Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt magas vérnyomá...

Terhesség alatt magas vérnyomás ( 160/100 ). Nagy veszélyt jelent?

Figyelt kérdés

Pár napja feltettem egy kérdést itt,toxémiával kapcsolatban,mert terhes gondozáson magas vérnyomást mért a védőnő 150/100-as vérnyomást.

Délután vissza mentem 160/102 volt. Mentünk másnap Nst-re,ahol említettem ezt, csináltak toxpanel vizsgálatot, vizeletet néztek,amiben nincs fehérje. Szubjektív tüneteim nincsenek,néha homályos látás, álmosság.

Ma vissza rendeltek újra nézték vérnyomást, 160/100 volt. Az orvos azt mondta,hogy eddig terhesség indukált a hipertónia,3x1 dopegyt,diéta. A lábam is tiszta ödéma, nem is értem hogy engedhetett ki a doktor úr ilyen vérnyomással. Itthon reggel délben este mérnem kell,és írni egy lapra,majd jövőhet csütörtökön nst-n újra nézik,ha addig magasabb lenne a vérnyomás 170-nél akkor azonnal sürgősségi.

Nagyon félek ettől a toxémiától, a babát is nagyon féltem. Volt már valaki így? Ha igen írjatok már le,hogy milett a végkimenetele ennek az egész vernyomasos dolognak. Üdv. 36+5 napos kismama.


2018. febr. 9. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem terhesen is veszélyes a magas vernyomas. Sztem ez mar magSnak számít
2018. febr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Engem 150/85-tel és kismértékű vizesedéssel 5 napra befektettek a kórházba megfigyelésre 32 hetesen. Kaptam 2x1 dopegyt-et és napi 3x kell mérnem vérnyomást.

Azóta csak a kezem dagad icipicit, vérnyomásom teljesen jó. Reméljük így is marad.

34 hkm

2018. febr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nos nekem 32heten kezdődött. Én is 3x1 dopegyttel kezdtem. A végére 4x2lett plusz keringesjavito plusz még egy vernyomascsokkento 2x1. Így volt 150-160 vérnyomásom volt. De nekem már a 34heten is 3+volt a vizeletem. Toxemias voltam. A 37.heten ctgre menve sürgősségi császár lett, leesett a szívverése. 42cm és 2050g-mal született. De egészségesen! Azt mondták legalább 10napig bent kell lenni de az 5.nap johettunk haza mert a születési sulyahoz képest is hízott. Most 3kg már és minden rendbe vele. Nagyon erős baba. A vérnyomásom miatt nem nőtt bent. Neked már nagyon jó h majdnem 37.heten vagy. Már biztos megvan 3kg és a 37.hettol indithatja a doki ha úgy látja. Kitartást és ne aggódj!
2018. febr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

múltkor is írtam már neked. ez rohadt magas, amikor gyógyszer mellett is ennyi volt, nekem már indították.

felelőtlen az orvosod. remélem, legalább nem fizetsz ezért neki :/

2018. febr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia!Mi lett a vege?Hogy szültél?Minden rendben ment?
2019. máj. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia. Kihuztuk 39hetig de kb minden nap be kellett járnom a dokihoz vernyomast nézni vizeletet plusz otthon 3szor egy nagy mérni kellett, dopegytet kellett szednem. Húzós volt de a szülés maga nagyon nehéz volt sokat vajudtam állandóan nézték a vernyomast kitolasnal nagyon tompult össze fele az agyam azt hittem végem. Hála istennek minden rendben volt bár még a dopedytet szednem kellett szülés után is
2019. jún. 6. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!