Mennyire aggódjak?

Figyelt kérdés

Kérlek ne bántsatok - étteremben voltunk ettem két szelet pizzát amin volt bivaly mozzarella. Meg se fordult a fejemben, hogy most ez olyan sajt amit nem szabadna enni. Mennyire kell aggódnom? Mit tudok tenni? 10 perce ettem, próbáljam meghánytatni magam? :(


13hkm


2018. márc. 16. 19:13
 1/7 A kérdező kommentje:
(Hideg volt a mozzarella, hideg feltétként került a pizzára)
2018. márc. 16. 19:16
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy....


Az orvosom nekem annyit mondott, hogy a nyershúst i, nyers tojást kerüljem..


Egyébként sütve/ hőkezelve minden sajtot lehet


A mozzarella egyébként is hőkezelt sajt..(nézz utána, hogy készül....olvadt sajtmasszát gyúrják)



Miből jutott eszedbe, hoyg tiltott?


Max a camambertek...brie-k..stb...de hőkezelés után ezek is..( dokim szerint, ha a származási hely rendben, akkor azt is lehet, mert pasztőrözött tejből készül...(bár ezt én is tudtam...szakmamból kifolyólag, de azért rákérdeztem)



Szóval ne görcsölj ilyenen..

Ha a tojás kezelt szalmonella ellen, akkor majonézt is lehet enni..


26 hkm

2018. márc. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Közben látom, hogy hideg volt...de mint írtam alapból hőkezelt készítmény
2018. márc. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A mozarella pont az, amit lehet enni, csak a pasztörizálatlan sajtokat kell kerülni. Javaslom olvasd el a listát. Egyébként meg a jövőre nézve ez a hánytatni magam dolog teljesen felesleges mert amint a szádba már bekerült azzal együtt a baktériumot is bevitted. Innentől kezdve érthető hogy semmit nem ér.
2018. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mozzarellat szabad, csak peneszes, pasztörizalatlan sajtokat nem. Es nyers hust, nyers tojast
2018. márc. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mozzarellával nincs baj, ne gyötörd magad emiatt. A brie-t és a camembert-t érdemes kerülni.
2018. márc. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mozzarella nem baj! A penészes, nem pasztőrizált, csak érlelt sajtokat (magyar boltok polcain nem sok található) nem szabad, de csak érlelt húsokat sem (szalámik, kolbászok, szalonna). Nyers tojást vagy az azt tartalmazó készítményt sem.
2018. márc. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!