Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet valami rossz következmén...

Lehet valami rossz következménye annak ha nem szedek terhesvitamint?

Figyelt kérdés
2018. márc. 19. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Konkrétan ennek nem, csak ha nem viszel be minden vitamint és ásványianyagot amire szükséged van, mindenféle hiányállapot lehet. Nagyon sokféle tünetekkel. Akár szédülés vagy ingerlékenység, akármi. Tehát ha táplálkozással nem jutsz hozzá ezekhez, akkor kell pótolni kismamavitaminnal, a baba egyébként elveszi amire szüksége van akár olyan áron is, hogy neked kihullik a fogad, bár pont nem kálciumot tartalmaznak a kismamavitaminok sem megfelelő arányban, ezt csak példának szántam.
2018. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem
2018. márc. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem, de megfelelően kell táplálkozni.
2018. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

A terhesvitamint nem kötelező szedni. Ajánlott, mivel a terhesség nagyon sok vitamint és ásványi anyagot kivesz a szervezetből és ha valakinek nincs ezekből elegendő, tehát a terhesség miatt valamelyikből hiány van, akkor abból lehetnek problémák. Vagy ha pl. eleve nincs a szervezetben valamiből elég, akkor a baba részére sem jut. Nagyon egyszerű példa, vashiány alakulhat ki akár anyukánál, akár a babánál. De nyilván más dolgok is lehetnek.

De ha valaki teljesen rendben van ilyen téren, akkor nyilván szedni sem kötelező a terhesvitamint.

2018. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Vannak olyan fejlődési rendellenességek amit a folsav szedése megelőz ezért ajánlott már a terhesség elött szedni hogy a raktárak feltöltődjenek

Neked lehetnek hiánybetegségeid.

Sokat fog görcsölni keményedni a hasad mert nem szedsz magne b6ot.

2018. márc. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudtam szedni, mivel mindent kihánytam, a vitamint is, tönkrementek a fogaim, nagyon durva vashiányom lett. Nem az a lényeg, hogy terhesvitamint szedj, hanem csak valamilyen vitamint, vagy táplálkozz nagyon egészségesen.
2018. márc. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
A terhesvitamint csak ajánlani szokták, de nem kötelező. Nekem például egyátalán nem javasolta a dokim, csak magnéziumot szedtem.
2018. márc. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az elején szedtem a folsavat azután semmi egyebet . Sosem voltam híve az ilyen-olyan bogyó szedésnek . Azon kívül ,hogy jóval több zöldséget és gyümölcsöt eszek az étkezésemen sem változtattam . Az eredményeim is mindig jók ..
2018. márc. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem


De vita,int kell bevinni..

Vagy így vagy úgy...

Sajnos manapság étellell szimte képtelenség megfelelő mennyiséget bevinni.


Következmény: romló fogak, éjjeli langörcsölés, hajhullás, csontritkulás..

Fáradtsag, fogínyvérzés...stb..

Hiámybetegségek



Ha a babának még olt az elejen a megfefelő folsav mennyisége ( ami általában azért megvan)

Akkor elveszi ami kell neki...neked lesznek csak gondjaid..

Magnéziumhiány esetén viszont koraszülés lehet.



Szóval terhes vitamint nem kell szedni , de sokesetben célszerű...bonyolultabb összeszedni mi kell és mennyi pluszban, azokban pedig komplexen benne van..

Egyébkent én sem szedek elevitete, vagy gravidiát vagy femibiont vagy egyéb klasszikus terhesvitamint.


Orvos annyit mindott, hogy ha nem akarok ejjel lábikragörcsre kelni,, plusz fogorvoshoz játkalni..stb akkor 1000mg kalcium a 20. Héttől,( innetől a baba nagyot nő, és sok kell neki a csontokhoz) plusz kaptam magnéziumot....ezekre figyeljek, plusz az általanosan figyeljek a többire

( nálam ez vasat folsavat jelent, egyszerűen könnyen fogynak nem terhesen is a tartalékaim..)

2018. márc. 20. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Csak folsavat és magne b6-ot szedek.a doki mondta hogy nem kötelező a terhesvitamin.13hetes vagyok
2018. márc. 20. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!