Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes leszek a...

7 hetes terhes leszek a héten, bár még csak csütörtökön fog először látni nőgyógyász. Nagyon félek, hogy mi fog történni! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Már január óta próbálkoztunk a babával, mire most végre sikerült. Nagyon szerettük volna mindketten a babát, de most pánikolok nagyon. Már lassan ott tartok, hogy tévét sem merek nézni, mert ha meglátok egy baba pelenka reklámot, vagy gyerek lázcsillapítós reklámot, egy olyan belső remegés fog el. Pont így vagyok az internettel is, minél többet olvasok, annál jobban, elfog ez a remegés, ez a félelem, és nem tudom, hogy miért. Mit tegyek, hogyan tudnám legyőzni a félelmemet??

Már attól is ilyen remegés tör rám, hogy a párom elköszönt reggel, hogy sziasztok, vigyázzatok magatokra.

Veletek is előfordult ilyen?


2008. okt. 27. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is nagyon fontos, hogy ezt a benned lévő feszültséget, félelemet le kell győzni minél hamarabb. Mert egyáltalán nem tesz jót neked és így a babának sem. Fontos lenne tisztázni magadban, hogy pontosan mi okból van benned ez a félelem?

A felelősségtől?

Hogy minden rendben lesz-e, egészségesek lesztek Te és a baba is? Megmarad?

Vagy esetleg valami más?

Nagyon fontos továbbá a pozitív gondolkodás. Nem kell az ördögöt a falra festeni, megjelenik az magától is, ha akar. No de miért is akarna?!

Beszélgess a pároddal, szüleiddel a félelmeidről, ha beszélsz róla, könnyebben oldódik a feszültség, mintha magadat emészted belülről!

Fel a fejjel, minden rendben lesz!

Egyébként meg fogd rá a hormonokra:)!

2008. okt. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szia én is ilyen hisztis v.tam.nagyon féltem a vetéléstöl,mindég néztem a bugyimat,h nincs e vérzés,amikor meg megmozdult akkor meg attol,h mozog-e egész nap.nekünk is 7 hó-ra jött össze.mostmár 5hós aranyos kiscsaj. kitartás üdv.
2008. okt. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baj, próbálj megnyugodni!!
2008. okt. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az együttérzést!!!


Minden jót nektek!!!

2008. okt. 27. 09:20
 5/10 A kérdező kommentje:

Eddig még nem mondtuk el senkinek, mert meg akarjuk várni, hogy mit is mond az orvos, majd csak utána!!

Nagyon félek mindentől, hogy mi lesz, mit mond a doki, hogy fogjuk megoldani az egészet, milyen a szülés, jó anya leszek, tudom, majd pelenkázni, meg ilyenek!!!


Lehet, hogy szimplán el kellene mennem pszihológushoz!!!

2008. okt. 27. 09:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem lesz semmi baj, próbálj megnyugodni!

Mi sem szóltunk senkinek addig, míg a szívhangot meg nem lehetett állapítani a kicsinél.

Amúgy semmi különös nem fog történni. Megvizsgál a doki, megnézi nincs-e valami gombás fertőzésed, zárva van-e a méhszáj, és hüvelyi UH-val megnézi a kicsit, meghallgatja a szívhangot, ha már lesz neki.

Ha lesz szívhang, akkor mehetsz a védőnőhöz a kiskönyvedért, ő adja a beutalókat a laborra, amit majd a házidokid lepecsétel.

És mehetsz is a vizelet illetve a vérvételre. :)

Nem lesz semmi baj! Nyugi! Minden kismama ideges- feszült a kezdeti időszakban. Én pl. tiszta idegbeteg voltam a 12. heti genetikai UH-ig. Mikor kiderült minden rendben van, akkor nyugodtam meg.

2008. okt. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Dehogy kell pszichológus! Én is végigparáztam az egész terhességet és nekem nem volt könnyű dolgom, mert az egész életünket meg kellett változtatni, mert a munka miatt éltünk egy adott városban, albérletben, így ahogy jött a baba, táppénzre kellett menjek, lakást vettünk a szülővárosunkban, amit totál fel kellett újítani -mindez rengeteg stresszel járt, főleg, h. végeznek-e, lesz-e egyáltalán a babának helye ahova megszülessen, és láss csodát a költözés után 11 nappal megszületett a kislányunk, immár hat hete.

Végig rettegtem, h. a stressz v. a felújítással járó fizikai munka (ablakpucolás, takarítás és költözés 9. hónapban) nehogy előbb megindítsa a szülést. Amikor megszületett hetekig paráztam jó anya vagyok-e, szeretem-e eléggé.

Mára ez elmúlt, boldogok vagyunk! Ja és nekem nem volt segítségem az egészben se lelkileg se fizikailag, csak egymásra számíthattunk és számíthatunk a Férjemmel!

Fel a fejjel! minden rendben lesz!

Üdv!

2008. okt. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm, olyan rendesek vagytok.
2008. okt. 27. 09:46
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, mindenki keresztülmegy ezen, én azelőtt is, hogy belevágtunk a babaprojektbe! Minden rendben lesz és jó anyuci leszel! Nekem azt mondta a barátnőm, hogy a baba is sokat segít, figyelni kell csak a jelzéseit!

A dokitól se félj! Lesz pár kérdése, alapinformációk! Vigyél magaddal minden papírt, ami fontos lehet, pl ha volt korábban műtéted, pláne ha esetleg nőgyógyászati. Nekem először megnyomkodta a méhemnél a hasam, ezzel magát a méhedet ellenőrzi, ő már érzi, ha megnagyobbodott, megpuhult, ez is terhességre utal. Aztán elküld, vagy csinál uh-t, ez hüvelyi lesz, ami nem fáj. Itt a babát nézi, 7 hetesen már lehet, hogy szívhang is van, ha olyan a gép, lehet, hogy te is hallani fogod! Csodás érzés látni őt, a kicsi szívet! Mondjuk én csak a 12. uh-n láttam először a szívét verni, mert előtte nem fordította felém a gépet! Aztán szívhang után jön a többi, de azt már leírták. A védőnő beszélgetős progi!

2008. okt. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jó volt veletek megosztani a félelmemet, mára úgy érzem magam, mintha kicseréltek volna. Mert hiába mondtam el a páromnak, hogy mit érzek, csak azt mondta, hogy nem ezt akartuk már mióta, meg, hogy akkor döntsem el,hogy mit mondok az orvosnak, hogy abortuszt akarok, vagy a gyereket. Pedig én nem is erről beszéltem.


Sok boldogságot mindenkinek!

2008. okt. 28. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!