Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eddig nem sokat mozogtam -...

Eddig nem sokat mozogtam - terhesség alatt mikortól és mit lehet sportolni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Elég nagy túlsúlyom van, sajnos. Tudom hogy terhesség alatt nem ajánlott fogyni, nem is szeretnék radikális diétába vágni (olyanba amúgy sem kezdenék, nem hiszek benne). Viszont jó volna kordában tartani a súlyom, egészséges étkezéssel és mozgással. Több helyen olvastam, hogy ha addig nem sportolt a kismama, ne a terhesség alatt kezdje el - ezt mennyire kell szigorúan venni szerintetek?
2018. febr. 12. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is túlsúllyal estem teherbe, nulla sport előzménnyel. Arra mondjuk előtte is odafigyeltem, h pl liftbe nem szálltam, illetve heti 2-3 alkalommal sétáltunk este a férjemmel. Terhesen ugyanezt folytattam, de többet sétáltam. Persze sport szintjén ez semmi, de mégis több a semminél. Lazán felmenten a hatodikra lépcsőn még egy hét túlhordással is. 😊 Azóta pedig minden nap sétálok a kislányommal, szóval bár ugye szoptatás alatt sem lehet diétázni/sportolni, odafigyelek magamra. Egyébként egy dekát sem híztam a terhesség alatt, 12 plusszal mentem szülni és 13 mínusszal jöttem haza. 😊
2018. febr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben teljesen komolyan kell venni!

A túlsúly és a terhesség már külön-külön is megterheli az ízületeket, szívet, tüdőt. Hirtelen elkezdeni mozogni egyáltalán nem tanácsos.

A legjobb, ha beiktatsz több sétát, aktív vagy a terhesség alatt: takarítás, bevásárlás, nem kell pihenni egész nap.

A cukorbeteg diéta elkezdése lenne a legjobb, 1600 kcal és 160 g ch. Egyrészt nagy esély van rá, hogy terhességi cukorbetegség lép fel, másrészt ebben minden benne van, amire a szervezetnek szüksége van, és nem fogsz hízni. Esetleg kicsit fogyhatsz is. Érdemes alaposan elmerülni a témában.

Egyébként meg a szokásos mantra: sok zöldség, gyümölcs, sovány hús, tejtermék, összetett szénhidrátok, alacsony GI. A finomított liszt és cukor kerülendő, és nincs is szüksége rá se a babának, se neked. Nem törvényszerű a 10+ kg a terhesség végéte, ilyenkor is csak attól hízol, amit megeszel.

Ne most görcsölj rá a súlyodra, majd ráérsz tornázni a baba mellett, amíg otthon vagy, és mindketten élvezni fogjátok, ha sokat mentek sétálni. Most inkább csak az egészséges táplálkozás legyen a cél, és annyit mozogj, amennyi jól esik. Amikor kitör rajtad fészekrakás, akkor gondolj arra, hogy egy óra takarítás annyi kalóriát éget, mint egy óra torna. :)

2018. febr. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

A kaján változtass! Ha eddig nem zavart a túlsúlyod annyira, hogy sportolj, akkor tényleg nem most kéne belekezdeni. Főleg nem szaksegítség nélkül.

Sétálj sokat, az gondolom eddig is ment.

2018. febr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Régóta zavar, csak két pici gyerek mellett nehezen vettem rá magam, hogy mozogjak. A fiam 2,5 éves, a lányom 1,5. Kb. 1-2 hónappal ezelőtt még irtó fárasztó volt velük minden nap, most már jobban elvannak.

Az első terhességem előtt csak pici feleslegem volt, az nem zavart nagyon. Viszont 2 várandósság alatt felszedtem 13kg-t, így már vagy 20kg van rajtam :-(

2018. febr. 13. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!