Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha be jelentem a munkahelyemen...

Ha be jelentem a munkahelyemen hogy terhes vagyok és el megyek tappénzre akkor ki rughatnak?

Figyelt kérdés

2016. febr. 16. 11:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem. De csak annyi időt lehetsz táppénzen, amennyit dolgoztál előtte.

És ha lejár közben a határozott idejű szerződés, akkor nem kell hosszabbítaniuk.

2016. febr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha mar bejelentetted, h terhes vagy, akkor nem. Elvileg persze, barmikor kirughatnak megfelelo indokkal, de egyik munkaltato sem vallalja a kockazatot, h terhesseg bejelentese utan rug ki vkit, m siman beperelhetik oket es kicsi az eselye, h megnyerik a pert.
2016. febr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Holnap megyek orvoshoz utána lesz papirom is rola.

Tudom korai még a pár hetes terheség de épp az a bak hogy boltban dolgozom sokat kell emelgetbi àlni és rohangàlni

Nem szeretném ha baja lenne a babának.

2016. febr. 16. 11:41
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bejelenteni. Akkor is védett a kismama, ha még ő sem tud a terhességéről.

És semmi baja nem lesz a gyereknek a munkától. Ahogy eddig is dolgoztál, ezután is dolgozhatsz. Nem kell végigfeküdni a terhességet.

Nem beteg vagy, csak terhes.

2016. febr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Gondolm azert csak jobb ha szolok

Nem hiszem hogy jot tesz 20kg okat emelgetni minden nap.

2016. febr. 16. 11:53
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Egészséges terhességnél a megszokott terhelés NEM ártalmas. Szerinted akinek a nagyobb még kicsi a második terhesség alatt, az mit csinál? Nem ok hogy kiírjanak. Persze megteszik.
2016. febr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%

Nem gondolom, hogy terhesen 20 kilókat emelgetni olyan normális dolog lenne.

A 20 kilós gyereket pedig már nem kell emelgetni. Az enyém 14 kiló, de rendszeresen begörcsöl a hasam, ha megemelem , és fáj a méhszájam is.

Legfontosabb a baba egészsége, én nem vállalnám ezt a munkát.

2016. febr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%
Ha úgy érzi hogy nem bírja, akkor természetesen menjen csak táppénzre, én is csak akkor emelgetem a 13 kg-os 2,5 évesemet ha muszáj, 32 hetes vagyok :)
2016. febr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

"Ha úgy érzi hogy nem bírja, akkor természetesen menjen csak táppénzre"


A táppénz nem erre van. Ez táppénzcsalás.

2016. febr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem gondolom h 20kg-ot kellene emelgetni, de aki hozzá van szokva a fizikai munkához az simán birja a "terhelést". Én a 6.hónap végéig dolgoztam rohangáltam és álltam végig a 8 órában. Én nem mennék el táppénzre még, leszel eleget otthon és akkor azt fogod kivánni bárcsak még közösségben lennél.
2016. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!