Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszterben (11. hét)...

Első trimeszterben (11. hét) megfázásra mi szedhető, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Fáj és be van dugulva a fülem, fáj a torkom, percenként fújom az orrom, gyenge vagyok és fáradt.

Felhívtam a háziorvost és azt mondta, hogy szedjek C vitamint, terhesvitamint, hőemelkedés esetén algopyrin, és pihenjek, ha 3 nap múlva sem múlik el akkor pedig hétfőn menjek be hozzá.

Na hát terhesvitamint már a terhesség előtti 2 hónapban is szedtem, C vitamin 1000 mg/nap már a 7. hét óta megy a szülésznőm tanácsára, és ezek sokat ugye nem segítettek...

Néztem neten, és persze Coldrex nem szedhető, tea nem jó a terhesség alatt, sok méz terhességi cukorhoz vezethet (IR-es vagyok), más praktikám nincs, de félek hogyha nem kúrálom ki magam akkor az 1 évesem elkapja tőlem, azt meg nagyon nem szeretném.


Valami tanács, ötlet mit próbáljak ki?


2018. jan. 31. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

En influenzas vagyok , de ezeket szabad( ami nem receptes) tengervizes orrspray, húsleves,hársfatea napi 2-3 bögre (nagyon jót tesz és szabas terhesen)

Kammilás-sós forró vízzel gőzölni naponta 2x

Meg van ilyen propoliszos szopogatos cukorka, velem csodákat tett hamar.

2018. jan. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Sok-sok (kamilla) tea, méz, c vitamin, gyógynövényes cukorka pl. Verbena. Mihamarabbi gyógyulást kívánok nektek!

16 hkm

2018. jan. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Nekem se a hársfa se semmi nem segített, ami egyébként szokott. Ami viszont segített mézbe aprított fokhagyma és gyömbér. Ezt kanalazni reggel délután este. Egy egy kiskanálnyi. Két nap alatt helyre rakott, ha nem is teljesen, de többet segített mint két hét alatt előtte bármi.


Jobbulást, remélem neked is beválik valami :)

2018. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Terhesség alalt paracetamol tartalmu gyógyszert lehet szedni, de egy megfázásra ha nincsen láz, nem érdemes.


Mézet napi 2-3x igatsz nem lesz attól még cukrod(ha csak eleve nem magas a cukrod), és tea minden mennyiségbe. A zöld és fekete teát is csak módjával.

2018. jan. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Én csipkebogyó teát ittam sokat , c vitamin + tényleg fekvés . A karácsonyom ezzel telt el . Jobbulást!
2018. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Terhesség alatt iható forró gyogynovenyes italpor a Swiss herbal, illetve a sinupret szedheto. Az első az egyetlen termek amire rá is írják h terhessége s szoptetas alatt is biztonságosan szedheto. Nálam ezek váltak be.
2018. jan. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!