Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisbabával sétálni menni...

Kisbabával sétálni menni majd, de hogyan?

Figyelt kérdés
nyár végén szülök elvileg majd,és azt szeretném tudni,hogy ha szoptatok majd(remélem),akkor majd ha sétálni szeretném vinni,(nyilván nem rögtön,hanem pár hét mulva))evés után fogom,de ha esetleg útközbe elkezdene sírni,(nyilván jönnénk haza,de ha még "idő"még hazaérünk,nem órák,hanem pl 20perc,félóra)és nemhagyná abba,mit csináljak,vagy mit tudok tenni olyankor?Vigyek cumit,de ha nemfogadja el,nem nyugszik meg tőle?Akkor valami teát/vizet cumisüvegbe,vagy mit tanácsoltok?Annyira félek nehogy ilyen helyzetbe kerüljek,és tehetetlen legyek,és végigsírja az utat még haza nem érünk,mert a szívem szakadna meg...Mit tanácsolnátok?
2010. jún. 5. 23:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatott babánmak sem teát, sem vizet nem javasolok. Legyen kéznél tej cumisüvegben, vagy szoptatós kendő, hpgy bárhol adhass neki tejet, ha megszomjazik a melegben.


És van egy jó tanácsom: vedd ölbe. Attól abbahagyja a sírást és megnyugszik. És te se parázz előre ezeken, ne játszd végig az agyadban az összes lehetséges forgatókönyvet. Majd megismered a babádat, hogy milyen, és összeszoktok. :-)


Konnyű szülést!

2010. jún. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok a babádhoz!

MIvel úgy tűnik, első lesz, érthető hogy sok mindenen agyalsz. :o)

Szerintem az egyik legfontosabb dolog, hogy barátkozz a gondolattal, hogy a babád sírni fog, mert az újszülöttek már csak ilyenek. Lehet, hogy nem a parkban, hanem otthon. Szerintem teljesen mindegy, mert az érzés otthon is, vagy máshol is ugyanolyan rossz.

A jó hír, hogy a babát megszoptatni bárhol lehet (parkban egy padon is, ha kell, kendőt magadra terítesz majd és diszkrét leszel.)

A másik jó hír, hogy a babák nagy többsége mozgó babakocsiban alszik. :o)

Szerintem a teát és a vizet felejtsd el, az nem tesz túl jót a pocijuknak, és ne aggódj ezen, majd össze szoktok és kialakul minden.

Jó babavárást!

:o)

(Egy augusztusi és egy szeptemberi baba mamája)

2010. jún. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a vizet/teát nem tanácsolnám. Most még aggódsz ezen (bár nekem terhesen ez eszembe sem jutott), de ez menni fog magától. Mire kiviszed, már ki fogod ismerni, hogy mikor éhezik meg. Eleinte meg úgy is csak rövidebb időre viszed ki, és a közelben, így hamar haza fogsz érni. A cumi jó ötlet végső megoldásnak, de az is lehet, hogy nem fogja elfogadni.

Ne izgulj, ha meglesz a Pici, ez már nem fog gondot jelenteni.

2010. jún. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek:)Igen,első baba lesz,és rengeteg mindenen aggódok mostanába hogy egyre közelebb az idő...tudom ezeket előre nem lehet "megtanulni",meg minden baba más,csak jó 1-2tanácsot "elraktározni"végszükség esetén.Igen,bárhol megtudnám szoptatni,(ha lesz tejem)az lenne a legjobb,de én azt el se tudom képzelni,itthon persze,de hogy úton,parkba...ezt az egyet sose tudnám elképzelni:S Akkor a tea/víz elfelejtve:)Biztos majd kitapasztalom,csak még olyan fura,és rámtörnek ezek az érzések hogy nemfogok tudni "mit kezdeni vele"pl ilyen helyzetbe,pláne ha egyedül leszek vele..stb..
2010. jún. 5. 23:36
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Tudom hogy nehez elkepzelni, hogy az utcan eloveszed a melled, de ez akkor termeszetes lesz!

Termeszetesen nem mutogatni fogod, hanem csak a kisbabadnak adsz enni!

En ezt hasznalnam a helyedben :)

[link]


konnyu szulest:)



[link]

2010. jún. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
igen,lehet ha megszületik másképp gondolkodok majd erről,de idáig még elképzelni se tudom,és soha nem is tudtam.:)Ez tényleg nemrossz ez a kendő,de úgy bevan bugyolálva a baba,hogy ki se látszik:)Nem fullad meg?Jó,biztos hülye kérdés,de olyan fura,pláne majd nyáron a "40"fokba.Attól függetlenül lehet én is majd pont ilyenbe szoptatok majd...kitudja:)
2010. jún. 5. 23:53
 7/13 anonim ***** válasza:

A szoptatóskendő pontolyan anyagból van megvarrva, hogy jár alatta a levegő. és még jó is, hogy a tűző nap nem éri a kicsike fejét.


