Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Influenza elleni oltás terhese...

Influenza elleni oltás terhesen is lehet?

Figyelt kérdés
kedden megyek a dokihoz így rákérdezek, csak érdekelne,hogy vki aki kismami beadatja e? 24hetes
2011. nov. 13. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, az a hivatalos álláspont hoyg lehet.

Tudom, nem ez volt a kérdés, de én speciel még nem terhesen sem adatnám be!


Édesanyám és a testvére pl tavaly is beadatták, el is kapták az influenzát, kicsivel később a párom is aki szintén beadatta.


Ezek után minek juttassak idegen kémiai anyagot a testembe, ha majdnem semmit nem ér?

2011. nov. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen igen el lehet kapni mert nem 100% védelmet nyújt! Viszont sokkal gyengébb lefolyásúvá teszi az influenzát ami életet menthet! Másállapotban az immunrendszer legyengül nem védekezik úgy, hiszen akkor a babát is valamilyen vírusnak tekintené és kilökné!

Én 24 hetes kismama vagyok és ma adatom be! És így védettek leszünk mindketten!

És a magánorvosomban 100% megbízok ha Ő azt mondja nem lesz tőle bajunk és nagyon is ajánlja akkor az úgy van!

Boldog babavárást!

2011. nov. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Háziorvos és nődoki szerint be lehet adni. De gyerekorvosunk szerint nincs rá semmi bizonyíték, hogy nem lesz a babának baja tőle.

A környezetedben lévők adassák mindenképp, így kicsit vigyáznak rád/rátok is. 20 hetes km

2011. nov. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Sok kérdést lehet már itt erről olvasni, és nem is szeretnék vitát szítani - előre szólok.


Engem "csak" az zavar,hogy jelenleg NINCS OLYAN EMBER Földön, aki meg tudja mondani hogy lesz vagy nem lesz baja a babának vagy nekem - pont azért mert ezek új vakcinák.


Majd 20-50 év múlva derül ki hoyg lesz-e bárkinek is baja.


Sajnos azt tapasztalom,hogy az emberek többsége képtelen ennyire előre gondolkodni, a pillanatnak élnek, vagy legfeljebb az elkövetkező évnek,de ennyire nem gondolnak előre...


Hogyan tudná bárkinek az orvosa megmondani hogy lesz-e baj, ha ez valami új dolog????? Hát sehogy.

Vannak elméletek, vannak kutatások,de konkrét tapasztalatok azok ninicsenek...

2011. nov. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a mondatot soha nem éreztem magaménak:

"Másállapotban az immunrendszer legyengül"


Ez a harmadik terhességem, idáig egyetlen egyszer voltam influenza-gyanús, akkor sem voltam terhes. Minden ősszel egy jó kiadós takonykór elkap, kivéve terhesen. Egyik terhességem alatt sem volt semmilyen nyavalyám, úgyhogy én most sem oltatom magam.

2011. nov. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

Én csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani veletek!

Engem eléggé letud dönteni egy sima influenza is normál körülmények között is!

Hát még így hogy a kisfiam a pocakomban van! Ezt is csak azért írtam hogy másállapotban az immunrendszerem gyengébb, mert kb 3-4 hónapja nagyon megfáztam csak egy kis hideget ittam meg a klíma kicsit megfújt, és 3 és fél hétig tartott mire felgyógyultam belőle, torokfájás állandó rossz közérzet hőemelkedés stb..

Szóval én tudom magamról hogy engem ha megfertőzne veszélyes lehetne mindkettőnkre nézve!

Ezért inkább beoltatom magam!

Ahány kismamával beszéltem eddig és oltatta 1-2 éve magát, semmi bajuk nem volt hála az istennek!

Nyilván 100% nem lehetek ebben sem biztos! De mint ahogy abban sem hogy nem fogom elkapni és nem fog nagyon lebetegíteni!

Ez az influenza oltás kérdés mindig is nyitott marad mindenkinek és nem lehet benne soha biztos!

Nekem a nőgyógyászom a védőnőm a szonográfus és a háziorvos is javasolta!

Nekik hiszek bennük bízok!

Mindenki eldöntheti hogy érzi magát biztonságban!

Boldog és egészséges babvárást kívánok mindenkinek!

24+2hkm

2011. nov. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!