Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósság alatti betegség,...

Várandósság alatti betegség, munkahelyen nem tudják még, hogy van ez?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen nem tudják még, hogy babát várok (amúgy a próbaidőm most járt le) viszont az influenza járvány miatt nem szívesen dolgoznék most, és már el is kaptam valamit.. Ha elmegyek dokihoz és kiír táppénzre 9es kóddal mivel amúgy veszélyeztetett vagyok, nem gáz ,hogy nem szóltam még a babáról, és esetleg csak mikor vissza jövök akkor szólnék róla!? És ha pár hétre kiírnak mondjuk, akkor nem csinálhatják meg, hogy nem engednek vissza dolgozni ugye?

2018. febr. 6. 12:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha 9-es kóddal táppénzre vesznek,akkor nem kellene ide-oda ugrálni.Mivel a 9-es kód a fenyegető vetélés kódja,az nem úgy van,hogy egyik nap még elvetélhetek,a másik nap meg már minden rendben.Akkor maradj táppénzen,vagy írasd ki magad a háziorvosoddal influenza miatt pár hétre.
2018. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagy köteles bejelenteni a terhességet. Tehát "nem gáz", hogy nem szóltál eddig.


Miért mennél táppénzre? Mert elkaptál valamit? Akokr nem 9-es kóddal vesz fel a doki táppénzre. ÉS mi az, hogy "mivel amúgy veszélyeztetett vagyok"? Akkor miért dolgozol???


A munkáltató hogy tudna nem visszaengedni dolgozni??? Ezt nem is értem. Az orvos dönti el, hogy munkaképes vagy-e, nem a főnököd.


Ha meg egészséges vagy, miért íratnád ki magad??? (én pultos voltam, augusztus-március között dolgoztam terhesen, soha semmit nem kaptam el, pedig kézzel mosogattam/fogdostam minden idegen poharát...)

2018. febr. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Lejárt már a próbaidő? Ha igen és határozatlan a szerződésed, akkor már nem küldhet el.

A dokidnak mond, hogy ne 9es kóddal irjon ki, mert még szeretnél dolgozni. 9es kóddal akkor ír ki, ha kap a nőgyógyásztól erről egy papírt, hogy veszélyeztetett terhes vagy.

2018. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Első válaszoló köszi, de úgy tudom nem mehetek betegszabira veszélyeztetett terhesként, ezért is a kérdésem.! kedves utolsó, köszönöm a választ bár a kérdést én tettem fel, nem további sértő kérdésekre volt szükségem. De válaszolva,

"Miért mennél táppénzre? Mert elkaptál valamit? Akokr nem 9-es kóddal vesz fel a doki táppénzre. ÉS mi az, hogy "mivel amúgy veszélyeztetett vagyok"? Akkor miért dolgozol???" Azért mennék táppénzre, mivel legjobb tudomásom szerint betegszabadságot NEM vehetek ki veszélyeztetett terhesként 1, 2 azért dolgozom kedves kérdező, mert nem milliomosok a szüleim, sem a párom így hát engedd meg kérlek, hogy ne gyesből akarjam majd eltartani a gyerekemet, illetve nem végzek megerőltető munkát, így nemtudom miért kellene otthon meresszem a valagamat, ha nem írta elő az orvos.

"A munkáltató hogy tudna nem visszaengedni dolgozni??? Ezt nem is értem. Az orvos dönti el, hogy munkaképes vagy-e, nem a főnököd." Köszi, de a stílus borzasztó ne haragudj ahogy válaszolsz.

"Ha meg egészséges vagy, miért íratnád ki magad??? (én pultos voltam, augusztus-március között dolgoztam terhesen, soha semmit nem kaptam el, pedig kézzel mosogattam/fogdostam minden idegen poharát...)"

1 ott van leírva, hogy már elkaptam valamit, 2 influenza szezon van és tudod egy ablaktalan, 1000éve nem tisztított klímával fűtött helyiségben ülve egész álló nap, ahol csövesek és az utca népe köpködve, köhögve lép be és ki a boltból, azt hiszem te is elgondolkodnál kismamaként, hogy erre az időre kiirasd magad.

2018. febr. 6. 13:07
 5/18 A kérdező kommentje:
nagy szépen köszönöm az értelmes és kielégítő választ, kedves harmadik :)
2018. febr. 6. 13:10
 6/18 anonim ***** válasza:
37%
nem küldheti el, de itt nem is ez a gond, hanem ha táppénzre megy, csak annyit lehet táppénzen, amennyit az új helyen dolgozott. Tehát 3 hónapot.
2018. febr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Nem, szerintem nem jogos amit irtal! Egy ha veszélyeztetett volnál nem dolgoznál, tehát butaságot irtal. 2 az h terhes vagy az nem jelenti azt h az eddig megszokott környezetben ne tudnál dolgozni. Telefonszolgáltatón al ügyfélszolgálaton dolgoztam és 4 héttel a kiírt időpont előtt jöttem el mert mar nehéz vilt 11-12oraban dolgozni. De na ott szinten bármit el kaphatna az ember függetlenül attól h terhes vagy sem. Ha ki akarod íratni magad tedd, de ne beszélj össze vissza kerlek! Az pedig Sztem gaz, de ez tényleg egyéni vélemény, h most jár le a próba időd és máris kiiratod magad. Legalább add meg nekik mar az esélyt h találjanak helyetted valakit ha mar így alakult a helyzet! Így köröket a minkatarsaiddal!


Jah és így is úgy is gyesbol fogod eltartani a gyereked nem is értem mire írtad h nem abból akarod... ezt én nem értem.

2018. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Előző vagyok. A köröket a munkatarsaiddal az a kitolsz a munkatarsaiddal akart lenni de autokorrekt javított...
2018. febr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem.Miért vagy veszélyeztetett terhes?Ki állapította meg?
2018. febr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon nem vagy tisztàban a dolgokkal. Betegszabadsàgra bizony nem mehetsz, 9-es kóddal de tàppénzre igen. És jobban is jàrsz hosszútàvon mert betegszabival lehet hogy a fizud 70%-àt kapod de ebből adózol és beleszàmít a gyed-gyes összegébe, ami emiatt kevesebb lesz.

Volt előtte munkahelyed? A két munkahely között kevesebb mint 30 nap a megszakítàs? Ha nem akkor annyit lehetsz tàppénzen, amit bedolgoztàl. Tehàt kb 3 hónap. Ha kimeríted a tàppénzed mit tervezel csinàlni?

2018. febr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!