Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt akinek többszöri barnázás...

Volt akinek többszöri barnázás ellenére megmaradt a baba?

Figyelt kérdés

Egyszerűen rettegek. Már nemvárt napján erősebb barnázással a kórházban voltam. Már 4x voltam és csak magnéziumot javasoltak meg pihenést.

Most hétfőn már volt szívhang is, minden rendben már jöhettem dolgozni.

Tegnap újra kezdödött a barnázás ma picit erősebb de még mindig elég kevés. Azt mondták csak erős vérzés esetén menjek vissza, ilyen ez ha erős megmarad.


Saját dokim nincs sajnos, most költöztünk ide. Jövő hét keddre van idöpontom a kiszemelt dokihoz addig nincs hely nála.


Annyira aggódom már, miért nem múlik a barnázás.

Akinek volt hasonló végül megmaradt a baba? Remélem vannak sikertörténetek mert nem akarom elengedni ezt a babát.


2018. febr. 8. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Barátnőm 3 terhességéből kettőnél ugyanez volt, a gyerekek egészségesek :)

De: progeszteront kellett szednie és feküdnie az első 12 hétben szigorúan.

2018. febr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én nem kaptam progeszteront és már feküdnöm sem kell. Összesen 6 napot voltam otthon utána azt mondták mehetek.

Most újra kezdődött a barnázás és csak kedden van orvos. Nagyon aggódom.

2018. febr. 8. 09:35
 3/12 anonim ***** válasza:

Progeszteron nem ártana. Ha nem adtak, addig tudsz venni progeszteron krémet ( pl. Women's cream, de van több féle is) és igyál meg napi 2 csésze palástfű teát.

Ezek segítenek, ha progeszteron hiány a baj. Ha nem az, akkor ezek sem tartják meg a babát.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak: 2 hatalmas vérzés ellenére is 16 hetesek vagyunk.

2018. febr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem koraterhességben, hanem a 15. héten kezdődött. Vérzéssel mentem a kórházba, de mire megvizsgáltak, már nem vérzett, nem látott az orvos semmi különöset, baba jól volt. Kaptam progeszteront, és egy hét táppénzt. Később a saját orvosom mondta, hogy ennyi idős terhességben már nem hormon okozza. Aztán gyakorlatilag a 25. hétig ez volt. Folyamatos barnázás, kevés friss vér, pár nap szünet, majd megint barnázás. Elég idegesítő volt. Az nyugtatott, hogy közben nem görcsöltem, és a baba jól volt, nem a méhből jött. Nálam végül arra jutott a doki, hogy a méhszájseb okozhatja. Akármi is okozta, nem volt egyszerű lelkileg, de ma már 4 és fél hónapos a kisfiam és  koraszülött sem lett.
2018. febr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Próbàlj megnyugodni, és lehetőség szerint pihenni sokat, ha tudsz vegyél ki pàr nap szabit, vagy irasd ki magad a háziorvossal, amíg tudsz menni nődokihoz.


Én az elsővel 7.héttöl barnàztam, 9hetesen elment sajnos, ekkor nem kaptam semmit. Màsodszor majdnem 16.hétig barnàztam, hematóma miatt, már 4 éves a fiam.

2018. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jelen, 13. hétig tartott, előtte vérzés is volt, utána 1-2 nap semmi, 2-3 nap barnázás, majd megőrültem. Utána semmi gond nem volt, túl is hordtam, minden rendben van azóta, már 2 éves rosszcsont. Ja pihenni nem tudtam a nagyobb gyerek miatt, meg költöztünk is, dolgoztam is.
2018. febr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek. Még 32 hetesen is volt. Méhszájon tapadt a méhlepény. Sajnos sok időt töltött kórházban vérzések miatt, meg elég sok vérzéscsillapítót kapott, de egészséges babája lett.
2018. febr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Norman Bates ***** válasza:
Nekem 6. heten verzes, utana 2 hetig barnazas volt, kaptam antibiotikumot es elmult. Azota sincs panaszom, 33 hetes vagyok.
2018. febr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5-10.Hetig tulajdonképpen vegig barnazas / vérzés..katasztrófa volt. Minden nap rettegtem hogy most fogok elvetélni..doki mindig mindent rendben talált.voltam ugyeleten is kétszer úgy elontott a vér.es ennek ellenére minden rendben volt végig a gyerekkel.biztonsag képpen kaptam utrogesztant attól maradt abba pár nap múlva.gorcsokre meg 1500mg/nap. Mar 3 éves :)
2018. febr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy van ennyi pozitív történet.

Titeket kiírt doki hogy otthon legyetek egy darabig vagy mehettetek dolozni?

2018. febr. 11. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!