Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt (az első 3-4...

Terhesség alatt (az első 3-4 hónapra gondolok leginkább) lehet-e sportolni? Ha ellipszistrénert használok az árthat?

Figyelt kérdés

Manuális ellipszis trénerem van otthon és heti 2-3szor szoktam 30-40 perceket használni.

Kisbabát tervezünk a párommal és szeretném tudni, hogy ezt használhatom-e, vagy inkább legyen a terhes torna vagy hasonlók?


2015. nov. 11. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Az eddig megszokott terhelés mehet, viszont feljebb emelni nem javasolt.
2015. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első válaszolóval egyet értek.Én az 5. hónapig könnyű fizikai munkát végeztem(akkor még alig volt pocakom :)), úgy mint előtte. Sokat lépcsőztem, sétáltam,hajoltam 4-5 kilókat vittem.Nekem ez volt a megszokott és semmi bajunk nem is lett. :)

Csak orvosi utasításra mellőzd.

2015. nov. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp kérdezd majd meg alkalomadtán az orvosod, ő majd tudni fogja, hogy az állapotodhoz mérten mit szabad vállalni és mit nem. Minden terhesség más. Nekem tök normális terhességnél azt mondta épp a héten, hogy mindent szabad, csak az extremitást kerüljem, illetve az alsótestet intenzívebben megmozgató edzésformákat, mert az vetéléshez vezethet. Én az ellipszistrénert nem használnám terhesség alatt, de ha az orvos azt mondja, hogy semmit nem árthat, akkor inkább az ő szavára kell adni. :) de igazság szerint én Péntek Enikő Kismama tornáját ajánlom inkább - jól átmozgat, alapos, főleg azokat az izmokat erősíti, amelyekre a terhesség során fokozottabb teher hárul stb. Kellemes babatervezgetést, szurkolok, hogy mihamarabb sikerüljön! :)
2015. nov. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!! :)
2015. nov. 12. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!