Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ez magas véqrnyomás?

Szerintetek ez magas véqrnyomás?

Figyelt kérdés

36 hetes terhes vagyok most voltam eloszor nst-n es ott magasvolt a vernyomasom 152/80 az orvosom irt fel vernyomascsokkentot es mondta hogy naponta 3x merjem es irjam fel egy papirra otthon mertem es egyszer sem volt magas 130 felé nem Is ment igy nemmertem bevenni a vernyomas csokkentot mert ket napig egyfolytaban mertem es megsem emelkedett. Aztan ma megint mentem nstre ahol megint 148 volt a vernyomasom ma nem volt az orvosom helyettesitettek ez az orvos nem nagyon foglalkozott velem csak annyit mondott hogy vegyem be a gyogyszert hiaba mondtam hogy otthon nem volt magas megsem nezte amiket otthon fel irtam. Azert mikor hazajottem bevettem a vernyomas csokkentotmert megijedtem... de itthon megint nem volt magas... Nem ertem eztaz egeszet most akkor magas a vernyomasom vagy nem?. Szedjem a gyogyszert? Nem leheg baj ha megsem magas a vernyomasom es ugy szedem?

Koszonom a valaszokat :)



2016. dec. 30. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy mérünk vérnyomást orvosnál, hogy érkezéskor majd távozás előtt. Ha valaki a vizsgálattól ideges, annak a második mérés nem lesz magas.


Azt nem érem, hogy ha nem bízol az orvosodban, akkor miért nem kérsz másik SZAKvéleményt?

2016. dec. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel engem már befektettek kivizsgálásra. A vérnyomáscsökkentőt viszont nem lehet csak igy hol beveszed, hol nem. Még szules utan is csak fokozatosan csökkentve szabadott leállnom vele. Nekem egyetlen egyszer volt 160 a vérnyomásom, később csak max 140 ritkán, de nagyon vizesedtem es jobbnak làtták kivizsgálni. Nagyon hanyag az orvosod :( keress gyorsan egy normalisat
2016. dec. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát ha az ember ideges lesz attól, hogy magasat mértek neki, szerintem másodszorra is magas lesz.

Nekem az nem tetszik, hogy vérnyomást úgy kell mérni, hogy előtte legalább 5 perc nyugalmi helyezet (mozgás nélkül), közben pedig asztalon kell támasztani a kezet (nem lóghat), és közben nem szabad beszélni.

Ehhez képest nekem úgy mérték, hogy lógott a kezem és közben kérdezgettek. Picit magas lett, nem tudom, emiatt-e. Az üzemorvos meg azt se várja meg, hogy elteljen az 5 perc, leloholunk gyalog a 3. emeletről (futásban, mert ugye siketni kell), és már méri is.


Én biztos nem venném be a gyógyszert, ha otthon normális, saját felelősségre. Viszont arra vigyázz, hogy 1-1 db-ot igény szerint tilos bevenni. Döntsd el, hogy szeded-e, ha igen, akkor reggel kell bevenni, ha nem, akkor meg ne vegyél be semennyit.

Amúgy a magas vérnyomás belépőjegy a császárhoz, már csak emiatt is ragaszkodnék hozzá, ha nem magas (ha tényleg nem magas).

2016. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3-as: az egy valós szindróma, amiről az egyesben írtam, orvosi tény.
2016. dec. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szedd a gyógyszert. Nem lesz baj, ha mégsem magas, és úgy szeded. Akkor egyszerűen az lesz, hogy mikor majd naponta méred, akkor észreveszed, hogy mindig alacsony (100 alatti), és Te fáradékonyabb vagy, ez esetben szólni kell az orvosnak, akinek felügyeletével lehet csökkenteni vagy elhagyni a vérnyomáscsökkentőt. De az alacsony vérnyomás - amennyire tudom - nem káros se rád, se a magzatra, ellentétben a magassal. Egyébként előfordulhat, hogy az otthoni vérnyomásmérőd nem mér megfelelően, próbáld más vérnyomásmérővel, vagy esetleg háziorvosnál is megmérni.
2016. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fehér köpeny szindróma. De ez sem veszélytelen, pl időseknél ugyanúgy kockázatokkal jár. Ha azt mondják szedd a gyógyszert, akkor szedd inkább!
2016. dec. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor inkább szedem mert nagyon felek h a picinek baja lesz..:( nagyon megijedtem..

Az orvosoknál nincs bajom mindent kivizsgáltak mindig es azert is irt fel egyszerre vérnyomás csökkentőt mert megijedt

Ma helyettesítette egy masik orvos o nem foglalkozott nagyon a semmivel..

2016. dec. 30. 15:43
 8/11 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat :)
2016. dec. 30. 15:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem szedd a gyógyszert, ha az orvosod azt mondja. Nekem pont fordítva volt. Itthon és a védőnőnél mindig magas volt (160körül). Nst-n meg teljesen normális. Nem kaptam rá semmit, mondta az orvosom, hogy mérjem továbbra is és írkáljam. 4 nap múlva 35+5 hetesen meg kellett császározni. Szerencsére nem lett semmi baja a babámnak és nekem sem. A magas vérnyomás nem játék.
2016. dec. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is nst-n mértek magas vérnyomást, ott 150 körül volt mindig. Kaptam vérnyomáscsökkentőt, napi 5* mértem, naplóztam, sose ment 125 fölé itthon. Doki azt mondta szedjem így is. Szülés közben 2x mérték, kicsit magas volt, de nem annyira, hogy császározni kelljen. Szülés utáni napon már szédültem a gyógyszertől, így abbahagyhattam a szedését. Azóta is minden normális.
2016. dec. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!