Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lesz erőm így szülni?

Hogy lesz erőm így szülni?

Figyelt kérdés

9. héttől szigorúan feküdnöm kell. Ez 7. hete tart, és nagyon úgy néz ki, hogy ez így is marad a terhesség végéig. Már most is nagyon le vagyok gyengülve. Minden izom eltűnt rólam, főleg a lábaimra rá sem ismerek. Lötyög a combom, a vádlim; tényleg csak csont és bőr. A sok vízszintestől alacsony a vérnyomásom. Ha felkelek, egyből szédülök, lesápadok. Egy zuhanyzástól is elfáradok.

Aggódom, hogy hová fajul ez még az elkövetkezendő -remélhetőleg- 5 hónap alatt. Hogy lesz így erőm megszülni a babám, mire eljutunk odáig?!


2018. febr. 2. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukam is igy volt velem, megis meg tudott szulni. Nem lesz semmi baj, nyugi. Sajnos, ha fekudni kell, akkor fekudni kell.
2018. febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom :(

Szerencsére simaizom a méh izomzata, nem ezen múlik a szülés, hogy a kismama mennyire aktív a terhesség 9 hónapjában. A felépülés húzósabb lehet, ne akarj hirtelen mindent csinálni, épp elég lesz a babát ellátni eleinte. Szépen visszaszokik majd a szervezeted arra is, hogy nem csak fekszel.

Miért kell végigfeküdni a terhességet? :( én olyan kismamát ismerek akinek félidőtől kellett nyíló méhszáj miatt, neki is éppen elég volt. Szülni simán megszült amúgy.

2018. febr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már volt egy 20. heti vetélésem méhnyak elégtelenség miatt. Ezért várható volt a fekvés, de nem ilyen korántól. Ehhez jöttek hozzá már korán a nehezen uralható görcsök, majd az erős vérzések, kórház... A placenta a méhszájon tapadt meg. Ezért korábban kezdődött a fekvés.
2018. febr. 2. 19:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom :(

Nem szeretnélek elkeseríteni, de ha csak rálóg a placenta a méhszájra akkor mehet fejjebb, de ha ott tapadt meg, akkor az nagy eséllyel ott is marad. Akkor sajnos nem valószínű, hogy hüvelyi szülés miatt kell aggódj, császár valószínű.

2018. febr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha még mindig ott a placenta, eleve császár lesz.
2018. febr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-6 jól mondja.. Ha nem tud "elmászni" akkor eleve

császár, mert a méhlepényen nem tud kijönni a baba, az nem tud megrepedni, mint a burok

( sőt a szülés alatt épnek kell lenne, hogy kapjon oxigént a baba)


16 hetes korban már nem tudom mennyit tud feljebb csúszni, nem beszéltek erről az orvosok?

2018. febr. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
szia! szerintem nincs veszve semmi. nekem teljesen fedte a mészájat a placente és nem csak rálógott mégis a 22héten már nem volt ott :)
2018. febr. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nekem is teljesen fedi. Kétszer volt nagyon erős vérzésem miatta.
2018. febr. 3. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!