Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamakent ha pl nyaron...

Kismamakent ha pl nyaron leszek nagy pocakos szabad strandra mennem? Van egy 3eves kislanyom azert jo lenne elmenni vele. De a leegesen kivul mire vigyazzak?

Figyelt kérdés

2018. márc. 8. 07:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A fertőzésekre is nagyon kell figyelni. Ha a méhszàj nyitva egy picit is,én nem mennék. De ezt ugyis akkor kell megkérdezni az orvostól,szabad-e :)
2018. márc. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%

Persze, hogy lehet. A természetes vizeket kell előnyben részesíteni (testvérem 3 nappal szülés előtt még a Dunában ázott), és ha kicsit is nyílik a méhszáj, akkor nagyon át kell gondolni. Persze természetes vízben 1-1 megmártózás akkor is belefér.

A has napoztatását kell elkerülni, a nagy meleg ugyanis alhasi vérbőséget okozhat és esetleg beindíthatja a szülést.

2018. márc. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ertem . Eddig is egybe furdorucim volt.. fekete. Akkor azt most nemartana valami lengebb vilagosra cserelni:D szoktam latni h par kismama csak ul a vizbe vagy felul a medence szelere onnan locsolgatja magat..tudom h a melegvizest kerulni kell..pfu hat erdeekes nyar lessz..tuti csak labig merek.vizbe menni :D
2018. márc. 8. 08:03
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Én okt1-re vagyok kiírva. Doki azt mondta a teemészetes vizekbe nyugodtan mehetek (előtte azért megnézni a méhszájat) medencéket nem ajánlja, csak ha otthoni.

Persze forró vizeset egyáltalán nem szabad.

2018. márc. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Én is terhesen nyomom végig a nyarat, bár még nem nagy pocakkal, de ez ilyen szempontból mindegy. Szintén 3 éves naggyal. Mi megyünk a Balatonra júniusban, meg augusztusban Horvátországba. A tengertől nem félek, abban tudom, hogy lehet úszkálni, a Balatont majd egyeztetem a dokival, maximum lógatom a lábam és ülök a parton, apa meg pancsol a lányunkkal. Fürdőruha tankini lesz, az védi a hasamat. A medencés strandot idén kihagyjuk, de nem fog annyira hiányozni, kertes házunk van, gyereknek van kis medence, meg van egy ilyen kerek kék nagy is, itt is tud az apjával fürödni.
2018. márc. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hm. Azert erdekes kicsit hogy pl a termeszetes jobb? Mikor manapsag mennyire szenyezik azokat is:/ balaton..miota lebego uruleket lattam benne kihagynam..azota se voltam benne 😅
2018. márc. 8. 08:38
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

4 vagyok. Egy strandon klórozzák pl a vizet, plusz ki tudja mennyi vegyszert raknak még bele. Az sem túl jó. Plusz azért a strandon egy m2en mennyi ember fordul elő (bőrdarabkák, wc után altájon nem elégséges törlés, kézmosás hiánya, izzadtság) a Balaton pl nagyon tiszta, öntisztuló, nem kell sok vegyszer hozzá. Plusz ugye m2 re vetítve alig van benne ember, így ha valaki belepisil azonnal felhígul. Ezért ajánlják jobban.

Egyébként a tengerek is jók nem csak a tavak és folyók. :)

2018. márc. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Persze, hogy a természetes a jobb! Gondolj bele, mekkora víztömegben fürdik az az embermennyiség, ami egy medencés strandon 2-3 betonkockába préselődik bele.

Bármi is kerül a vízbe, azonnal és sokkal jobban hígul.

2018. márc. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet kapni patikában kifejezetten kismamáknak úszótampont. Nem olcsó,de még mindig jobb mint egy fertőzés. Én tavalyelőtt nyáron voltam kismama,a nagyok 5 és 7 évesek voltak,nem lehetett a strandot kihagyni.
2018. márc. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Decemberben szültem, az egész nyarat végigúsztam a telkünk melletti tóban.

Strandokat viszont még nem terhesen is messzire elkerülöm. Utoljára kb. 7-8 éve voltam a mezőcsáti strandon, ahol egy masszív gombás fertőzést kaptam ajándékba....

2018. márc. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!