Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt kismamák?

Vannak itt kismamák?

Figyelt kérdés
11 hetes leszek csütörtökön kedden megyek a terhestanácsadóba milyen élményeitek vannak ? Meddig tartott az első vizsgálat ? És amúgy hogy vagytok ?
2018. febr. 20. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőt jelenti a terhes tanácsadó nálatok?


10+3 hetesen mentem előszőr


- kitöltöttünk egy csomó papírt...( előélet, munkahely, doki...stb)

- súlyt mért

- vizeletet nézett( kellett vinni)

-vérnyomást mért

- babáról is beszéltünk.. Összefoglalta mire kell figyelni.. Kaptam tájékoztatő füzetet (apanak, nagyszülőknek)


Azőta a vizsgálatokat méréseket ugyanúgy.. Majd szívhangot nézünk.. Mesél dolgokat, hogy mire miért figyeljek ( kis település.. Most volt eg 24 hetes szülés.. Egy trombózis lábfeketedéssel, mert nem álltak meg pohenni hosszú kocsiűton...stb... Ezekre figyelmeztet példákkal újra....)


Nálunk nem beleszólós.. Laza, fiatalos... Tanácsokat ad..nem okoskodik...biztosít arról, hogy bármi van fordulhatunk hozzá... Akár telefonon, fb-on.. Ha nem jó az időpont beszéljünk, bejön hamarabb, vagy másik napon is, és akkor a többi otthon lévő státuszosnak is jelzi, ha esetleg nem csak a kiírt időponton van benn, hogy feleslegesen ne kelljen sokat várni.. Főleg ne legyünk betegek közt.


Pl engem mindig fogad fél8 előtt, hogy munkából ne késsek sokat( messze dolgozom.. Ingázom..még 1 h beérni onnan)


Tehat összességében elégedett vagyok.. Próbálom megtartani, mert költözünk...és nem lenne messzebb ő sem... Nem tart sosem 15 percnél tovább, az első kb 30 perc volt


Bindenkinek ilyen védőnőt kívánok!!


Köszönöm kérdésed szuperül.. Leszámítva, hogy benyaltam egy torokfájást


22+3 hetes kismama


Neked pedig gratulálok!!!!! Te hogy vagy???

2018. febr. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia nem védőnőnél már voltam 8 hetesen , nálunk terhestanácsadónak hívják ahova pl a 12 hetes genetikai ultrahangra kell menni meg a kötelező vizsgálatokra. És nagyon izgulok hogy eszre vesznek e mindent és minden rendben legyen
2018. febr. 21. 11:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első semmi lényeg, megnézi a papírjaidat, beír pár dolgot a kiskonybe .
2018. febr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondom nem a védőnőre gondolok hanem ahol a genetika ultrahangot csinaljak 12 hetes
2018. febr. 21. 18:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja bocsi , en azon nem voltam mert megcsinaltattuk a down szurest , es azt elfogadtak . Gondolom ugyanaz mint a 20.hetes ... eloszor megnezik a papirjaidat, kerdez mit szedsz stb. Aztan mentek az uh ra.... en kb semmit nem lattam a monitoron a 20 hetesen csak a gerincét 😂 megnezi a doki, par perc , minden ok , johet a kovetkezo...
2018. febr. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!