Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit feküdhet háton egy...

Mennyit feküdhet háton egy kismama?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy nem ajánlatos egy kismamának sokat háton feküdni, mert ilyenkor rosszabb a méh vérellátása.

Végig kell feküdnöm a terhességem különböző okok miatt.

Igyekszem figyelni arra, hogy főként oldalt feküdjek, de már eléggé fáj a derekam, és jól esik néha hanyatt ez miatt.

Mit tudtok/ gondoltok erről?


2018. jan. 20. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Hány hetes vagy? Ha már nagy a baba, a súlya valóban nyomhatja a gerinc melletti idegeket, ereket, ez zsibbadást okozhat, és a keringésnek sem tesz jót. De ne úgy képzeld el, hogy hirtelen nem kap vért, nyilván. Ha nagyon fáj az oldalt fekvés, pihenés képpen fekhetsz hanyatt néhány percig ( vagy hosszabban is, nem tudom, mekkora a hasad). Vagy félig ülve.

Nekem a csípôm fájt a végén, de mindenhova párnákat pakoltam, lábaim közé, hasam alá (oldalt fekve), ez segített.

2018. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amíg jól esik. Nekem az egyik terhességem alatt kb 27-28 hetes kortól ez kb nulla percet jelentett, olyan szinten fájt a derekam ha csak hátradőltem.. ezelőtt is 1-2 alkalommal volt mikor jóslófájást éreztem háton fekve, próbáltam elkerülni a hátonfekvést emiatt, de néha elfelejtkeztem magamról de szólt a szervezetem.


A másik babámnál elvoltam a hátamon, ha jóslóztam, akkor megfordultam. Amúgy nekem is nagyon jól esett háton feküdni és hason-oldalt alvóként terhesen szinte csak háton hagyott aludni a kislányom.

2018. jan. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

14 hetes vagyok még csak. Bár már rendes, gömbölyű pocakom van, nyilván a mérete még nem mérvadó a kérdés tekintetében. Engem inkább a tudat zavar, hogy esetleg ez nem jó a babámnak.

Sajnos ez vár ránk végig. Jó lenne valami kompromisszum, hogy mindenkinek jó legyen...

2018. jan. 21. 00:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Na de azért lehet háton jóslózni, mert rosszabb a vérellátás. Erre írtam, hogy jelez a baba.

14 hetesen a súlya nagyon kevés még a magzatnak, még biztosan nem nyomja az ereket.

2018. jan. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jelzi a baba, ha nem jó neki és érezni is fogod (szédülés, keményedés, extra rugdosás). 14 hetesen szerintem még simán bármeddig feküdhetsz háton (12 hetesen van, aki még hason is tud aludni), ez inkább max. egy-két hónap múlva esedékes, de teljesen egyéni (és hány kismama torna gyakorlat van háton fekve, plusz a fekvőknek a vénás, trombózis elleni gyakorlatok...), biztos függ az elhelyezkedésétől is. Szóval figyeld a jelzéseit, nektek mi jó.

Oldalt fekve pedig tegyél egy nagypárnát a térdeid közé, egyenes marad a csípőd és lehet, úgy nem fog fájni a derekad.

2018. jan. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia lehet háton feküdni de nem folyamatosan,én félig ülő pozban feküdtem mert ugy nem lehet baj.Kipárnáztam a derekam mögött.
2018. jan. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jelez a test és a baba is, ha nem jó... én sztem félidőtől egyáltalán nem tudtam háton feküdni... Kényelmetlen és kellemetlen volt. Csak is kizárólag egy oldalon tudtam aludni...
2018. jan. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ülni sajnos nem ülhetek, mert a placenta teljesen fedi a méhszájat, és bármikor vérezhetek belőle. Csak a fekvés jöhet szóba.
2018. jan. 21. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!