Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetesen ha elkap az influenz...

9 hetesen ha elkap az influenza és magas lázam lesz az végzetes lehet a babára? És persze az egészet virus okozza. Felenk sokan betegek és nagyon félek én is mi lesz a babával?

Figyelt kérdés
2008. okt. 27. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Megtörténni persze megtörténhet, de 9 hetesen már kevesebb az esélye, inkább 4-5 hetes korban elkapott influenza tesz nagy kárt sok embrióban.

Javaslom neked az OSCILLOCOCCINUM homeopátiás készítményt mely kifejezetten influenza megelőzésre és a kifejlődött betegség kezelésére kiváló. Megelőzésre heti 1 pellet kell bevenni, 1 dobozban 6 db pellet van. Kismamák is szedhetik.


Boldog babavárást!!

2008. okt. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia. Próbáld kerülni az olyan helyeket, ahol beteg emberek vannak, persze ha erre van lehetőséged. Ha mégis elkapnád, akkor a láz ami a leginkább veszélyt jelenthet, ezért nagyon fontos, hogy csillapítsd. Nekem is volt az elején nagyon magas lázam, algopirynt szedtem rá, és nincs semmi baja a babának. Sok folyadék, lázcsillapító, és nem lesz végzetes. Vigyázz magatokra! 35 hetes kismama.
2008. okt. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül lesz baja, de az biztos, hogy a magas láz veszélyes a terhességnél attól függetlenül, hogy a 9. hétben vagy, vagy a 39. hétben...

Ha tudod, akkor tényleg kerüld most a beteg embereket (én az első trimeszterben voltam, amikor egy rokon az influenzás kisfiát velem akarta elvitetni az orvoshoz, mert ő dolgozott, édesanyám olyan határozottan kijelentette, hogy nem mehetek terhesen járványidőszakban rendelőbe, hogy csak pislogtam, akkor a fejembe verte, hogy bár máskor simán bementem dolgozni is félig lázasan, és soha nem voltam hajlandó beszedni semmilyen gyógyszert, fájdalom, vagy lázcsillapítót, de terhesen ezt nem tehetem meg, ezzel nem játszhatok).

Ha csak náthás megfázásom van, akkor azt én is próbálom házi praktikákkal, teával, mézzel, pihenéssel kezelni. Viszont ha észreveszed, hogy a lázad kezd felszökni, akkor ne félj bevenni lázcsillapítót, mert a láz sokkal veszélyesebb a babára nézve, mint egy-egy szem gyógyszer. Ezalatt persze nem azt értem, hogy gyógyszeren kell élni, de alkalmanként nem okoz bajt. Nekem egyébként azt mondták, hogy paracetamol alapú lázcsillapítót szedhetek, a többit hanyagoljam.

2008. okt. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A magas láz lehet veszélyes, szóval próbáld megelőzni, hogy elkapd a vírust! Ha tudsz, akkor maradj otthon, pihenj sokat, igyál minél több folyadékot, sok gyümölcsöt egyél, szedd a vitaminokat rendesen, öltözzködj rétegesen, persze a párodra is figyelj oda, nehogy ő vigye haza!

De ha beteg is leszel, amíg nincs lázad, nincs baj.

Ha lázas lennél, akkor pedig azonnal hívd a dokidat. Vagy már most kérdezd meg tőle, hogy ilyen esetben mit tehetsz majd.

2008. okt. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

mikor terhes voltam, megkérdeztem ezt a domikimtól, azt mondta, hogy nem veszélyes a babára, csak a magas láz nem tesz jót. azt kell minél hamarabb csillapítani.

az interneten is utánanéztem, de ott is azt találtam, hogy a terhesség alatt összeszedett influenza nincs hatással a magzatra.

2008. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nem hinném
2010. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!