Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csinálnátok, ha az orvos...

Mit csinálnátok, ha az orvos akihez járni szeretettek volna elkövetne egy súlyos hibát?

Figyelt kérdés
Keresnétek másik orvost, vagy adnátok neki esélyt, elvègre mindenki hibázhat? Műtét közbe bele vágott a húgyhólyagba. Amúgy egy tapasztalt orvosról van szó, akit sokan dicsérnek.
2018. febr. 16. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ő is ember, hibázhat, persze ez az érintetteket természetes, hogy nem érdekli. De ugyanúgy hibázhat egy másik orvos is.
2018. febr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem lenne bizalmam hozzá járni.
2018. febr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is ezt gondolom hogy bármelyik orvos hibázhat, de ha ez így van akkor vajon érdemes fizetni magán orvosnak? Kiadni azt a sok pénzt, azzal a tudattal, hogy talán jól végződik minden talán nem. Bizalom nélkül pénzt adni valakinek? Úgy érzem ennyi erővel teljesen fölösleges magán orvost fogadni.
2018. febr. 16. 20:33
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Ez abszolult nem sulyos hiba ez siman muteti kockazat elofordul.

A holyag szepen meggyogyul par het kateter kell

2018. febr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat szerintem nincs olyan orvos, aki sose hibazott meg, csak hat nekik eleg gaz, mert nem olyan, mint amikor Marika a szalag mellett ront el valamit... de ettol meg lehet nagyon jo szakember a doki.
2018. febr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hiba, hanem lehetséges műtéti szövődmény. Aki rendszeresen műt, annál bizony előfordul. Az arányokat kell megnézni. Ha valakinek minden második operációja során hólyagsérülés van, akkor az azért mutat valamit. De az, hogy a praxisa során előfordul, na bumm. Persze, ez nem fog vigasztalni akkor, ha épp nálad van valami szövődmény, de sajnos tisztában kell lenni vele, hogy ez benne van a pakliban. Akár fizetsz valakinek, akár nem. Szóval elhiheted, olyan orvost nem fogsz találni, akinek soha életében semmilyen szövődménye nem volt még. Vagy ha igen, akkor az nem is dolgozott soha rendesen.
2018. febr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Egyébként ne haragudj, de te eddig abban a hitben éltél, hogy ha valakinek fizetsz egy műtétért vagy terhesgondozásért vagy bármiért, akkor az a pénz garancia arra, hogy semmi baj ne történjen? Ugye ezt igazából te sem gondolod komolyan?

Az orvosok - akár fizetsz nekik, akár nem - arra törekednek, hogy műtét során ne legyen semmiféle komplikáció, szövődmény, probléma. Mégis ki akarna a nyakába egy pert? Ki akarna magának kellemetlen éjszakákat? Ki szeretné a saját jó hírét rontani? Ki az, aki még pluszban akar szenvedni a szövődmények kezelgetésével?

Egy orvos sem tudja neked azt garantálni, hogy nem történik semmi probléma. Ő annyit tud garantálni, hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy ne legyen gond. Te pedig azért fizetsz egy választott orvosnak (jelen esetben a terhesgondozásért és szülésért), hogy akkor is bemenjen hozzád, ha épp nem dolgozik/nem ügyeletes, ne egy random orvos lásson el, hanem olyan, aki ismer, hogy fel tudd hívni bármikor, ha valami gondod van.

2018. febr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mondás..."csak az nem hibázik aki nem csinál semmit."

Az igazság az, hogy a gyógyítás is egy ugyanolyan szakma mint minden más, az orvosok sem tévedhetetlenek csak sajnos az ő hibáik következményei akár életbevágóan súlyosak is lehetnek. Főleg egy műtétnél ahol annyi apró tényező közrejátszik.


Szerintem ha az orvos normálisan kezelte a tévedését (ha egyáltalán tévedés volt, nem pedig előre látható esetleges műtéti komplikáció) nem sumákolta el, leplezte a dolgot, hanem mindent megtett azért, hogy korrigáljon és minél hamarabb rendbe jöjj megérdemli a bizalmat.


Nekem szájsebészeti (bölcsességfog eltávolítás) műtét előtt szólt aki műtött, hogy habár igyekeznek elkerülni előfordulhat, hogy "megnyílhat az arcüregem" ami kisebb komplikációja az eljárásnak. Megtörtént, észrevették, összevarrták, hosszabb lett az utókezelésem, de végül begyógyult.

Valószínűleg ha nagyon kötekedni akarnék én is pedzegethetném, hogy vajon a műtős szúrt e el valamit, vagy ha "óvatosabban csinálja" lehet nem történik meg ez a dolog. De az igazság az, hogy felesleges ezen agyalni. Ez benne van a pakliban egy műtétnél. Korrektek voltak, mihelyt magamhoz tértem szóltak a komplikációról, és gondosan végezték az utókezelést. Nem érzem úgy, hogy neheztelnem kéne bárkire is.

2018. febr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jó orvos amúgy ez tény. Sok sok éves tapasztalattal. Nem tudok róla hogy ilyen előfordult vele a praxisa során. Én úgy gondolom néha a profik is hibáznak.
2018. febr. 16. 21:55
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy a világ legjobb orvosához járok (gondolom mindenki ezt hiszi a sajátjáról:)). Hallottam Róla, hogy nem volt benn az egyik kismamája halva szülésénél. Teljesen ledöbbentem (biztos volt az info, mert a barátnőm is Hozzá jár és épp a kórházban feküdt, amikor ez történt), nagyon nagyot csalódtam, mert nemcsak szakmailag, de emberileg is azt gondoltam, hogy a legjobb. Rákérdeztem a következő NST vizsgálaton a főnővértől, hogy igaz-e. Azt mondta, hogy persze a dolgoknak mindig a “rossz része” megy hírül, mert az az igaz. Mondta, hogy éppen életmentő műtétet csinált és hát Ő se tud egyszerre két helyen lenni...


Ezt csak azért írtam le, mert jobb a dolgok után menni. Sajnos a Te esetedben ez egy műtéti “hiba” volt, amit persze Te éltél át, de ez előfordul. Ha megbízol benne valóban akkor ne válts orvost, mert ez bárkivel megeshet.

2018. febr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!