Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A dohányzás befolyásolja a...

A dohányzás befolyásolja a méhlepény érettségét?

Figyelt kérdés

NEM KELL MEGSZÓLNI!!!!!!!

Sok helyen olvasgattam, hogy akik NEM dohányoznak, már 18-19 hetesen I. fokon érett volt a méhlepénye.

Én már 30 hetes vagyok, és nem érett még I. fokon sem. Mikor kezd el érni?

Jah, és csak az válaszoljon, aki tud ÉRTELMES választ adni, nem pedig az a célja hogy lehurrogjon!


2010. jún. 9. 21:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Szia,én is végigdohányoztam a terhességeimet,szüléskor pedíg direkt felhúztam magamat mikor a lepény is megszületett,hogy megnézzem.Szépen kiterítette a szülésznő,a doki rápillantott és gyönyörű rózsaszínes-lilás volt,vagyis semmi necrosis,semmi bagóra utaló jel nem volt rajta.

Egyik babám sem született 4000 gramm alatt!

Nem tudom Te mennyit szívsz és milyet,én napi3-4-5 szálat és gyenge,drága(800 forintos) női cigit.

2010. jún. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%
Már elnézést, de a szájpadlás-, végtag-, koponyarendellenesség mind genetikai rendellenesség folytán alakul ki, és semmi köze a bagózáshoz!!! Konkrétan a nőgyógyászomat kérdeztem meg erről! Ne oltsuk már hülyeségekkel a kismamákat.
2010. jún. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó előtti és utolsó!
2010. jún. 10. 10:19
 14/19 anonim ***** válasza:
Hogy várhatod el, hogy ne szóljanak meg az itt lévő kismamák, amikor te írod le, hogy probléma van valószínűleg a dohányzásod miatt! Ezt jó érzésű, aggódó leendő és mostani anyukák nem hagyják szó nélkül! Tényleg csak igazolást vársz azoktól, akik nem tudták letenni a cigit. Miért írtad, hogy csak értelmes választ vársz?? Mi neked az értelmes? Sajnos a dohányzás nagy hatással van a méhlepényre, így nagy az esélye, hogy ez az oka annak, hogy nem érett I. fokon sem. Nyilván sok kismama van sajnos, aki dohányzik, és sok közülük egyészséges kisbabát hoz a világra szerencsére. De ha a te babád nem lesz az, azért csakis te leszel a felelős.
2010. jún. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem erre az az ÉRTELMES válasz hogy TEDD LE A CIGIT!Én 11 évig dohányoztam a terhességem előtt és amikor pozitívat teszteltem egyik óráról a másikra letettem.Nehéz volt,de kibírtam,nekem az segített hogy amikor eszembe jutott a cigi akkor arra gondoltam hogy a babám fuldokolna amíg én szívom azt a vackot ami az oxigén hiány miatt nagy károkat tud okozni a piciben.Persze vannak akik végigdohányozzák a terhességüket és egésséges babát szülnek,de biztos hogy egésséges?Nem biztos hogy rögtön a születéskor megmondható hogy miben károsodott.Kimutatták hogy a dohányos szülők gyermekei sokkal gyakrabban lesznek tanulásproblémásak mint a nemdohányzók gyermekei és ezen fellül még soksok gondot okozhat.Gondolkodj el hogy biztosan megéri e azt a bűzrudat szipákolni!

20+1hkm

2010. jún. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
28%

jaj már ezek a statisztikai adatok....ugyan már.

Érdekes én dohányoztam mégis a lányom matematika versenyeket nyer sorra a fiam meg junior válogatott jéghokis.

Na ennyit a statisztikákról.


Miért kell a kérdezőt oltogatni?

Ha ti nem dohányoztok,oké,de foglalkozzatok magatokkal és a kérdésre válaszoljatok.

2010. jún. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
35%

Utolsó!

Na nehogy már az a ciki,ha valaki nem szívja a cigit terhesen.Lassan már itt tartunk.Ez egy hatalmas felelőtlenség.SZÁNALMASOK VAGYTOK DOHÁNYOS KISMAMÁK!!

2010. jún. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
10:23! ha nem tudsz értelmezni minek írsz?
2010. jún. 11. 05:35
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy dohányzó kismama gyereknének nem lesz baja az nem azt jelenti hogy jaj akkor lehet mást is nyugtatgatni hogy cigizzen csak.... Hanem at jelenti nekik egyszerűen szerencséjük volt. De lehet hogy másnaknem lesz...azért az ostoba cselekedetekre ne buzdítsuk már egymást..
2010. jún. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!