Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes kismamám! Ti is ha...

21 hetes kismamám! Ti is ha aludtok éjjel, és fordultok az ágyban, nektek is begörcsöl a méhetek? Ez normális?

Figyelt kérdés
2018. febr. 13. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem már a 16. héttől van ez. Doki nem mondta, hogy baj lenne.
2018. febr. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
😐 Pedig bizony kellemetlen és ijesztő.
2018. febr. 13. 19:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Én azt hiszem a 16. hét körüli időszaktól nem tudtam a bal oldalamon aludni, mert úgy éreztem, hogy ráfekszem vmelyik szervemre és összenyomom, rendesen fájt. Mondtam a dokinak, azt mondta, hogy ez természetes, miközben bármelyik kismamát kérdeztem erről, mind azt mondta, hogy mindkét oldalukon tudnak aludni még nagy hassal is.
2018. febr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem a méhszalagok gyakran meghúzódtak mikor éjjel forogtam az ágyban. Hirtelen éles fájdalommal jár.
2018. febr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ugyan ezt érzem mint az utolsó válaszoló😐 én is tudok mind a két oldalamon aludni,csak felkellek,mert lezsibad a lábam,meg a méhem begörcsöl fordulásra. A héten érkezik a terhespárnám. Remélem segíteni fog .
2018. febr. 13. 20:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Ugyanezt érzem én is, mint a 4. válaszoló. Bár nekem már 7. héttől van :( doki azt mondta h nyúlnak a szalagok, azért van. Lassabban kell(ene) mozogni, de hát félálomban hogyan.. :D
2018. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Felhúzott térddel forduljatok meg az ágyban, akkor nem húzódik meg a méhszalag.
2018. febr. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normalis, amit erzel es ha ez megnyugtat, nem a mehed horcsolbe ilyenkor, tehat ez nem osszehuzodas/kemenyedes, hanem a mehszalagok huzodnak meg. Amiatt van, mert no a mehed, nyulnak a szalagok es maskepp ragalnak a terhelesre.

Elso terhesseg elott en sem ereztem ilyet, terhesseg alatt gyakran. Fordulaskor, hirtelen felallasjor, tusszenteskor, vagy pl amikor fekudtem a hatamon es kohognom kellett hirtelen.

Ettol bajod nem lesz, csak kellemetlen a hirtelen, eles fajdalom, kb mintha kest szurtak volna oda, de hamar el is mulik.

Annyit tudsz tenni, hogy kerulod ezeket a mozdulatokat, ahogy korabban is irtak. Pl felhuzod a terdedet es ugy fordulsz, ha fekszel es kohogni, tusszenteni kell, akkor felulsz, stb.


Erdekes, mert elso terhessegnel kb felidos voltam, amikor eloszor ereztem, a masodik es tobbedik terhessegnel meg mar az elso hetektol eszrevettem ezt.

2018. febr. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sokat segített s baba-mama párna. Egy pár hete van csak meg, de azóta jókat alszok, és nincs ez a húzódás sem (előtte sűrűn volt). Előző terhességemnél sokkal jobban aludtam, nem emlékszem, hogy ilyen lett volna.
2018. febr. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De már most nappal is érzem a görcsöket😐 kiirattam magam táppenzre, és ma mindenféle képpe bemegyek az ügyeletre.
2018. febr. 15. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!