Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Feleségem nem akarja a gyereke...

Feleségem nem akarja a gyereket. Mit csináljak? Ezért a kérdésért tuti megköveztek. De kérlek se a páromról, se rólam ne fogalmazzatok nagyon negatívan.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ezért a kérdésért tuti megköveztek...de kérlek se a páromról, se rólam ne fogalmazzatok nagyon negatívan.

Szóval férfi vagyok, párommal babát várunk. Vagyis itt a bökkenő - ő nem várja. Amikor kiderült, ő sírt, kétségbe esett. Korábban tervezte, hogy családot szeretne, én is így álltam a kérdéshez, bár a babát nem mostanra terveztük... de így alakult. Én örültem neki az elejétől kezdve, ő viszont bepánikolt. Végül a 12. héten úgy döntöttünk, hogy nem vetetjük el. Ennek ellenére ő folyamatosan azt mondja, hogy neki ez teher és utálja minden pillanatát - és a gyereket is. Rám is haragszik, mert úgy gondolja én is tehetek róla. Azt mondja utálja, hogy nem lesz élete, ő nem akar felelősségel tartozni senkiért, ő nem szereti. Néha olyat mond, hogy inkább otthagyná a korházban (fontos, hogy én akkor is inkább egyedül, de felnevelném), vagy örökbe adná, de ő nem akarja. Közben minden adott, lakásunk van, esküvő oké, szóval nem ez áll a háttérben. Együtt járunk tehresgondozásra, nőgyógyászhoz, mindenhova. Támogatom mindenben, amikor fáradt elmosogatok, ha kell kitakarítok, elviszem dolgozni...bármit megteszek érte. Azt mondja, hogy engem szeret, de közben a babát utálja. Minden babával kapcsolatos dolog felbosszantja, ideges tőle és egyből dühös. Szerintetek miért? Mit csináljak? Tudom, hogy az ilyen hangulat a babának se tesz jót...ezért is félek.

Amikor összejöttünk, nem erről volt szó, fe se merült ilyen. Egy nagyon kedves lányt ismertem meg benne, aki nagyon érzékeny, közben maximalista, 2 diplomás, és aki bármilyen kisállatot imád és félt - szóval akkor egy saját gyerekkel se lehetne probléma, hiszen sokkal többet jelent és sokkal nagyobb kötődésnek kellene lennie mnden téren. Dokihoz, pszihológushoz nem fog eljönni velem, ezt tudom. Én ha kell, egyedül is felnevelem tisztességesen, eszembe se jut örökbe adni, vagy hasonló.

Szóval ilyen nem túl jó helyzetben vagyok. Kérlek páromat se bántsátok!



2018. márc. 1. 13:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
78%
Pedig lenne rajta mit kezelni a szakembernél . Amennyiben lehet változtatni rajta intézze . Megszületik az utód és a saját anyja gyűlöli üldözi (mert nem érett retteg valami rejtett okok miatt) vagy alapból torz a lelki világa ?
2018. márc. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
27%

Imádom az állatokat, de a hülye, visító gyerekekkel a világbó ki lehet kergetni.


És egy kutyát ne hasonlítsál már egy gyerekhez, akivel ÁLLANDÓAN foglalkozni kell, mert egy percig nincs el magában.


És nyugi, ha már most gyűlöli a babát, ez nem nagyon fog változni, és hülye idióta, amiért nem vetette el.

Majd szépen tönkrevágja a gyerekét - elég sokat olvasni itt, hogy "anyám engem hibáztat, amiért elbxta az életét" -, vagy lelép.


Úgyhogy nyugi, ezt nagyon bes.zptad - meg a gyerek is.


Én tudom, hogy sohasem akarok gyereket, teszek is terhesség ellen.

Ha várandós maradnék, egyből mennék ab-ra, de nem tenném tönkre a gyerek életét is az állandó hibáztatással és ingerültséggel.

2018. márc. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 A kérdező kommentje:

Nem, köszi, nem egy állathoz hasonlítottam a gyerekemet...és én tisztában vagyok azzal, mivel jár egy gyerkőc. Csak azért írtam, mert hogy érthető legyen, hogy alapvetően egy érzékeny lány.

Kértem, hogy normálisan válaszoljatok. Köszönöm.

2018. márc. 1. 14:03
 4/66 anonim ***** válasza:
92%

Azért az sem mindegy mennyivel jött előbb a baba.Lehet ott a baj,hogy akart gyereket,de majd 5-10 év múlva,ha kiélte magát.

Mindenképp keressetek fel szakembert,mert erre rámehet a házasságotok,és a baba normális gyerekkorának is lőttek.

2018. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
32%

Igen, tudod, akkor mit nem értesz azon, hogy egy kutya totál más, mint egy gyerek, és attól, mert szereti az állatokat nem kell szeresse a gyerekeket?


Mellesleg tudod mivel jár, akkor otthon maradsz TE gyesen a gyerekkel 0-24-ben ellátva őt?

Ő mehet dolgozni, és akkor a kicsi is kiegyensúlyozott lesz.


Így, hogy neki kell éjjel-nappal vele lenni, te meg melózol nem érezheted át teljesen a dolgot. Milyen az, ha kb. szrni nincs időd, mert rajtad lóg a babád álló nap :)

2018. márc. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:

4-es, köszönöm a válaszod, igazad van!

5-ös, te meg maradj csendben inkább. Én azt is felajánlottam, hogy én megyek GYES-re. :) Nekem nem gond.

2018. márc. 1. 14:09
 7/66 anonim ***** válasza:
57%
Szia! Nem akarlak bántani,de ez valahol a Te hibád is... Nem akart még gyereket,nem akart anya lenni,csak miattad ment bele a dologba. Ha most ilyen a helyzet akkor később még rosszabb lesz. Mindenféleképp orvosi segitség kell,mert magától nem tudja rendbe tenni a dolgokat,bármennyire is segítesz neki. Ráadásul szülés után biztos,hogy depressziós lesz,nem akarja majd a babát. Amitől én a legjobban félnék,az az,hogy kárt tesz magukban. Remélem rá tudod beszélni,hogy segítséget kérjen.
2018. márc. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
67%
Biztos tőled terhes??
2018. márc. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
69%

Semmilyen szakemberhez nem akar fordulni a feleséged?Ha nem találtok közösen egy megfelelelő megoldást tényleg rá megy a házasság sőt a gyerek is.Bár ezt te is tudod.Nem okoskodni akartam.

Kineziológus tuti tudna segíteni.Ha pszichológushoz nem akar fordulni.

2018. márc. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
89%
Valamitől nagyon retteg, ezt kéne megfejteni, hogy mitől. Meg ha be is csúszott egy baba, és az elején be is panikol az anya, akkor sem normális, hogy ennyi idő után is ennyire elutasíto legyen, utalja a saját babáját, ez bizony orvosi kezelést igényel, mert egyre jobban bele fog csúszni a depresszióba.
2018. márc. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!