Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igényelhetjük mindeketten a...

Igényelhetjük mindeketten a házastársammal a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés

Fele-fele arányban is kérhető? Jan.-jún. egyikünk, jún.-dec

másikunk. Ezt lehet így? Nem késő már, ha lehet?


2018. márc. 18. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Így is kérhető, csak fontos hogy ne legyen átfedés mert akkor adóhiányotok lesz.

Júniusban le kell adni egy nyilatkozatot annak, aki most kérte, hogy következő hónapban már nem kéri. Rá kell írni kézzel, mert máshogy nem lehet lemondani.

2018. márc. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tavalyi évinél gondolom ez így nem érvényes, akkor kellett volna jelezni. Volt egy balesete a férjemnek, 6 hónapig betegállományban volt. Ezért a 6 havi adókedvezményt igényeltem volna.
2018. márc. 18. 22:05
 3/4 anonim ***** válasza:
A tavalyit most igényelheted vissza az adóbevallásban.
2018. márc. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Félreértettem akkor a kérdést. Így van ahogy előttem írják, az adóbevallásban bárhogy meg lehet osztani a kedvezményt.
2018. márc. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!