaszép okos babát nála,tehát megbízom benne.remélem segítettem.

Ez bp-i doli amúgy,ha érdekel segítek.(szt Imre khban dolgozik..)

2010. jún. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is, én Borsodban lakom, Pest nagyon messze lenne!

Gratulálok a babához, és a picihez is! Nekem tegnap volt 2 éves a kisfiam! :-)

Igazából olyan orvost szeretnék, akiben maximálisan megbízhatok... Szép hétvégét! :-)

2010. jún. 5. 07:44
 7/12 anonim ***** válasza:
én amikor megtudtam hogy babát várok akkor nagyon sok embert megkérdeztem hogy szerintük mit kéne tennem,magán vagy sztk.Sokan azt javasolták hogy mennyek magán orvoshoz mert mégis csak az első babám,de nekem az anyagi hejzetem miatt nagyon el kellett gondolkoznom hogy mit választok.Utánnanéztem a dokiknak a neten és végül egy nagyon jó dokinál kötöttem ki az sztk-ban.Nem bántam meg hogy őt választottam,bár sokáig kerestem mire ráleltem.Amúgy nálam az első doki akinél voltam az viselkedett igy az sztk-ban mint a te magándokid,többet nem mentem hozzá!Remélem megleled a neked legjobbat.Szép babavárást 19 h km
2010. jún. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi, én is remélem! :-)
2010. jún. 5. 11:27
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálam is az a menete a magánrendelőben, mint az előttem szólóknak.Csak nekem az első vizsgálat, majdnem 50 perc volt, nagyon átnézett mindent, papírokat, ultrahangozott, kérdezett, kérdezhettem.A többi vizsgálat már kb. 30 perc volt.De 9 ezerért már elidőzhetek nála bőven.

Minden jót.

2010. jún. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, az nem kevés pénz, de legalább kapsz érte valamit, és a legfontosabb, hogy bízhatsz benne! :-)

Boldog babavárást! :-)

2010. jún. 5. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!