Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet, hogy megköveztek ezért...

Lehet, hogy megköveztek ezért a kérdésért, de nekem ez is nagyon fontos, és közrejátszik a jövőmben?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagy dilemmába vagyok, továbbtanulás ügyileg.

Két lehetséges választásom van az egyik Informatika, vagy NKE RTK.

Sajnos döntés képtelen vagyok, mind a kettőt nagyon szívesen csinálnám, DE számomra a jövedelem nagy befolyásoló tényező, az informatikával itthon tisztában vagyok,hogy mennyit lehet keresni kezdőként,kb 260-300között nettó(BP), és az előrehaladással is tisztába vagyok,hogy x idő alatt ez szépen nő.

NKE-n végzettről annyit tudok,hogy tiszti lesz ennek a kezdő fizetése kb 200ezer körül van,ami nem rossz, de az évek előrehaladtával milyen lehetőségeim lennének?


2016. máj. 25. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A technikai fejlődést figyelembe véve, az informatika sokkal stabilabb bevételforrást jelenthet az egyre gyorsabban növekvő piac miatt, amit elfelejtettél belekalkulálni a számításba. Valószínűleg nagyon hosszú ideig hiányszakma lesz, ezért nehéz vele versenybe szállni még az olyan slágerszakoknak is, mint például a villamosmérnök. Ezekhez képest az RTK a lehetőségeivel együtt kutyafüle.


Ha mindkettőt szívesen csinálnád, akkor legyél informatikus, arra nagyobb szükség van.

2016. máj. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hmm.

Ugye informatikát is Pesten tanulnék (ELTE)

brutálisan nehéz ott a matematika, nem tudom,hogy képes lennék olyan mélységekig megtanulni,megérteni a matekot,ahogy ott elvárják azért jött ez a másik ötlet.

2016. máj. 25. 12:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Meg kell próbálni.

Amúgy az sem olyan nehéz, ha nem csak sz*rsz az egészbe.

Soha nem voltam igazán jó matekból, mégis csúszás nélkül meg tudtam csinálni az ELTE IK-t.

Csak tanulni kell néha.

2016. máj. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz dönteni, hát csináld meg mindkettőt :)
2016. máj. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó a hozzáállásod, ne a csak a pénzt nézd. Bár eltudnak helyezkedni az informatikusok, iszonyat felhígult a "szakma", köszönhetően a gagyibb felsőoktatási intézményeknek (nem a BME-ről jönnek ki futószalagon a kóklerek).


Mivel a kettő totál különálló szakterület, ezért azt válaszd inkább amiben 15 év múlva is jól fogod magad érezni, mert azzal jó ha tisztában vagy, ha nem foglalkozol még a szabadidődben is programozással és nem tanulsz a halálodig, egyszerűen kiperegsz az IT-s állások közül. Divat lett most ennek tanulni, olyan "könnyű pénz" szaga van, de csak a legjobbak tudnak vele érdemi pénzt keresni, sok embert ismerek aki el se helyezkedik vagy csak simán irodában exceles adatrögzítő 120 nettóért.


És most nehogy azt hidd, hogy ledumálni meg elrettenteni akarlak, de ez a helyzet, én mindenkinek tanácsolom, hogy nézzen szét azért miről szólnak a dolgok...

2016. máj. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Haverom informatikus lett, mert csak a pénz motiválta, ő pécsen végzett, el is helyezkedett vele sokszor sok helyen, de soha nem volt boldog, értett hozzá, de sosem szerette meg, kisodródott Londonba, és ott barista lett, és kiderült, hogy imádja, ma már saját kávézói vannak európa szerte... Megérte azt a 4 évet fősulira pazarolni...
2016. máj. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Persze tudom en, fater gepeszmernok, es fejlesztokent melozik.

Igy arra van ralatasom, de a nyomozoi szakra nincs.

Nem tudom milyen lehetosegeim lennenek iskola utan, azert nem szeretnek mondjuk kimenni trafipaxozni meg ehhez hasonlokat csinalni, nem latok sajnos ebbe bele, igy nehez, nem tudom mi lesz, es februar hamar itt lesz a jelentkezesig.

2016. máj. 25. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!