Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan jelentem be neki/K?

Reyka kérdése:

Hogyan jelentem be neki/K?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Úgy néz ki hogy kisbabát várok. Nagyon örülünk neki, de most amiatt aggódok hogy hogyan fogom majd bejelenteni a munka helyemen. Fél éve vagyok itt ahol vagyok.nagyon rendes mindenki,imádom amit csinálok. Egyébként ez egy irodai munka. De valahogy meg is félek elmondani, ugyanis hosszú távon terveztek velem, illetve már hetek óta pedzegetik hogy ha majd szülni fogok stb... Segítetek kérlek hogy most mit tegyek ??
2018. jan. 25. 16:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Hétfőn megyek orvosi megerősítésre hogy valóban az vagyok e ❤😍
2018. jan. 25. 17:02
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megvárnám a 3. hónap végét, akkor jelenteném csak be.
2018. jan. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha tényleg szeretnek meg jó munkaerő vagy akkor nem lesz gond. Hidd el ők is örülni fognak neked hogy babát vársz. Addig ne mondj semmit míg az orvos meg nem erősítette hogy terhes vagy sőt 12. hétig mert addig bár mi lehet.
2018. jan. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Én is féltem elmondani , mert jó munkaerő voltam nekik .... De telefonon beszóltam . Gyárban dolgoztam . Úgy orult neki a főnok, el sem hittem 😃😃 egybol gratulalt 😃😃 es mikor viszem be a tp papirt, mindig aranyos, kedves, erdeklodik...
2018. jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De jó ennyi pozitív biztatás. Remélem nálam se lesz semmi probléma és sùrlódás ez által. Igen, amúgy ez lett volna a következő kérdésem hogy mikor mondjam el. 🤔
2018. jan. 25. 18:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinél màs a szituàció, hogy mikor mondja el. Én a pozitív teszt utàn rögtön szóltam, mert nehéz fizikai munka is volt a munkakörömben, így arról le kellett venni. Utólag kiderült, hogy jól is tettem, mert nem érte őket sokként mikor 5 hetesen egyik napról a màsikra tp-re mentem vérzéssel és vetélés veszélyével.

Irodai munkànàl vàrtam volna még.

2018. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 6 hetes viszont patikai munkát végzek. (szóval vegyszerek XD) így nem hiszem h meg fogom várni a 3 hónapot, mert szeretném ha értené a főnököm miért "kerülök ki" bizonyos anyagokat a laborban.


Szerintem jó munkakör ide vagy oda, nem tudhatod h fognak reagálni így jobb ha jogilag is biztosítod magad. Magyarul írj meg 2 példányos terhességbejelentőt és dátumozva írasd majd alá velük és egy neked egy nekik. (hogy éljen a felmondási védelmed)


Az ördög nem alszik és nehogy felmondjanak neked (mondván nem akarnak táppénzelni meg fizetni a járulékot) és ha csak szóban szólsz azt utólag nem tudod majd bizonyítani. :S Tudom szarul hangzik, de sajnos nem minden főnök jó fej. (engem az előző munkahelyen dátum nélküli felmondólevél aláírására akartak rávenni, mondván h félnek h terhes leszek, és akkor legyen a kezükbe valami amivel elküldhetnek)

2018. jan. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!