Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a helyzet az apukakkal...

Mi a helyzet az apukakkal terhesség alatt és után?

Figyelt kérdés
A kérdésem arról szól hogy mikor latszodik egy férfin hogy jó apa lesz,vagy hogy tényleg készen áll e arra?Férjem meg én szeretnénk gyereket,azt mondja készen áll,de például ha elmegyünk egy társaságba és ott van baba,nem veszem rajta észre hogy "el van a babával"vagy hogy fogalmazzak....félek attól hogy ő félni fog,vagyis hogy nem találja majd fel magát.Mik a tapasztalatok?látom rajta hogy szeretne,de ott a de!
2018. márc. 22. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem nőként se érdekelt más babája, nem ezen múlik.

Sokat beszélgettünk a témáról, tetszett a felfogása. Alapból is olyan ember, hogy kiveszi a részét mindenből, nem szolgáltatja ki magát stb., ez ugye azért együttélés során látszik. Teljesen az volt az elképzelése, hogy a gyerek ugyanannyira az övé is, mint az enyém, és neki is ugyanúgy kötelessége ellátni, a terheket meg kell osztani, csapatként kell együttműködnünk, segíteni egymásnak, hogy mindenkinek legyen lehetősége pihenni meg ilyesmi. Mindig is akart egyébként családot. Nem is csalódtam benne, teljesen úgy is viselkedik elejétől kezdve, ahogy azt előre vázolta. Már 3 éves lesz a kislányunk, szuper apa, szuper férj. Épp dolgozunk a következő babán, egy percig sem bántam meg, hogy tőle vállaltam gyereket :)

2018. márc. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapján nem itélném meg, hogy más gyerekével mit csinál, szerintem ez nem sokat számít.
2018. márc. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,persze az én férjem is ki veszi a részét mindenből,tényleg jó férj.Csak úgy fel merült hogy meg kérdezzem mit gondoltok a témáról
2018. márc. 22. 15:14
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Semmit nem számít, hogy viselkedik más gyerekkel. Miért , te elkezdesz ajnározni egy idegen gyereket? Én a gyerekemért odáig vagyok, de máskor kölke mindig is hidegen hagyott.
2018. márc. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha alapvetően gondoskodó természetű, az nem csak gyerekekkel kapcsolatban derül ki.


De a puding próbája az evés, ha már ott a baba, aki eléggé fárasztó az elején, akkor derül ki, hogy hogy bírja, akarja. Sokszor a nők számára is.

Ha már megvan, akkor ott szokták elrontani sokan, hogy eleinte nem engedik belefolyni a gondozásba az apát. Később meg nem is mer/akar, amikor már igény lenne rá.

2018. márc. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én páromat sem igazán foglalkoztatták sosem más gyerköcei.. sok gyerek van a családban de sosem találta velük a hangot sőt inkább idegesítették. A gyerek témát jegeltük egy ideje .. külföldre jöttem igy egy hónapig nem találkoztunk .. egyik nap küldött egy képet amin a 2 hónapos unokahugom a kezében van . levoltam döbbenve ugyanis közölte ,hogy mostmár nagyon szeretne ő is babát. Elég hamar összeis jött . Terhesség alatt sincs rá panaszom.. még többet segít mint előtte ( azelőtt sem volt ilyen gond de most még inkább arra törekszik,hogy minden jó legyen) . Ő eddig úgy volt vele ,hogy jó jó babánk lesz de míg a pocakban van nem tud vele mit kezdeni . Most vagyok 38.héten .. Már ő is nagyon be van zsongva :)
2018. márc. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudom, ez sokak szerint hülyeség de én már akkor tudtam, hogy jó apuka lesz amikor kismacskánk majd később kiskutyánk lett. Szeretettel, gondoskodással fordult feléjük. Apukának is ilyen. :) De az is hozzátartozik a dologhoz, hogy bár én már jóval hamarabb szerettem volna babát nem eröltettem, kivártam míg ő is akarta. Más gyerekek addig nem igazán érdekelték, míg nekünk nem volt. Azóta másképp néz a gyerekekre, ezt ő maga mondta. Mondjuk engem sem érdekelt igazán mások gyereke a 2 unokahúgomat leszámítva, megnéztem, jajdecuki, ennyi.
2018. márc. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt figyeld hogy viszonyul hozzád. Pl. amikor beteg vagy és ágynak dőlsz. Az én Férjemnek nem esett nehezére takarítani vagy főzni valami egyszerű ebédet. De volt olyan is, hogy este kidőltem a fáradságtól ő kiteregetett. Tehát segítő és gondoskodó.

A más gyerekével viszont egyikünk sem tud mit kezdeni.

2018. márc. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mivel 2 váltásban dolgozok,szokott olyan egyszerűbb ebedeket csinálni,össze is takarít amikor én nem érek rá épp.Szóval jó férj tényleg,akkor ez arra utal hogy jó apa is lesz :) köszönöm a válaszokat!
2018. márc. 22. 21:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez érdekes dolog! Sosem tudni mit vált ki a gyerek egy férfiből!

Párommal hihetetlen jó volt a kapcsolatunk, gondoskodó, kedves volt mindig, vigyázott rám, szeret! És ki is fejezte! A gyerekek sohasem “érdekelték”. Mikor az esküvő után eldöntöttük hogy jöhet a baba akkor sem változott a hozzállása. Rám továbbra is figyelt, vigyázott de a gyerek kb hidegen hagyta. A munka az élete, hogy mindent megteremtésén nekünk! Megszületett a lányunk. Az első hónapban minta apuka volt! Imádta, rengeteget segített, éjszakázott is vele hogy én tudják pihenni pedig napi 14 órát dolgozik! Aztán megunta, vagy nem tudom. Neki ott volt a munka, nekem a lányunk. Ez lett a felosztás. Most lett 2 éves, most megint nagyon jól elvan vele, sokat segít!

A bátyja is érdekes volt. Ő mindig is imádta a gyerekeket, játszott velük, az unokahúgyát sokszor vitte magával! Nem volt tervben náluk a gyerek! A terhesség alatt nagyon figyelt a párjára! Mikor megszületett a baba mintha kicserélték volna! Egyáltalán nem érdekelte, semmiben nem segített a párjának! Inkább reggel elmegy otthonról korábban és lefekvés után megy haza! A párja folyton panaszkodik hogy nem érti hogy lehet ilyen, velük alszik a gyerek, sokszor átvonul a nappaliba mert zavarja a kicsi!

Szóval a férfiak érdekesen tudnak reagálni, szerintem nem lehet előre megmondani milyen apa lesz!

2018. márc. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!