Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben? (rengeteg édesség, folyt lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem rólam szól a kérdés, hanem a húgomról. Jelenleg 34 hetes terhes. Mostanában jöttünk haza egy pár hónapos külföldi munka útról, így igazából csak telefonon és skype-on beszéltünk, nem láttuk egymást úgy 3,5 hónapja...- mikor itthon voltunk 2 hétre, akkor meg ők utaztak el, mindegy is rég találkoztunk velük.

Mikor megláttam meg sem ismertem...

Brutálisan meghízott, de nem árulja el hány kilót, előtte olyan 55-60 között lehetett a kb. 160-1-2 cm magasságához. De most vastag tokája van, óriási karjai egyszóval nem normális mértékben szedett fel.

A hétvégi családi összejövetelen is 3-szor szedett főételből és hozzá több szelet süteményt elfogyasztott.

Édesanyám mondta, hogy hát vigyek neki csokit, ha jövünk, mert annak nagyon fog örülni. Igen, kiderült, hogy kapaszkodjatok meg napi fél tábla nagy Milka, vagy 1-2 tábla kicsi lecsúszik neki+ zacskószámra eszi a gumicukrot, mert hogy állítása szerint a baba követeli tőle. Nem sportol, már nem is dolgozik és csak fekszik a kanapén egész nap és a pocikáját simogatja. Persze ő nagyon büszke magára és párja is, hogy már most milyen jó anyuka...

Hát állóképessége nulla, ma megkért, hogy vigyem ki a tőlünk gyalog 5 percre lévő buszmegállóba, mert nem tud már kimenni. És ha a hétvégén ráérek menjek már át takarítani, baba ruhát hajtogatni, mert nem bír állni, de a babaszobának lassan el kéne készülnie..

Azért voltam már terhes és tudom, hogy ez amit csinál minden csak nem normális.

Megmondom őszintén ma mikor hívott, hogy milyen segítség kéne neki el is tört nálam a mécses, mert nagyon aggódok érte.

Anyukám sajnos partner az etetésében. A párja meg nem ért ehhez, első baba meg amúgy is, szerinte a terhes nők a sztereotípia alapján ilyenek. A védőnő ugyan folyamatosan figyelmezteti meg az orvos is, de szerinte mindenki hülye, csak ő nem.


Nagyon félek, hogy baja lesz, vagy hogy nem lesz állóképessége a szüléshez... még csak 27 éves, de olyan állapotban van, mint egy öregasszony.

Szerintetetek hogyan lehet egy hormongőzös kismamára hatni jelenleg? Lehet, hogy érzelmi problémája is van, arra is gondoltam azért zabál (csúnya szóval) ennyit

A férjem szerint mindegy mit mondok neki úgy is besértődik.

De szerintetek beleszólás nélkül, hogyan lehet ezt a témát megközelíteni?

Minden ötletet tanácsot szívesen fogadok, ha valaki ismer szakembert, szakkönyvet cikket, szívesen utánajárnék.


Köszi!!!



2018. jan. 26. 13:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Jó hosszú lett, bocsi... és köszi annak, aki olvassa
2018. jan. 26. 13:55
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Ezt a 6 hetet mostmár várd meg, illetve a szoptatás időszakát is. Aztán ha mondjuk már fél éves elmúlt a gyerkőc és eszik mást is, hívd el edzeni. Nem kell célozgatni, csak legyen ez egy állandó közös program. Érteni fogja és hálás lesz, amiért segítesz neki. 😊
2018. jan. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

Ha sokat hízott császározni fogják.


De amúgy is, nem tudsz vele, mit tenni, sokak szernte ha terhes vagy, kettő helyett egyél = zabál, mint a disznó.

Szánalmas, 14 kilónál többet nem nagyon szabadna hízni, de sokan 20+-t lazán, mert hatszor szed mindenből mellé még öt sütemény, stb. Hányinger, aztán meg nyávog, hogy a férje nem kívánja.


Én 15 kilót híztam, ami szülés után hagyott rajtam 4 pluszt, de bőven rámfért.

2018. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Normális mértékben híztam, de így is alig tudtam menni a végére, mindenhol fájt, 100 méteren légszomjam volt a gyerek fekvése miatt és álldogálás se ment. Ez nem a zabán múlik.
2018. jan. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Most már szerintem is mindegy. Majd terhesség után lefogy, de nagyon megszivatta magát ezzel.

Állóképességhez én is hozzátenném, hogy 14 kilót híztam, de annak jelentős része víz volt, mivel 12 már a kórházban lement. Mégis olyan légszomjam volt, hogy én sem bírtam a végére már semmit. Na jó, 5 percet sétálni igen, de nem éreztem jól magam közben, és mindig feldagadtak a végtagjaim is ilyesmitől. (A kézfejem is, nem csak a lábam.) Pedig mindig sportos voltam, előtte is, most is.

2018. jan. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Fura, amit az állóképességről írtok. Én túlhordtam 2 héttel a babámat, emiatt minden nap kellett NST-re menni, és simán fellépcsőztem a hatodikra minden alkalommal. :) A terhességem alatt nem híztam, amúgy viszont 100 kg felet vagyok. Szerintem ez nem függ össze.
2018. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
25 kilot hiztam őssze vissza ettem mindenféle édességet,a végére alig birtam menni a hirtelenjött sulyfeleslegtöl.Holnap lessz 2 hete hogy császároztak és nem a sok hizás miatt volt rá szükség.De a felszedett kilok nagyrésze már le is ment,nembiztos hogy ilyen is marad,gyerek mellet azért lemegy jo néhàny kilo+a szüléssel legalább 10kg.Miota kinn van a pici azóta ithon pörgök.
2018. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
felett*
2018. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, hát akkor megvárom!


Csak abból indultam ki, hogy én 11 kilót híztam összesen, ebből volt víz is rendesen.

De azért nem állt meg az élet számomra mert terhes lettem :/

Gondolok erre a mentalitásra, hogy na akkor egész nap döglünk, meg hagyjuk, hogy körbeugráljanak.


Valószínű megvárom a végét, aztán majd a 6 hét után, kicsit felmérem a helyzetet és segítek neki.

Most is csábítgattam, hogy mozduljunk ki pl. bababoltba, néznék valamit a leendő unokahúgomnak vele együtt, de nem kapható rá sajnos. A lakást sem hagyja el, ezért gondoltam a lelki problémákra is.

2018. jan. 26. 15:27
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

terhesség cukorbetegség?

Meglátod szülés után mi lesz, mert utána nem tudja a gyerekre fogni, hogy zabál, vagyis majd úgyis az lesz, hogy nincs ideje főzni stb.

Ha meg akar halni, hagynám

2018. jan. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!