Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » TSH 3, 080 az első trimeszterb...

TSH 3, 080 az első trimeszterben. Volt valaki így? Mennyire okozott gondot?

Figyelt kérdés

8 hetesen volt ennyi, akkor még máshova jártam, és nem mondták, hogy gond (mivel papíron 4 volt a max értékhatár.)

Most 12 hetesen dokit váltottam. A babával minden rendben, de mondta, hogy ez az érték kicsit magas, újra elküldött vérvételre ő is (ez tegnap volt.)

Én nem tudtam eddig arról, hogy pm alulműködésem lenne, így nem is figyeltem, csak azt láttam, hogy papír szerint normál tartomány, de mint megtudtam, terhesség alatt nem annyira jó...



2018. febr. 1. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:

2,3ra (v 2,6ra mér nem emlékszem pontosan) 25mg gyógyszert szedtem s terhesség kezdete óta. 24hetes vérvételnél már 5,37volt, azóta 50mgt szedek.

Gondolom, ha meglesz az eredményed elmondják a további tennivalókat.

2018. febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Nekem 6 volt, gyógyszert se szedtem (t3, t4 jó volt), semmi gondot nem okozott, minden rendben volt. Nálam mint kiderült jódhiány okozta, sajnos sok orvos csak írja a hormongyógyszert ha kell ha nem, nem jár utána. De semmi baja nem lesz a babának, ne aggódj, ez az redmény teljesen jó, persze ha a doki aggódik lehet többször nézetni, de csak akkor van értelme, ha a többi eredményt is nézik (t3, t4, antitpo), ha meg pajzsmirigyproblémától tart lehet uh-ot is csinálni, amin látszik a pajzsmirigy állapota. Ezzel szemben rengetegen tsh értékre írnak hormont, anélkül, hogy megnéznék az okát.
2018. febr. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem első terhességem 4,8as TSH értékkel vetéléssel zárult, de kb 6+4 hetesen. (9 hetes kontrollon derült ki)


Második terhesség, 2 alá ment az érték mikor terhes maradtam 6 hetes vérvételen már 3,8 volt. Én végig gyógyszert szedtem és emeltünk is rajta. 100at kellett szednem, havi ellenőrzés mellett.


16. hétig fontos, hogy rendben legyen utána a bab már magának termeli a pm hormont. A legtöbbször a terhesség elején okozhat vetélést 4-5-6 hetesen. Utána már nem szokott gondot okozni, inkább anyucira nézve probléma, de semmi végzetes :)


A helyedben nem aggódnék, az meg sosem baj, ha valamelyik doki inkább jobban odafigyel és emeli a gyógyszert, a szervezetednek is az a legjobb, ha jó határon belül marad a TSH-d


Minden jót :)

2018. febr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Buriné ***** válasza:
Én alapbol pajzsmirigyes vagyok.De érdekes mód hálisten terhesség alatt jo a tsh-m eddig végig.ellenőrzik 6 hetente.nincs vele gond.elötte mindig magas volt
2018. febr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!