Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomás terhesség...

Magas vérnyomás terhesség alatt? Ki mit szedett rá? Miért emelkedik ilyen korán ennyi gyógyszer mellett a vérnyomásom? Kérem, ki hasonló cipőben járt, mindent írjon le, hogyan végződött a terhessége.

Figyelt kérdés

Üdv. 29+3 kis mama vagyok, két kis iker babával a pocakban.

25 hetesen jött a magas vérnyomás, arra kapta Dopegyt-et 2x1, de egy hét múlva emelni kellett 3x2-re mert folytonosan ingadozott, sajnos e nagy mennyiség mellett is maradt az ingadozás, de nem is akármilyen szinten. Volt még 208 is a vérnyomásom! :( emiatt befektettek a kórházba, napi 3x2 dopegyt és 2x1 cordaflex mellett normalizálódni látszott a vérnyomásom. Egy hét múlva haza is engedtek, vagyis múlthét pénteken, továbbra is szedem ezt a halom gyógyszert éa ahogy méregetem továbbra itthon a vérnyomásom, mert elrendelték a kórházban,szóval magas, úgyszint ingadozó értekeket mérek.

Annyira vészeset még nem tapasztalatam, mert reggel volt 151, azóta nem mérek ilyesmit.

Múltkor úgy jártam, hogy bementem 134et mértek és haza küldtek mert nem hittek nekem, mert hogy vérnyomás naplót nem vittem magammal, így kértek 24 órás mérést, ami bebizonyította, hogy valóban durva ingadozásom van. Most készülök ismét a helyzetre és 15 percenként mérem.

Nyilván kórház lesz a vége megint, csak már annyira elegem van, hogy ott bent semmi bajom nincs, mihelyst haza jövök egekben a rohadt vérnyomás. Nagyon aggaszt a dolog, már így is annyi gyógyszert szedek rá, hogy lassan a két újamon nem tudom megszámolni.

Miért van az, hogy ennyi gyógyszer mellett is növekszik a vérnyomásom?

Azt elfelejtettem, hogy itthon folyamatosan nézem a vizeletem, teljesen tiszta, fehérje mentes, a lábam is nagyon ritkán dagad, inkább akkor mikor jobban csinálgatom a dolgom, de még az sem vészes.



Aki hasonló helyzetben volt nyugtasson meg, hogy semmi baj nem lesz! :(

Teljesen kétségbe vagyok esve, minden ami csak lehet már elővett a terhesség eleje óta, alig tudom már élvezni az egész állapotot! :( nagyon tönkre tesz ez az egész lelkileg és idegileg is.

Privátba is irhattok! Csak nyugtassatok meg! :(


2017. dec. 18. 09:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%
Erre nem tudok mit mondani, szerintem inkább örülnöd kellene hogy kezelve vagy, és egészségesek a babák...
2017. dec. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kezelve vagyok igen és amint látod valami még sem stimmel, ha ennyi és ilyen erős gyógyszerek mellett is szökik felfelé!

Akkor mit is ér a kezelés? Ugyan már...

Nincs semmi bajuk, össze is teszem a két kezem, de így? Ki tudja mikor lesz, a magas vérnyomás nem játék! És ezért is vagyok tele félelmekkel, mert mint minden lelkiismeretes anyának, nekem is a gyerekeim az elsők, és az hogy egészségesen, időben érkezzenek!

2017. dec. 18. 09:46
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A szervezeted igy viseli h két babát hordasz a szíved alatt.

Van akinek egyre is így reagál. Ezt majd a szülés oldja meg.

2017. dec. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ezt tudom. De mennyi gyógyszert kell még addig beszednem, hogy ok legyen? :(

Figyelmeztettek, hogy mivel jár a magas vérnyomás, a következményekkel. Sok-sok rossz dolgot okozhat a babáknál! :(

Így nyugodt sem tudok maradni

2017. dec. 18. 10:08
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló vagyok, elhiszem h aggódsz de ha a szervezeted nehezen bírja ezt akkor a gyógyszer is csak minimálisan segít,így működsz most sajna.:/
2017. dec. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Várható volt, hogy a terhesség növekedésével a vérnyomásom is növekedni fog. De azt nem gondoltam, hogy ilyen drasztikusan gyorsan és ennyi gyógyszer ellenére is. :/

Itthon már nem érzem magam biztonságban! De tudom, ha bemegyek a kórházba ott is csak egész nap vérnyomást mérnek, vagyis napi 3 alkalommal helyesbítek, egész nap csak fekszem, itthon is pont ugyan ezt teszem. Megugrani akkor ugrik meg ha elkezdek tevékenykedni! :(

2017. dec. 18. 10:18
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet h pont te okozod a bajodat.. azzal h stresszelsz. engedd el kicsit a dolgot. Pl néha ne merd meg csak fele annyiszor a vernyomasod es kesz. Nem fogtok bele halni. Bajotok se lesz es igy nem idegeskedsz annyit. Hidd el.. szamit az h folyton neked nem tettsző értékeket látsz és 1-1 napba nem haltok bele
2017. dec. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Anno majdnem, hogy a doki is így reagált rá, mert mondta hogy a stressz is rá tesz valamennyi, aztán még is csak kiderült, hogy stressz nélkül is folyton ingadozik, pedig akkor végképp nem voltam rá parázva, sőt, ami azt illeti meg is voltam nyugodva, hogy a 24 órás után végre pontot lehet a magas vérnyomás végére tenni.

Most egy ideje nem volt jelentősen magas, bár pihentem egész délelőtt.

2017. dec. 18. 11:35
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
En ma vagyok 37-hetes. 4Hete kezdtem gogyszert szedni. Ma 4x2dopegytnel tartok plusz 2x1verapamil. Ugyanugy 150koruli a vernyomasom. Mult heten volt 180 is egyik este. Sajnos nekem feherje is van a vizeletembe. En is nagyon felek. A vedonom mar azt mondta h szerinte 1 het mulva meg fognal csaszarozni.
2017. dec. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Időre szeded a gyógyszereket?

Tehát:

2 Dopegyt pl reggel 8kor és egy Cordafaflex.

2 Dopegyt délután 4-kor.

2 Dopegyt éjfélkor és egy Cordaflex.

Elmondtàk ezt neked? Hogy órára pontosan szedd a gyógyszert?

Plusz így leosztva, hogy 8 óránként szedd be őket, mert így tartja szinten folyamatosan?

2017. dec. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!