Nyugi! :-) Menni fog minden, csak hallgass az ösztöneidre.

2010. jún. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Az én lányom 6 hónapig anyatejes volt, de a teát, vizet (ízesítés nélkül!) az első naptól igényelte. Anyukám szerint én is ilyen voltam.

Szóval én a vizet ajánlanám, hogy legyen nálad, én a cumit kizárólag esti alváshoz vagy napközben otthoni alváshoz tartottam, utcára sosem vittük magunkkal. A babakocsi olyan jól elringatta.


Séta közben, ha megéhezik, akkor én hazahúztam a csíkot vele, mert messzire nem mentünk, inkább a környéken köröztünk. Vagy ha olyan a hely, hogy egy padon nyugodtan le tudsz ülni, akkor megszoptathatod.

Nyilván nem mindent közszemlére téve. Kell egy kis rutin, de aztán egy egyszerű kispléddel vagy textilpelussal is remekül megoldod majd. Én legalábbis így voltam ezzel.

Autóban, első ülés a kedvencem, mert ott minden oldalról tudtam takarni magunkat, a szélvédőre meg napvédőt tettem.


A sírásra egy nagyon jó ötletem van, amíg hazaérünk, a telefonomon végtelenítve meg a "Szívem vigyáz rád" Szinetár-Bereczki előadásban, a gyerek erre az egyre elhallgat, amióta megszületett (1 éves). Inkább ezt hallgassák az utca népei, mint a gyerekordítást, de ha sír és valakinek nem tetszik, csinálja jobban.

Menni fog, és gratulálok!

2010. jún. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én babám szépen betartotta a 3 órát az evéssel,ugyhogy ha olyan helyre mentunk ahol nem tudtam volna szoptatni,akkor addigra hazaértünk,ha utba esett nagyi,dédi,vagy ott volt az autó vagy egy baba mama szoba akkor tudtunk tovább maradni.Utcán meg egyéb helyeken azért is nem szivesen szoptattam volna mert az én drágámnak eleinte 1,5óra volt egy szopás...
2010. jún. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Csak hozzátennék pár saját tapasztalatot az előbbiekhez.

Az első babámmal én is úgy voltam, hogy vele együtt sírtam, amikor elkezdte, mert annyira sajnáltam szegényt. Az utcán is persze. Klasszul nézhettünk ki. :)

Később megtanultam elviselni, mivel, hetenete kellet mennünk a doktornőnkhöz és Ő már az ajtóban elkezdett üvölteni és abba sem hagyta, amíg ki nem értünk.

A babák sírnak, ez tény és vannak olyan helyzetek, amikor nincs mit tenni ellene. Ha ölbeveszed, az azért legtöbbször segít.

Jó hír még, hogy 3-4 hetes korukra a babák általában már maguktól "beállnak" a 3 óránkénti evésre. így akkor már kiszámítható, hogy mikor lesznek éhesek.

Amúgy azt is tapasztaltam, hogy az első babák többet sírnak, szerintem azért, mert egy tapasztalt anyuka nyugodtabban kezeli már a helyzetet és ez a babát is megnyugtatja. Szóval fő a nyugalom!

Az első babámat soha nem szoptattam nyilvános helyen, csak a kocsiban, ha úton voltunk. Nem is igazán tudtam elképzelni a dolgot és nem is volt rá szükség, mert meg tudtam úgy szervezni. A másodiknál már más volt a helyzet, nem ráncigálhattam haza a nagyot a játszótérről, mert a kicsi éhes, és persze távolabb lévő helyekre is el kellett mennünk, ahonnan nem lehet 5 perc alatt hazaérni. Most a negyedik babám egy hónapos és tegnap a Nemzeti Vágtán etettem meg, mert így tudtuk megoldani. Nem volt semmi gond. Persze félrevonultam és igyekeztem elbújni, de akik arra jöttek nagyon kedvesen és pozitívan reagáltak. Szerintem az emberek többsége elfogadja azt, hogy a csecsemők így táplálkoznak. Aki nem, az meg ne nézzan oda.

Úgy érzem sokat aggódsz azon is, hogy lesz-e tejed. Ne félj előlre attól, hogy nem lesz. Az anyák legalább 90 %-a tud szoptatni. Sok segítséget kapsz majd a korházban is, de a legtöbb helyen kérni kell. Ne félj kérdezni!

Minden anya volt kezdő, még a legszuperebb is, és akkor ők is bénáztak eleget. A babák csodálatos lények és minden bakit megbocsátanak. :)

Könnyű, szép szülést és szép napot!

2010. jún. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!