Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Családi adókedvezményt, mikor...

Bella 86 kérdése:

Családi adókedvezményt, mikor fizet a NAV?

Figyelt kérdés
2015. márc. 20. 10:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Ha te kéred a munkahelyeden, akkor tudjátok már kérni akkor is, ha a terhesség elmúlt 90 napos. Ha az apa kéri, csak akkor lehet így, ha házasok vagytok. Erről a nőgyógyásztól kell kérni egy igazolást, ezt be kell vinni a munkahelyedre, ahol adnak papírokat, amiket ki kell tölteni. Ha minden megvan, a következő fizuval már kapod is a plusz pénzt.

Ha az apa kérné, és nem vagytok házasok, akkor csak a gyerek születése után tudjátok kérni, de visszamenőleg megkapjátok a terhesség alatti részt is.

2015. márc. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Vagy arra gondolsz, hogy adóbevallás után mennyi időre fizeti ki a tavaly igénybe nem vett adókedvezményt?

Mert akkor a válasz: ha beadod a bevallást, onnan 30 napon belül kell küldeniük a pénz (feltétele, hogy hibátlan legyen az adóbevallás).

2015. márc. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
24%

igen, első, csak nem ez volt a kérdés...


30 napos határidővel fizetnek.

2015. márc. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, tökre nem egyértelmű, hogy mi a kérdés. Vonatkozhat arra is, amit a 2-es ír, meg arra is, hogy a magzat hány napos korától, illetve hogy mikor érkezik az igénylés után.
2015. márc. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
de tökre egyértelmű, a nav ugyanis nem fizet neked a magzat után se, meg a gyereked után se, csak akkor, ha bevallásban visszaigényelsz. Az meg 30 nap...
2015. márc. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
1-es,rosszul tudod. Mi sem vagyunk házasok és a párom igényli az adókedvezményt,mert én sajnos nem dolgozhatok. Csak ki kellett tölteni egy papírt 2 példányban a munkahelyén és nekem meg alá kellett írnom,meg be kellett jelölnöm rajta,hogy nincs munkáltatóm és ennyi. Kapjuk a havi 10-et. A NAV meg akkor fizeti ki visszamenőleg,ha beadja a párom az adóbevallását és azzal visszaigényli a 90. naptól egészen addig a napig amíg nem kapta meg először a munkahelyéről.
2015. márc. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ja,még annyit tennék hozzá,hogy az viszont tényleg úgy van,hogy a terhes gondozáson kell kérni egy papírt arról,amin ott van,hogy melyik hónap melyik napján töltötted be a 90. napot. Azt oda is kell adni a munkáltatónak.
2015. márc. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

véletlenül se add oda a munkáltatónak a papírt arról, hogy betöltötted a 91. napot!!!!!

Az a tiéd, neked kell megőrizni minden olyan igazolást, ami alapján kedvezményt veszel igénybe, neki semmi köze hozzá, csak és kizárólag a kitöltött nyilatkozat az, amit át kell neki adni.

Ha behívnak egy NAV-ellenőrzésre, mivel igazolod, mikortól voltál jogosult a kedvezményre???

Szóval ne adjátok oda!

2015. márc. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
6: a magzati kedvezményt a gyerek megszletéséig kizárólag az anya és házastárs veheti igénybe. HA az apa csak élettárs, akkor a várandósság alatt nem jár neki a kedvezmény, csak a baba születése után veheti igénybe a bevallásban, visszamenőleg. Születés után már kérheti ő is havonta.
2015. márc. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Mivel,most vagyok ebben a szituban,tudom,hogy úgy van ahogy leírtam. Kapjuk havonta,plusz elmondták a munkahelyén is a páromnak,hogy adja be a bevallást és ahogy beadta a következő havi fizetéséhez visszamenőleg,hozzászámolják. Nekünk így majd visszamenőleg 30 ezer jár,mert a 6-ik hónapban kaptam meg a papírt a dokitól.
2015. márc. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!