Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti így elmondanátok a munkahel...

Ti így elmondanátok a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Ma töltöttem be a 6. Hetet, nagyon nehezen viselem. 3 napja olyan vagyok, mint a lakodalmas kutya. Szerdán megyek csak orvoshoz, viszont nem nagyon tudok így dolgozni. Ti orvosi eredmény nélkül elmondanátok a munkahelyen? Hazamenjek vagy mit csináljak?

2016. febr. 29. 08:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, véletlenül sem mondanám el a 12.hétig (sőt, sajnos még utána sem biztos, hogy megmarad, de akkor már illik bejelenteni). Mondd azt, hogy elkaptad a mostanság terjedő hányós vírust, és pár napra otthon kell maradnod.
2016. febr. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én veszélyes munkahelyen dolgozom, ezért már az 5. héten el kellett mondanom, de ha nem vagy ugyanilyen helyzetben, várd meg a 12. hetet legalább! Most meg mond, hogy benyaltál valamit!
2016. febr. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Az a baj, hogy a hányinger, hányás pár nap alatt nem múlik el, hiába maradsz pár napra otthon. Nekem is a 6. Héten kezdődött a dúrva hányás! Elmentem a háziorvosomhoz, mondtam neki hogy teszt alapján tudom hogy terhes vagyok, pár nap múlva megyek a dokimhoz, hogy megállapítsa a terhességet. A háziorvosom kiírt táppénzre 9es kóddal. Felhívtam a főnököm, elmondtam neki hogy alkalmatlan vagyok a munkára, és hogy táppénzen vagyok 9es kóddal, egyböl levágta hogy az veszélyeztetett terhességet jelent. El is pletykálta az összes munkatársamnak, pedig nekik csak azt mondtam, hogy hányásos vírus. De nem érdekelt, ennél többet nem is vártam tőle! Még ő dühöng, hogy terhes lettem! Azóta is táppénzen vagyok, 18 hetes kismama 😊. Szóval én elmondanám, de szerdáig bírd még ki vhogy! Aztán beszéld meg a nőgyógyászoddal, hogy meddig leszel táppénzen és utána szólj a főnöködnek. Egyébként gratulálok! És ne úgy fogd fel mint az első válaszoló hogy bármikor elmehet, meg ilyenek! Kisbabát vársz erre koncentrálj nem kellenek a negatív gondolatok!
2016. febr. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Ahogy a többiek mondták, hányós-hasmenéses vírust kaptál el, és házidoki. Nekem is így volt, nagyon rosszul voltam. Aztán átvettek terhességi tp-re, akkor mondtam el 8 hetesen.
2016. febr. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk végighánytam az első trimesztert, de csak napi kétszer hánytam a munkahelyen és arra ki tudtam menni. Nem kellett rá szabit kivennem, de kevesen is voltak a munkahelyen és irodai munkám van.


A te esetedben azt tanácsolom, amit a többiek (esetleg otthoni munkavégzés egy időre, ha olyan a munkád), hányós-hasmenős vírusként kell kommunikálni a dolgot.:)


b6! b6! b6! nekem megoldotta, kár, hogy csak a 12. héten jutott eszembe, hogy esetleg lehet rá megoldás és kérdeztem meg a dokimat.:)


37hkm

2016. febr. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Én is tudtam hogy terhes vagyok, és nagyon fájt a hasam a nap végére, gyerekekkel foglalkoztam emelni hajolni szaladni utánuk, nagyon megterhelő volt, de nem mondtam el addig amíg nem volt a kezemben a papír, hogy bizonyított a terhesség és van szívvhang. Mivel volt már egy vetélésem, persze erről nem tudtak és arról sem hogy tervezzük a babát, így rögtön a vizsgálat napja után vittem a papírom, hogy bejelentsem és igaz másnap még be kellett mennem, de azóta itthon vagyok ez volt 6+5 naposan, akkor kaptam meg a véleményt a dokitól. Most 12 hetes vagyok és még mindig sokat fáj a hasam, nagyon örülök, hogy így döntöttem, igaz odabent már kevésbé örülnek, de nekem a gyerekem a legfontosabb.

Szerintem várd meg azért az orvos véleményét addig húzd ki valahogy, én sok magnéziumot szedtem és leültem amikor csak tudtam. Bár én nem hánytam nem is voltak rosszul léteim, de akkor ha ezt a 3 napot nem bírod ki menj betegszabadságra.

2016. febr. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Én is rosszul voltam az 5. Héten, elmentem egy hét táppénzre. Orvoshoz majdnem 8 hetesen, a 10. Hèten ki is írtak nehéz fizikai munka miatt. Főnöknek 9.héten mondtam.
2016. febr. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem butaság lenne elmondani,hiszen orvosnál sem voltál. Hányós vírus és irány a háziorvos írjon ki pár napra. Nagyon rosszul voltam már a terhességi teszt előtt hánytam is,minden bajom volt,de 13. hétig nem szóltam a főnöknek,senki nem vette rajtam észre ügyesen lepleztem.
2016. febr. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
amig betegségek vannak,orvosnál se voltál 12 hetes terhes sem vagy,ezért nem kell meg mondani csak később
2016. febr. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én elmondtam 7 hetesen, mert ez a várandósságom egyelőre elég eseménydús, nagyon rosszul vagyok, folyamatosan émelygek és naponta többször öklendezem, illetve hányok. Szerencsém van a főnökömmel és a munkámmal, simán tudok és engednek folyamatosan itthonról dolgozni, ami hatalmas könnyebbség.

Azt gondolom az, hogy elmondod, vagy sem, nagyban függ a munkahelytől, főnöktől, így nem igazán mernék tanácsot adni.

2016. febr. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!