Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben? (rengeteg édesség, folyt lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem rólam szól a kérdés, hanem a húgomról. Jelenleg 34 hetes terhes. Mostanában jöttünk haza egy pár hónapos külföldi munka útról, így igazából csak telefonon és skype-on beszéltünk, nem láttuk egymást úgy 3,5 hónapja...- mikor itthon voltunk 2 hétre, akkor meg ők utaztak el, mindegy is rég találkoztunk velük.

Mikor megláttam meg sem ismertem...

Brutálisan meghízott, de nem árulja el hány kilót, előtte olyan 55-60 között lehetett a kb. 160-1-2 cm magasságához. De most vastag tokája van, óriási karjai egyszóval nem normális mértékben szedett fel.

A hétvégi családi összejövetelen is 3-szor szedett főételből és hozzá több szelet süteményt elfogyasztott.

Édesanyám mondta, hogy hát vigyek neki csokit, ha jövünk, mert annak nagyon fog örülni. Igen, kiderült, hogy kapaszkodjatok meg napi fél tábla nagy Milka, vagy 1-2 tábla kicsi lecsúszik neki+ zacskószámra eszi a gumicukrot, mert hogy állítása szerint a baba követeli tőle. Nem sportol, már nem is dolgozik és csak fekszik a kanapén egész nap és a pocikáját simogatja. Persze ő nagyon büszke magára és párja is, hogy már most milyen jó anyuka...

Hát állóképessége nulla, ma megkért, hogy vigyem ki a tőlünk gyalog 5 percre lévő buszmegállóba, mert nem tud már kimenni. És ha a hétvégén ráérek menjek már át takarítani, baba ruhát hajtogatni, mert nem bír állni, de a babaszobának lassan el kéne készülnie..

Azért voltam már terhes és tudom, hogy ez amit csinál minden csak nem normális.

Megmondom őszintén ma mikor hívott, hogy milyen segítség kéne neki el is tört nálam a mécses, mert nagyon aggódok érte.

Anyukám sajnos partner az etetésében. A párja meg nem ért ehhez, első baba meg amúgy is, szerinte a terhes nők a sztereotípia alapján ilyenek. A védőnő ugyan folyamatosan figyelmezteti meg az orvos is, de szerinte mindenki hülye, csak ő nem.


Nagyon félek, hogy baja lesz, vagy hogy nem lesz állóképessége a szüléshez... még csak 27 éves, de olyan állapotban van, mint egy öregasszony.

Szerintetetek hogyan lehet egy hormongőzös kismamára hatni jelenleg? Lehet, hogy érzelmi problémája is van, arra is gondoltam azért zabál (csúnya szóval) ennyit

A férjem szerint mindegy mit mondok neki úgy is besértődik.

De szerintetek beleszólás nélkül, hogyan lehet ezt a témát megközelíteni?

Minden ötletet tanácsot szívesen fogadok, ha valaki ismer szakembert, szakkönyvet cikket, szívesen utánajárnék.


Köszi!!!



2018. jan. 26. 13:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos már szerintem is késő bármit is tenni, de jól megszívatta magát. Én is olyan paraméterekkel kezdtem, mint a tesód és majdnem 30 kilót híztam sajna (ebből azért volt víz is). Én mondjuk aktív voltam végig fizikailag, nem lustiztam, de kb csak szénhidrátot zabáltam és nem keveset. :/ Természetes úton szültem, emiatt nem császároztak meg.

Szülés után láttam csak magamon, hogy mekkora egy gusztustalan zsírdisznó lettem, undorodtam magamtól, állandóan sírtam a 6 hetes kontrollig. Aztán gyorsan nekiálltam a tornának, mértékkel ettem (úgy, hogy legyen azért tejem) és szép lassan lement, de többé nem akarom ezt az ordas hibát elkövetni. Szülés után tudsz majd neki inkább segíteni. Egyrészt lehet ő is akkor jön majd csak rá, hogy mit tett a testével és lelki támogatásra is szüksége lesz, másrészt pl vigyázhatsz a babára mikor sportol, segíthetsz neki megfelelő étrendet kialakítani stb. Kedves tőled, hogy aggódsz érte, jó testvér vagy. :)

2018. jan. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
58%

Oszinten kemenyen hangzik. De ezt elsosorban a tesos, a parja es anyukad romtotta el. En... Olyan habitusu vagyok, meglattam.volna es csunyan leszidom mimdgyiket. Hanyagok, felelotlenek voltak. En mondjuk.nem.torodok zzal, ha megsertodnek es nem beszelnek.velem, mert a legtobb embernel ez valik be. Leszurod, hankell csunyan. Sirdogal pityereg haragszik. Majd belqtja hogy igauad van es ossze szedi magat. Jo esetben. Persze te i smered oket. Lehet csak meg egyet loknel rajta. Ilyen estben ha ezt tudom, en sem ezt tennem

Udv

2018. jan. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mi újság változott valami?
2018. márc. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem változott semmi. A környezete segíti még mindig. Unokahúgomat az anyukám hordja haza a bölcsödéből és viszi is (ő már nyugdíjas)- tesóm 6 órában dolgozik legalább, de még egyszer sem hozta el a bölcsiből a kiscsajt mert nem tud vezetni (20 perc séta lenne). A párja otthagyta a gyerek születése után, aztán visszajött hozzá. Még mindig 20 kilóval több, ez nem is fog változni úgy néz ki. Hát őszintén sajnálom,ahogy alakult az élete. De ő is tehet róla azért- a természete is borzasztó lett. Mozgás még mindig nulla- a gyereket sem viszik ki mozogni... no comment. Rá sem ismerek.
2020. dec. 16. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!